Jump to content
Guest stardust

Dilekler Icin.. Aya Yorgi Kilisesi

Recommended Posts

Guest seashell
valla rezmen izdiham oluyor o gün kilisede .Geçen sene bende gitmiştim. Yanlız dikkatimi çeken bir şey oldu kiliseyi gezdikten sonra bi kaç kişi pedere gidip aforoz çıkarttı. Müslüman kişilerdi. Böle bişey günah değilmi.?

valla herhalde karmalarını temizliyorlardı hihih :blink:

afaroz cıkarma şey değil mi,hrısyıtanlar zaten dogustan gunahkar olduklarını dusunuyorlar sanırsam

vaftız etmede bunu ıcın yapılıyor herhalde

bız oyle bıseye ınanmadıgımız ıcın afaroz cıkarmamıza gerek yok

bız durduk yere gunahla dogdugumuzu dusunmeyız muslumanlar olarak..

Kusuruma bakmayın ama sadece saçmalıyorsunuz! hristiyanlığın semavi bir din olmadığını kim söyledi size? kimden aldınız bu duyumu??

eğer hristiyanlık yada musevilik semavi bir din olmasaydı Kur'an-ı Kerim'de ayetlerde yer almazdı...cahil cesareti dedikleri şey bu olsa gerek..ne güzel esip savuruyorsunuz...size tavsiyem,ne olduğuna,kim olduğuna bakmadan YARADILANI SEVİN,YARADAN'DAN ÖTÜRÜ!! ve boş konuşmayın,komik duruma düşüyorsunuz...

Allah c.c. indinde tek din islamdır. Diğer insanlar bunlara farklı isimler vererek farklı derecelerde yaklaşmaya çalışmışlar bence. Şöyle düşünürsek EĞİTİM = İslam dersek genel olarak İlk öğretim, Orta Öğrenim, Yüksek Öğrenim Eğitimin birer parçası olur. İslam dininide tüm peygamberlere gelen din idi biz Kurandan böyle anlıyoruz. O zaman dikkatle bakacak olursanız gelen dinlerin sırasına göre islama yaklaşım kademeleri görüyoruz ama malesef bir çok müslümanda buna dahil olmak üzere çok büyük bir çoğunluğumuz dinimizi gerektiği gibi yaşamıyoruz.

Kavga etmeyin bakalım :punish2:.

Tüm peyganberleri seviyorum,Tüm dinleri seviyorum çünki yaradanı seviyorum.

Dini ne olursa olsun insan olsun.Bakın benim duam sadece din kardeşlerim için değil , tüm kainat için.

Orda dua etmeyin,burda dua etmeyin olurmu hiç.Allahla kul arasına sınır koymayın her kez her yerde ansın o mükemmel varlığı.

Orada edilen duaların büyük çoğunluğunun daha çabuk gerçekleşmesinin sebebi bana göre toplu olarak dua edilmesi. Mesela Yağmur dualarıda öyledir topluluk tarafından edilen dualar daha çabuk gerçekleşiyor sanırım. E ozaman o tepelere gidip dua edelim niye etmiyoruz? BU tür yerler daha ünlü oluyor halk arasında ve herkes duasını etmeden önce acaba kabul olurmu şüphesinden sıyrılıyor bu yüzden çok etkisi artıyor olabilir. Zaten Allah bütün duaları kabul edendir.

(Hak din yalnız İslam’dır.) [Al-i İmran 19]

(İslam dininden başka din isteyenlerin, dinlerini Allah kabul etmez.) [Al-i İmran 85]

:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Gel, Yine Gel !

Ne olursan ol, Yine Gel !

ister Kâfir ol , ister putperest ol, ister Mecusi ,

istersen yüz kere bozmuş ol tövbeni …

Yine gel ! Bizim dergahımız umutsuzluk kapısı değil;

Umut kapэsıdır. Yine gel..

