Jump to content
Guest stardust

Dilekler Icin.. Aya Yorgi Kilisesi

Recommended Posts

Bir Müslümanın kilisede ne işi var?..Böyle batıl şeylerin yeri yok bizim dinimizde..

Çok istiyorsanız camiye gidip dua edin.Büyük evliyaların,Allah dostlarının kabirlerini ziyarete gidip dua edin.

Ama kiliseye gidip de dua etmek hiç uygun değildir...Bizler Müslümanız..İbadethanemiz de Cami...

Kilise bir ibadethane değildir..Zaten Hristiyanlık da bir din değildir şuanda..

Guest İDİL
geçen gün, olmuş bi olayı dinledim...

ilahıyatcı bı arkadas ıstanbul daki bı yakınını zıyarete gelmış ...beyoğlunu merak edip oraya gitmek istemiş...istiklal de dolaşırken bi sarhoş önlerine cıkıp para istemiş içki için...adam buna kızıp ilerdeki kiliseyi göstermiş git ordan iste diye...sarhoş kilise işaret edilince 3 kuruşluk şey için dinimi satmam deyip gitmış yanlarından..

sarhoş görünümlü bir meczup ..ya da gerçekten içen biri..anında verilecek bi para ıcın bile bu kadar hassas düsünüyorsa biz isteklerimizi camilerde degıl de kilise de ararsak ..duanın yeri yoktur kandırmacasına vicdan katlanır mı...muslumanın dua mekanı heryerdır kabul ama..kılıse sınegog puthane tapınak vs vs degıldır... buyuk evlıyaların kabırlerınde onları vesıle ederek dıleyın..kendıne hayrı olmayan papaz muslumana ne duası edebılır

öncelikle şu saçma düşünceyi kafanızdan atın! papazın kendine hayrı yok(muş) nereden biliyorsunuz? siz ne hakla bir başkası hakkında hüküm veriyorsunuz? kimin bu dünyaya daha faydalı olduğunu siz,biz bilemeyiz.karar sahibi tek ALLAH'tır.hristiyanlık bir hak diniyse,papazlık da tıpkı müslümanlıktaki imamlık gibi o dine ait bir din görevidir.bu yorumunuzu esefle kınıyorum...ayrıca şunu da iyice belleyinki kimse kilisede duasını papaza ettirmiyor,kendisi dua ediyor.yani aracı yok,sadece biz müslümanlar için mekan farkı var...tekrarlıyorum duanın mekanı,saati olmaz.insanoğlu kendini ALLAH'a yakın hissettiği her yerde dua edebilir.

--------------------

Bir Müslümanın kilisede ne işi var?..Böyle batıl şeylerin yeri yok bizim dinimizde..

Çok istiyorsanız camiye gidip dua edin.Büyük evliyaların,Allah dostlarının kabirlerini ziyarete gidip dua edin.

Ama kiliseye gidip de dua etmek hiç uygun değildir...Bizler Müslümanız..İbadethanemiz de Cami...

Kilise bir ibadethane değildir..Zaten Hristiyanlık da bir din değildir şuanda..

şu an günahkar saydığınız hristiyanlar kadar günaha girmediğinizi ne biliyorsunuz.siz semavi bir din olan hristiyanlığı nasıl din olamamakla suçlarsınız,aklım almıyor.bu resmen şirktir.Allah'ın semavi dinine hüküm veriyorsunuz,siz kendinizi ne sanıyorsunuz? saçmalamayın ve bence tövbe edip Allah'tan affedilmeyi dileyin...elhamdülillah biz müslümanız ama sizin kalkıp da hristiyanlar için hadi kişileri geçtim ama semavi bir din için bu şekilde konuşmanızın hoşgörülecek yanı yok!

--------------------

Duanın zamanı,mekanı yoktur.İster kilisede dua ederim,ister camide yada heryerde.Orda dua edilmez orası kilise demek yanlıştır.Sonuçta orasıda bir ibadethane.Eğer din değiştireceğinizden korkunuz var ise tabiki gitmeyin.

süpersin love...seni bu yüzden çok beğeniyorum kardeşim.mantık budur.akıl ve mantık bir arada yürüyünce işte böyle güzel cümleler dökülüyor insanın ağzından...

öncelikle şu saçma düşünceyi kafanızdan atın! papazın kendine hayrı yok(muş) nereden biliyorsunuz? siz ne hakla bir başkası hakkında hüküm veriyorsunuz? kimin bu dünyaya daha faydalı olduğunu siz,biz bilemeyiz.karar sahibi tek ALLAH'tır.hristiyanlık bir hak diniyse,papazlık da tıpkı müslümanlıktaki imamlık gibi o dine ait bir din görevidir.bu yorumunuzu esefle kınıyorum...ayrıca şunu da iyice belleyinki kimse kilisede duasını papaza ettirmiyor,kendisi dua ediyor.yani aracı yok,sadece biz müslümanlar için mekan farkı var...tekrarlıyorum duanın mekanı,saati olmaz.insanoğlu kendini ALLAH'a yakın hissettiği her yerde dua edebilir.

