Jump to content
Guest stardust

Dilekler Icin.. Aya Yorgi Kilisesi

Recommended Posts

Bak işin gerçeği ben bir babayım

Benim çocuğum başkasının evine gidipte o evin çocuğuymuş gib hareket edemez ve ordanda bana telefon açıp haşlık isteyemez

Anında evlatlıktan kovarım

--------------------

Al sana Kuran'dan Ayetler

Yok Allah'tanda iyi biliyorum diyorsan bişey diyemem

Tevbe 9: 30

30. Yahudiler, "Üzeyr Allah'ın oğludur" dediler. Hırıstiyanlar ise, "İsa Mesih Allah'ın oğludur" dediler. Bu onların ağızlarıyla söyledikleri (gerçeği yansıtmayan) sözleridir. Onların bu sözleri daha önce inkar etmiş kimselerin söylediklerine benziyor. Allah onları kahretsin. Nasıl da haktan çevriliyorlar!

31. (Yahudiler) Allah'ı bırakıp, hahamlarını; (hırıstiyanlar ise) rahiplerini ve Meryem oğlu Mesih'i rab edindiler. Oysa, bunlar da ancak, bir olan Allah'a ibadet etmekle emrolunmuşlardır. Ondan başka hiçbir ilah yoktur. O, onların ortak koştukları her şeyden uzaktır.

32. Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa kafirler hoşlanmasalar da Allah, nurunu tamamlamaktan başka bir şeye razı olmaz.

33. O, Allah'a ortak koşanlar hoşlanmasalar bile dinini, bütün dinlere üstün kılmak için, peygamberini (Hz. Muhammedi) hidayetle ve hak dinle gönderendir.

34. Ey iman edenler! Hahamlardan ve rahiplerden birçoğu, insanların mallarını haksız yollarla yiyorlar ve Allah'ın yolundan alıkoyuyorlar. Altın ve gümüşü biriktirip gizleyerek onları Allah yolunda harcamayanları elem dolu bir azapla müjdele.

35. O gün bunlar cehennem ateşinde kızdırılacak da onların alınları, böğürleri ve sırtları bunlarla dağlanacak ve, "İşte bu, kendiniz için biriktirip sakladığınız şeylerdir. Haydi tadın bakalım biriktirip sakladıklarınızı"! denilecek.

--------------------

Onların anladığı anlamda diyalog yapmak, çözüm değildir. Zaten Hıristiyanların diyalogdan anladıkları şeyin, misyonerlikten başka bir şey olmadığını, kendileri de açıkça itiraf ediyorlar.

Vatikan yetkilisi Kardinal Jean-Louis Tauran da, 20 Ekim 2007 tarihinde yaptığı açıklamada, diyalogun şartı olarak, Kur’an-ı kerimin tartışmaya açılmasını teklif ederek şöyle demiştir:

(Müslümanlarla gerçek anlamda dini tartışma yapılamaz; çünkü Müslümanlar Kur’anı, Allah’ın kelamı olarak görüyorlar ve Kur’an üzerinde derinlemesine tartışmayı kabul etmiyorlar.)

Kardinal, yeni bir konuşmasında şunu rahatça söyler:

(Diyalogcu kardeşlerimiz, Kur’anda tarihsel ayetlerin olduğunu bildiriyorlar. Bizimle kardeş olabilmeleri için, tarihsel olan bu ayetlerin Kur’andan çıkarılması lazımdır.)

Kardinalin zaten Kur’anı tartışmaya açalım demesi de budur.

Gelecekteki ortak inanç

Sual: (Hıristiyanlık ve İslâm diniyle büyümüş insanlar, Allah'ın birliği, ona olan sevgi ve inancı gibi iki ortak temel düşünce benimsenmeli ve bu ortak payda, gelecekteki ortak inancın temellerini oluşturmalıdır) deniyor. Acaba bu zihniyetteki insanlar İslamiyet'le Hıristiyanlığı birleştirip yeni bir din mi oluşturmaya çalışıyorlar?

CEVAP

İki dinin ortak paydası yoktur. İmanın altı esasında bile, müşterek inanç yoktur. Mesela; aynı Allah'a dahi inanmıyoruz. Onlar teslise inanırlar. Vaftiz yaparlar, Haça taparlar. Hazreti İsa'ya bizim gibi inanmazlar, bazen tanrı, bazen tanrının oğlu derler. Kitaplara da bizim gibi inanmazlar. Zaten ellerindeki İncil'in değil, incillerin hâli malumdur.

Kur'anı kerime ve Peygamber efendimize inanmazlar. Masum çocukları günahkâr doğar, melekleri kız bilirler. O halde, balla sirke, zemzemle şarap birleşmeyeceği gibi, hak olan İslamiyet'le bâtıl olan Hıristiyanlık da birleşemez. Birleştirilmeye kalkılırsa, netice de bâtıl olur. Zaten Hıristiyanlar böyle bir şeye razı olmazlar. (Ortak payda, gelecekteki ortak inanç) gibi ifadeler, Müslümanları Hıristiyanlaştırmak için yapılan gayretlerden kaynaklanmaktadır.