Bak ne güzel yazmışsın ne diyor GEL nereye gel diyor bize gel degahımıza gel. Diyormu haber et ben geleyim sana hayır? ozaman bu "Ne olursan ol yine gel" sözünü doğru anlayalım doğruya çağırma anlamı taşıyan zararın neresinden dönersen kardır anlamı taşıyan bu cümleleri farklı yerlere çekmeyelim.

herkese iyi akşamlar arkadaşlar ben hristiyanım butün msjları okudum okudukca hem sinirlenip hem üzüldüm bazı arkadaşları kınıyorum. Bunları yazııp yazmamkta çok kararsızım çünki yazacaklarımı anlamıyacak olan çok insan var. Allah insan ayrımı yapmaz ama sizler yapıyosunuz sen allahın kulu değilmisin sen bi karınca yaratabiliyomusunda allahın bi kulunu ayırabiliyosun. Bakın arkadaşlar kendi bildim bileli her kadir gecesinde oruc tutarım her sene 3 cuma eyüp sultana duaya giderim

bu sabahta eyüp sultana gittim. Soruyorum size ben şimdi sizin gibi düşünsem benim ne işim var orda lütfen dinlere saygılı olalım camiye nasıl girilebilecğini bilen biriyim ve her akşam esma_i hüsnayı ve bi cok duayı okuyorum şimdi sizler diyosunuzki neden bizim duaları okuyosun diyebilirsin arkadaşlar dinler allahın indirdiği dinler dinlerde dualar allaha gidiyo allahımız bir neden sen müslümansın sen hristiyansın sen camiye gidemesin sen kiliseye gidemesin bu nasıl bi düşünce benim müslüman arkadaşlarım evimde namaz kılıyo bu hoşuma gidiyo siz bazı arkadaşlar heraldi bu dar düşüncenizle benim yerimde olsanız kıldırmasınız bakın insan olmayı allahın kulu olarak yakışır hareketler edelim. sinirle yazdım cümle düşüklerim olabilir umarım anlaşılabilmişimdir ALLAH BİRDİR

İşte herkesin görmezden geldiği bir konu var İMAN önemli olan bu zaten imanlı olan insan için yer zaman hiç farketmez. E zaten imanı oranında da duasına icabet eder Yaradan tabiki o kişinin hayırlısı ne ise o olsun demesi çoğu zaman duaların yerine gelmesini erteleyebilir.

Adam 30 tane istekte bulunuyor en sonunda hayırlısı ne ise o olsun diyor e bir sürü şey istedin para pul ünvan vs vs bunlar senin fıtratın için hayır teşkil etmiyorsa azıp yuvanı dağıtacaksan yada araba alıp birini ezeceksen ( tabi biz bunları bilemeyiz ) Allah o dualarını kabul etmeyip erteleyebilir. Allah bilir biz bilemeyiz.

Guest Cesur

arkadaşlar bugun kardeşim benim için aya yorgı kilisesine gidip dileğimi diledi birden fazla dilek diledi galiba inşallah rabbım hepsını kabul eyler sizlerinde dualrını kabuleedr inşallah amin bunu paylaaşn arkadaşımdanda allah razı olsun .amin inşallah dualrımız kabul olur amin:)

arkadaslar sitede yayınlanan onca duadan zikirden sonra kalkıp kiliseye mi gitmeyi dusunuyorsunuz?dileklerinize ulasmak için oyle mi?o da guzel!!!!fakat su bir gercek ki cok sasırdım,ben dileklerinizi ALLAH tan istediginizi zannediyordum kiliseden medet umdugunuzu bilmiyordum

Guest Cesur

ALLAHTAN istiyoruz zaten olayı farklı yansıtıyorsun hiç hoş değil herşey önce allahtan.ayrıca sitedeki dualrıda yapıyoruz..

