Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Lucky

Gırgır'ın 21. Yüzyıldaki Adı Şizofren

Recommended Posts

Guest Lucky

211020081014446112870_2.jpg

 

 

Çok kişilikli mizah dergisi “Şizofren” okurlarının karşısına çıkıyor.

 

[/url]www.estanbul.comÇok kişilikli mizah dergisi sloganıyla tüm gazete ve dergi satış noktalarında yerini alacak olan “Şizofren” okurlarının karşısına çıkıyor. Şizofren, yerli mizah ve tamamen Anadolu kökenli bir çıkışla Gırgır' ın 21. yüzyıldaki işlevini üstlenmeyi planlıyor.

 

Şizofrenin kuruculuğunu ve Yazı İşleri Müdürlüğünü Ressam-Heykeltıraş Sait Zaimkeleş üstlendi. Anadolu Üniversitesi’nin öğrencilerinin de çizer kadrosunda olduğu Şizofren’de, Türkiye’deki var olan diğer mizah dergileriyle hiçbir bağlantısı olmayan birçok usta çizer ve yazar da yer alıyor. Türkiye genelinde dağıtımı yapılacak dergi ilk sayısında altmış bin adet basıldı. Merkezi İstanbul’da olan derginin Eskişehir’de de bir temsilciliği bulunuyor. Dergi, yarın okurlarının karşısına çıkıyor.

 

ŞİZOFREN, GIRGIR’IN PEŞİNDEN GİDECEK

 

Toplumsal mizahın tarafsızlığı ve özgünlüğünü kendine temel alan Şizofren, aynı zamanda mizahın güçlü eğitimci ve öğretici yanını da göz önünde tutup seviyeli, estetiği güçlü çalışmaların yer alacağı farklı bir tavırla kendini uzun yıllar var etmeyi planlıyor. Aynı zamanda bu alanda umut vaat eden genç çizerler için bir çıkış kendilerini sunmaları için prensipli yeni bir alan sağlamayı da yayın ilkelerinde yer veren, haftalık olarak okuyucuyla buluşacak olan dergi, renkli ve on altı sayfa formatında hazırlandı.

 

Şizofren’in Kurucusu ve Yazı İşleri Müdürü Sait Zaimkeleş, “Şizofren dergisi bir dönemlerin Gırgır mizah dergisinin işlevini üstlenecektir” diyerek, derginin amacını gözler önüne serdi.

 

 

ANKA

 

HABERCEM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...