Domuz ve inek sütü

Sual: Şimdi bazı gençler, (Ben Protestan Müslümanım, yarı Hıristiyan, yarı Müslümanım) diyorlar. Bazıları da, (Ben şii, vehhabi ve ehl-i sünnetim) diyor. Böyle söylemek caiz mi?

CEVAP

Bir kural var: İki zıt şey bir arada bulunmaz. Mesela ateşle barut veya ateşle su. Ateş barutu yakar, su da ateşi söndürür. İnek sütü ile koyun sütü karıştırılabilir. Fakat domuz sütü ile inek sütü karışmaz. Karışınca hepsi necis olur, artık koyun sütü var denmez. Bir teneke temiz suya, bir bardak idrar konsa, artık o su necis olmuştur. Temiz suyun hiç önemi kalmaz.

Bunlar gibi, biraz Müslüman biraz da Hıristiyan olunmaz. Böyle kimse kâfir olur. Bunun gibi, ehl-i sünnet olan, biraz şii, biraz da vehhabi olamaz. Ne olur? Ehl-i sünnet dışı olur.

Bu tür sözleri din düşmanları uyduruyor, Müslümanlar bu tuzağa düşmemelidir.

Kilisede Resulullah’ı anmak

Sual: Bir kilisede, Resulullah’ı anma programı düzenlemek uygun mudur?

CEVAP

İbni Âbidin hazretleri buyuruyor ki:

Kilisede namaz kılınmaz ve Kur’an-ı kerim okunmaz; çünkü kilisede, şeytanlar toplanır. Kilise putlardan temizlenirse, namaz kılmak mekruh olmaz. (Redd-ül-muhtar)

Eğer Hıristiyanlar böyle bir şeye izin veriyor, hatta destekliyorlarsa, burada bir art niyet var demektir; çünkü, Hıristiyanlığı kabul etmedikçe, sadece kiliseye gitmek, onları hoşnut etmez. Bir âyet-i kerime meali şöyledir:

(Sen, onların dinine uymadıkça, Hıristiyanlar ve Yahudiler senden asla hoşnut olmazlar.) [bekara 120]

Alıntıdır

Allah razı olsun kardeşim size yerden gögekadar katılıyorum

Guest Ulvi
Benzetmeniz ilginç .Bende bir anneyim.Siz gerekli bilgi ve terbiyeyi verirseniz çocuğunuz bunların hiçbirini elbetteki yapmaz .Başkasının evine sadece misafir olur.O evin çocuğuda olmaz ,size dönüp harçlıkta istemez .

Çocuk benim çocuğumdur vatanına ihanet etmediği sürece evlatlıktan red edilmez.Benim yorumumu tekrar okuyun lütfen.Kiliseden veya herhangi bir ibadethaneden bu kadar korkmayın imanınız güçlü ise dört duvar birşey yapmaz merak etmeyin.Yeterki yüreğiniz yaradanda olsun.

Güzel kardeşim Allah senden Razı Olsun

Olayı baba ve çocuk olarak düşünme

Olayı Allah ve kul olarak düşün

Allahu Teala sana yeni Din Gönderiyor Camiler İnşa Ettiriyor

Sen hala gidip kiliseye Allah'a kulluk etmeye çalışıyorsun yok Dua Ediyorsun

Allah bu Camiler'i niye İnşa ettirdi o zaman

Gezmek için git

ama dua etmek için asla

Orda Dua edilmesi yada İbadet edilmesi sakıncalı olmasaydı Müslümanlar için Camiler yapılmazdı

Yeni kanun çıktığında eski kanunla hakinler karar verebilirmi

O zaman 1923 anayasasına göre suç işleyenler ceza istesinler o zamanın eski mahkeme binalarına gidip duruşma hakkı talep etsinler

Değilmi

"Eğer Hıristiyanlar böyle bir şeye izin veriyor, hatta destekliyorlarsa, burada bir art niyet var demektir; çünkü, Hıristiyanlığı kabul etmedikçe, sadece kiliseye gitmek, onları hoşnut etmez "

Allahtan korkun.Hıristiyanda olsa vebal almayın.Niyeti Allah bilir.Hıristiyan arkadaşlarım var.Beni kiliseye götürmek için uğraşmıyorlar ama benimle gelip yatırda dua ediyorlar.Lütfen müslümanlık hoşgörüdür .Sizler böyle şeyler yazar iseniz elbetteki karşı tarafta bu dilden yazar olmaz sevgili arkadaşlar olmaz .