Guest dilerim_

valla ben kaç kere gittim hemde sabahın 6larında izdihamı falan geçtim.gidiyosun bide klisenin önünde sabah 6da gitsem bile tıklım tıklım ama hiçbir dileğim olmadı ki o yokuşu çıkarken kimseyle konuşmayacaksın inanacaksın ben hepsini canı gönülden yaptım ve olmadı bu senede gitmeyi düşünmedim ve gitmedim.sadece kliseye girdikten sonra dönüşünde konuşabiliyosun ama ben hiç tavsiye etmem.yinede bu benim düşüncem konuyu açan arkadaşımın dilekleri kabul olmuş allah gönlüne göre vermiş ama bence burdaki sitedeki dualar bi şekilde kabul oluyo ta oralara kadar gitmeye gerek yok bence

Oooooohhhh ne sasirtici seysiniz bizim müslüman cemaat buraya (kilise) yerine mi takiliyo?! Hayretsiniz..........

Guest köpükk

hem ibadetin yeri olmuyor hem de o kadar yol gidilip o kadar eziyet çekiliyor. gerçekten olmuyormuş.

Guest İDİL

ibadetin,dua etmenin yeri,saati şekli şemali olmaz.yönlendirici sözler söylemekle elinize ne geçiyor?

23 nisan'da kiliseye gittim,bugün de camiide idim.ne var,ne olmuş? müslümanlıktan mı çıktım?Bu tarz şeyleri kafaya çok takmayın.nereden sesinizi duyurmak istiyorsanız dua edin Allah'a,bulunduğunuz yer,ilahi güce saygıdan ötürü temiz olsun yeter,kilise,havra,cami farketmez.

Guest köpükk

- Din değiştirmeye nasıl karar verdiniz?

- H: Y: Altı yıl önce bir akşam, eşimle Arizona Artistik Bale Grubu'nun bir gösterisine gittik. Oyun, şeytanın insanları nasıl günaha düşürdüğünü, insanların nasıl günaha yöneldiklerini anlatan bir pandomim gösterisiydi. Çok etkilendim ve bu olayın arkasından gitmeye karar verdim. Kiliseye de öyle bir merakla girdim. İçeride bir rahip vardı. Bana "Sen Müslümansın. Kilisede aradığın şey ne?" dedi. Ben de "Huzur arıyorum," diye yanıt verdim. Beni içeri buyur etti ve bir kutsal kitap hediye etti. Eve dönüp okumaya başladım. Bence o kapıdan içeri adım atmanız için, bir çağrı almanız gerekiyor. O gün bunu değerlendirebilecek durumda değildim ama şimdi o gün bir çağrı aldığımı düşünüyorum.

.........................

bu yazı burada bitmiyor devamı da var. merak eden rahatlıkla bulur.

Bir müslüman kilisede de Allaha dua edebilir mi?

Bir müslümanın her yerde Allaha dua edebileceği gibi kilisede de dua edebilir. Ancak bir müslümanın kiliseye gidip hristiyanlar gibi dua ve ibadet etmesi doğru olmaz. Böyle bir şey haramdır. Müsüman olmayanların geleneklerine benzemek bile yasaklanmışken başka bir dinin mabedine gidip onlar gibi ibadet etmek daha büyük bir günahtır. Böyle bir şey kişinin zamanla dinini unutup diğer dini benimsemesine sebeb olabilir.

Peygamberimiz (s.a.v.) buyuruyor ki;

“ Kim bir kavme benzemeye çalışırsa oda onlardan birisi olur.” (Ebu Davut-Kitabul libas bölümü 3512 no lu hadis)

Kiliseye gitmek iki şekilde olur;

1- Hıristiyan olduğu için kiliseye gidenler

2- Ziyaret ve turistik amaçlı kiliseye gidenler

Bu sınıflamayı yaptıktan sonra kiliseye gitmenin hükmünü açıklayalım.

a- birinci sınıf kendini Hıristiyan bildiği ve kabul ettiği için hükmen Hıristiyan’dır. Ve gayr-i Müslim olarak kabul edilir. Yani Müslüman olmayan bir kişidir.

b- İkinci sınıf ise sadece kilisenin nasıl tanzim edildiğini nasıl yapıldığını öğrenmek için gider. Nasıl ki, bir Hıristiyan camiye ziyaret amaçlı girmek ile Müslüman olmaz, bir Müslüman da ziyaret için kiliseye girse Hıristiyan olmaz.

...

http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage.php?s=show_qna&id=17823&keyword=kilise