Jump to content
Guest stardust

Dilekler Icin.. Aya Yorgi Kilisesi

Recommended Posts

Guest mole
Bir Müslümanın kilisede ne işi var?..Böyle batıl şeylerin yeri yok bizim dinimizde..

Çok istiyorsanız camiye gidip dua edin.Büyük evliyaların,Allah dostlarının kabirlerini ziyarete gidip dua edin.

Ama kiliseye gidip de dua etmek hiç uygun değildir...Bizler Müslümanız..İbadethanemiz de Cami...

Kilise bir ibadethane değildir..Zaten Hristiyanlık da bir din değildir şuanda..

hristiyanlık her zaman dindir.değiştirilmiş diyeceksiniz değişse bile hristiyanlık değişmez okuduklarınız değişir.önemli olan insanın içindeki niyettir. niyeti kötü olma ihtimali düşünülerek her ibadetten sonra Allah kabul etsin denilir.demekki bir ömür boyu camide namaz kılan birinin bile ibadetleri kabul olunmayabilir.

Herşeyi Allah bilir.

Guest Kuzey

Konu hristiyanlık din mi dir değil.

Benim mesajımdan sonra bir daha bu yöne kayarsa konu uyarıya gerek kalmadan ceza verilecektir.

Guest dreamdidem

bu yaz hep büyükadadaydım..bu dilek işlerini tvde izlemiştim ama hiç yapmadm nasıl yapılır bilmiorm

sayın pınhan..eger duanın size gore mekanı yoksa o zaman size güre hiçbişeyin yerı çnemli degıl..cenazenız kiliseden sinegogdan ya da budıst tapınagından kalksa sızın ıcın mahsuru yok demek..sonucda o da ılahı bıyer !!!

benim oraya giden bişok arkadasım oldu ve dıleklerı olmadı..senelerce sonra oldu..onu da oraya baglamamak lazım..kalablık olması dogru bısey anlamına gelmez...

giden gıtsın kımseye sözumuz yok burda tartışıyoruz medenice...bir fıkır ılerı suruyosanız antı fıkırler de olacaktır..sadece szie karsı gelinmıyor kı burda..soyledıgınız oldu ya da olmadı dıye bıcok arkadasa yazdık bana da yazdılar..esefle kınamaya gerek yok..sen yoluna ben yoluma..kımse kımse zorla bısey yaptırtmıyor ıster kılıse gıt ıster camıye..

Guest vişne

"Leküm diniküm veliyedin" Kafirun suresi, 6. ayet.

Meali; "Sizin dininiz size, benim dinim bana"

Bu ayet-i kerime üzerine daha ne tartışıyorsunuz ki?

Guest lorin

herkese iyi akşamlar arkadaşlar ben hristiyanım butün msjları okudum okudukca hem sinirlenip hem üzüldüm bazı arkadaşları kınıyorum. Bunları yazııp yazmamkta çok kararsızım çünki yazacaklarımı anlamıyacak olan çok insan var. Allah insan ayrımı yapmaz ama sizler yapıyosunuz sen allahın kulu değilmisin sen bi karınca yaratabiliyomusunda allahın bi kulunu ayırabiliyosun. Bakın arkadaşlar kendi bildim bileli her kadir gecesinde oruc tutarım her sene 3 cuma eyüp sultana duaya giderim

bu sabahta eyüp sultana gittim. Soruyorum size ben şimdi sizin gibi düşünsem benim ne işim var orda lütfen dinlere saygılı olalım camiye nasıl girilebilecğini bilen biriyim ve her akşam esma_i hüsnayı ve bi cok duayı okuyorum şimdi sizler diyosunuzki neden bizim duaları okuyosun diyebilirsin arkadaşlar dinler allahın indirdiği dinler dinlerde dualar allaha gidiyo allahımız bir neden sen müslümansın sen hristiyansın sen camiye gidemesin sen kiliseye gidemesin bu nasıl bi düşünce benim müslüman arkadaşlarım evimde namaz kılıyo bu hoşuma gidiyo siz bazı arkadaşlar heraldi bu dar düşüncenizle benim yerimde olsanız kıldırmasınız bakın insan olmayı allahın kulu olarak yakışır hareketler edelim. sinirle yazdım cümle düşüklerim olabilir umarım anlaşılabilmişimdir ALLAH BİRDİR

Guest Cesur

çok gzüel paylaşım bende bunu hep merak ettım bu tarıhler dışında gıdemezmıyız peki ben bu tarıhleredc belçıkadayım çünki öyleyse imkansız yanı illaki bu tarıhlermı olmalı??

--------------------

birşey soramk istıyorum bunu başkası bızım için yapabılırmı peki bzım imkanımzı yoksa gıtmeye??cevaplarsanzı çok sevınrım

--------------------

arkadaşlar bunu başkası bızım için yapabılırmı??

Yusuf,msn de bir arkadaşıma sordum şimdi .Başkasıda senin adına dilekte bulunabiliyormuş.Ama çok kalabalık oluyormuş.

Guest Cesur

ben bayanım:) sağol pelincim yanı başkası yaparsada olur dımı .çünkü ben o tarıhlerede olamıyorum türkıyede. çok sağol canım allah razı olsun pelincim:)

Guest sezen89
"neden sen müslümansın sen hristiyansın sen camiye gidemesin sen kiliseye gidemesin bu nasıl bi düşünce"

aynen katılıyorum