--------------------

şu an günahkar saydığınız hristiyanlar kadar günaha girmediğinizi ne biliyorsunuz.siz semavi bir din olan hristiyanlığı nasıl din olamamakla suçlarsınız,aklım almıyor.bu resmen şirktir.Allah'ın semavi dinine hüküm veriyorsunuz,siz kendinizi ne sanıyorsunuz? saçmalamayın ve bence tövbe edip Allah'tan affedilmeyi dileyin...elhamdülillah biz müslümanız ama sizin kalkıp da hristiyanlar için hadi kişileri geçtim ama semavi bir din için bu şekilde konuşmanızın hoşgörülecek yanı yok!

--------------------

süpersin love...seni bu yüzden çok beğeniyorum kardeşim.mantık budur.akıl ve mantık bir arada yürüyünce işte böyle güzel cümleler dökülüyor insanın ağzından...

Hristiyanlık şuanda semavi bir din değildir.Lütfen bu kadar cahil olmayın.

Son din islamiyettir ve İslamiyet'in gelmesyile birlikte hristiyanlık da ,Museviliğn de geçerliliği kalkımştır..

Asıl siz bu düşünceye sahip olduğunuz için birabn önce tevbe edin.

Cahilliğinde bu kadarı olur yani!..

Ayrıca o sözleribnize dikkat edibn.Ben Müslümanım dolayısıyla zaten bir hristiyan kadar günaha girmem söz konusu bile olamaz!

Guest İDİL
Hristiyanlık şuanda semavi bir din değildir.Lütfen bu kadar cahil olmayın.

Son din islamiyettir ve İslamiyet'in gelmesyile birlikte hristiyanlık da ,Museviliğn de geçerliliği kalkımştır..

Asıl siz bu düşünceye sahip olduğunuz için birabn önce tevbe edin.

Cahilliğinde bu kadarı olur yani!..

Ayrıca o sözleribnize dikkat edibn.Ben Müslümanım dolayısıyla zaten bir hristiyan kadar günaha girmem söz konusu bile olamaz!

Kusuruma bakmayın ama sadece saçmalıyorsunuz! hristiyanlığın semavi bir din olmadığını kim söyledi size? kimden aldınız bu duyumu??

eğer hristiyanlık yada musevilik semavi bir din olmasaydı Kur'an-ı Kerim'de ayetlerde yer almazdı...cahil cesareti dedikleri şey bu olsa gerek..ne güzel esip savuruyorsunuz...size tavsiyem,ne olduğuna,kim olduğuna bakmadan YARADILANI SEVİN,YARADAN'DAN ÖTÜRÜ!! ve boş konuşmayın,komik duruma düşüyorsunuz...

Guest Kuzey

Yaradılanı sev yaradandan ötürü

Uslubumuza dikkat edelimmmmmm.......

Kavga etmeyin bakalım :punish2:.

Tüm peyganberleri seviyorum,Tüm dinleri seviyorum çünki yaradanı seviyorum.

Dini ne olursa olsun insan olsun.Bakın benim duam sadece din kardeşlerim için değil , tüm kainat için.

Orda dua etmeyin,burda dua etmeyin olurmu hiç.Allahla kul arasına sınır koymayın her kez her yerde ansın o mükemmel varlığı.

Kusuruma bakmayın ama sadece saçmalıyorsunuz! hristiyanlığın semavi bir din olmadığını kim söyledi size? kimden aldınız bu duyumu??

eğer hristiyanlık yada musevilik semavi bir din olmasaydı Kur'an-ı Kerim'de ayetlerde yer almazdı...cahil cesareti dedikleri şey bu olsa gerek..ne güzel esip savuruyorsunuz...size tavsiyem,ne olduğuna,kim olduğuna bakmadan YARADILANI SEVİN,YARADAN'DAN ÖTÜRÜ!! ve boş konuşmayın,komik duruma düşüyorsunuz...

Asıl siz çok komik duruma düşüyorsunuz.

Evet hristiyanlık ve musevilik kendi zamanlarında sevaviydiler.Hak dindiler..

Ancak şuanda İslamiyet vardır Ve onun hükmü geçerlidir.Başka inançlar yoktur..

Hristiyanlar Peygamber Efendimizi kabul bile etmiyorlar.Hala kalkıp onları savunuyorsunuz.Olucak şey değil!

Size tavsiyem biraz araştırın da gerçekleri öğrenin..

Siz Müslüman olduğunuzu sölüyorsunuz ama nasıl Müslümansınız anlamadım..

Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez.(Maide,51)

Hadi Kuran ayetini de inkar edin şimdi.!

Guest canımmm

(Hak din yalnız İslam’dır.) [Al-i İmran 19]

(İslam dininden başka din isteyenlerin, dinlerini Allah kabul etmez.) [Al-i İmran 85]

Guest vik@vik

Gel, Yine Gel !

Ne olursan ol, Yine Gel !

ister Kâfir ol , ister putperest ol, ister Mecusi ,

istersen yüz kere bozmuş ol tövbeni …

Yine gel ! Bizim dergahımız umutsuzluk kapısı değil;

Umut kapэsıdır. Yine gel..

ya arkadaslar biraz daha sakin tartisin lutfen.. Herkesin kendine göre inanislari var dusunceleriniz iyi veya kötu ne sekilde olursa olsun herkesin inanisi ve dini kendine.