--------------------

Güzel kardeşim Allah senden Razı Olsun

Olayı baba ve çocuk olarak düşünme

Olayı Allah ve kul olarak düşün

Allahu Teala sana yeni Din Gönderiyor Camiler İnşa Ettiriyor

Sen hala gidip kiliseye Allah'a kulluk etmeye çalışıyorsun yok Dua Ediyorsun

Allah bu Camiler'i niye İnşa ettirdi o zaman

Gezmek için git

ama dua etmek için asla

Orda Dua edilmesi yada İbadet edilmesi sakıncalı olmasaydı Müslümanlar için Camiler yapılmazdı

Yeni kanun çıktığında eski kanunla hakinler karar verebilirmi

O zaman 1923 anayasasına göre suç işleyenler ceza istesinler o zamanın eski mahkeme binalarına gidip duruşma hakkı talep etsinler

Değilmi

Sizin verdiğiniz örneğe bende örnekle cevap verdim elbetteki konu Allah ile kul.Biz anlaşamıyoruz sevgili arkadaşım.Kuranda duanızı camide yapınmı yazıyor ben bilmiyorum lütfen ayet verin.Kaldıki ben ne cami nede kilisede dua ederim.Her zaman her yerde özellikle evimde.Neden dinimizi belli bir kalıp içerisine yerleştiriyorsunuz.Benim için hiçbir sakınca yoktur kilisede dua etmemin imanı zayıf olan düşünsün benim içim rahat.

Guest kahin58

allaha şirk koşmayın. allah dileginizi kabul etmek için şu kilise şu gün falanca cami şu kişiyi şart koşmaz. tek şartı samimiyettir. evet dediiniz gibi gidenlerin dilekleri olyor olabilir ancak unutmayınızki ibls gökten ateş yagmurları indirtebilecek kadar güçlüdür. hangi dinde olursanız olun bögle saçmalıklara inanmayın. o tesettürlü bayanların görüntüsünden çok bilincine bakın yaaaaa. bu kadar kolay görüntüye kanmayın... allahtan başka şeylerde kurtuluş sonuç arayan kafir ve imansızdır.... biraz peygamberlerin hayatına bakın kurana bakın ehli sünnete bakın ne demek istediimi anlarsınız

Guest Ulvi
"Eğer Hıristiyanlar böyle bir şeye izin veriyor, hatta destekliyorlarsa, burada bir art niyet var demektir; çünkü, Hıristiyanlığı kabul etmedikçe, sadece kiliseye gitmek, onları hoşnut etmez "

Allahtan korkun.Hıristiyanda olsa vebal almayın.Niyeti Allah bilir.Hıristiyan arkadaşlarım var.Beni kiliseye götürmek için uğraşmıyorlar ama benimle gelip yatırda dua ediyorlar.Lütfen müslümanlık hoşgörüdür .Sizler böyle şeyler yazar iseniz elbetteki karşı tarafta bu dilden yazar olmaz sevgili arkadaşlar olmaz .

Ablam ben Allah'tan korkarım ama Din'imin bozulmasına müsade edemem

Ablam onlar edebilirler onların Dini Kurallarına göre sakınca olmayabilir

Onlara içkide serbesttir

Onlar günahta çıkarırlar

Şimdi onlar Cami'de Tövbe etse bizde teşekkür ve karşılık olarak kiliseye gidip günahmı çıkarıcaz

herkes kendi kurallarına uygun eder ve herkes birbirinin kuralına saygı duyarsa sorun olmaz

O arkadaşlarına lütfen bir söyle

Arkadaşlar sizler bizim Yatırlar'da Dua Ediyorsunuz ama Bizim Din'imiz kilisede dua etmeye izin vermiyor

Sizde bana ve buna saygı duyun de

Bakalım seni anlayış ve hoşgörüyle karşılayıp yine Yatırlar'da Dua edeceklermi

Aynı zamanda Dua'yı Yatırlar'da değil lütfen Cami'de etsinler

çünkü sen kiliseye gitmekten bahsediyorsun

Guest gülfidan

devrim arkadaş yüreğine salık papazda olsa hıristiyanda olsa yahudi musevide olsa hepimiz bir Allaha inanıyoruz....

Guest elmas2008

o kiliseye gidince nasıl dua ediyorsunuz yani ne şekilde haşa alllahım dualarımı kilisenin yüzü suyu hürmetine kabul eyle diyemi

yani bunu akıl mantık almıyor. veya allahımm ben buraya geldim burda dualar kabul oluyormuş onda geldim diye mi

bi allah dostuna gidersin bir evliyaya gidersin bir sahabe mezarınaa giddersin allahım burda yaztan zatın yüzü suyu hürmetine dualarımı kabul et dersin allah o kişinin yüzü suyu hürmetine duamızı kabul eder.

ama kilisede neye göre kabul etsin cvp bekliyorummmm.

Guest Zinnureyn_Ali

Peygamberimizin sav. Kilisede veya Havrada dua ettigini duymadim, okumadim... Kuran´da Peygambere sav uyun ve onu örnek alin diye geciyorsa, bu da Cami de dua edilmesi anlamina geliyor diye düsünüyorum. Ulvi Kardesimize katiliyorum.

Guest elmas2008

o kadar güzel camilerimiz varken kiliseye gidip dua etmek bana göre değil içeri girince içim ürperiyor.