Jump to content
Guest stardust

Kismet Icin.. Ayin Biri Kilisesi

Recommended Posts

bılıyorum orayı annemlerle gıtmıstık ve annem ev ıcın anahtar allmıstı ev aldık dogru ama bu kılısenın hayrımıdır bılınmez

Guest Ulvi
yaw tabii ki meryem'e diil yüzü suyu hürmetine dua edıorum :D evde de edebilirim ama oranın havası farklı inanılmaz huzurlu mistik bi havası var, insanın içinden geliyor dua etmek...

yane senin bu dediğine de bakılırsa o zaman camiler kiliseler sinagoglar falan da olmamalı hristiyan müslüman herkes evinde yapabilir duasını ibadetini diil mi... bence oraları görmenin o havaları koklamanın kimseye zararı olmaz... nasıl ki bi hristiyan ülkemize geldiğinde camileri dolaşıyosa hatta belki de kendine göre ibadet ediosa, bi müslüman da rahatlıkla kiliseleri ziyaret eder görür öğrenir bilir falan...

haa dersen ki öle şeylerden medet ummayın ne o öle ayın birinde kiliseye git dua et falan o zaman birileri de çıkar, e o zaman cuma günleri de eyüp sultana gidilmesin dua edilmesin istenmesin diebilir...

yane ben geçen yıl istanbul'a geldiğimde özellikle de camileri gezdim cuma da eyüp sultan'a gittim orada o mekanda namaz kılıp dua edebilmek için... ama yok böle bi şi yaaaa... ziyaretçilerin %99 u müslüman ama neler neler... yok o taşı ellemeler, yok şu taşa parmağı sokmalar, yok şu taşın üstüne çıkmalar... neden hep bi umut... şimdi eyüp sultan'da bi taşın üzerine çıkıp kısmet dileyen kızla ayın biri kilisesine gidip anahtardan medet uman arasındakı fark nerde bana söyleyebilir misin... yane bence bazı şeyleri kilise cami die ayırıp ''o tu kaka bu tamam ok'' dememek lazım...

uzun lafın kısası bu kilise için böle bi rivayet var ve %80 inananlar oldu diosa, inancından sapmadan gitmenin bi sakıncası olduğunu asla düşünmüyorum, zaten dedim ya allah kalplerde olanı en ii bilendir

Bak ne güzel demişsin kilisede mistik hava var sence Eyüp Sultan Hazretler'inde insanların yaptığı yanlış

Yani dışarıya özenti duyan kendini eleştirip red eden zamanında misyonerler tarafından içimize sokulmuş el hayranlığı mantığı

Daha ileri seviyesi kendi babanı eleştirip beğenmeyip başkalarının babasına hayran olmak ve baba olarak onu istemektir diye biliyorum çünkü o tiplerlede karşılaştım

kilisede aldığın anahtar ve su neci sorması ayıp

--------------------

Sevgılı kardeşim Ulvi gözüme carptıda Çünkü kul kula Dua etmez demıssın bunu anlayamadım,yada yanlıs anladım,yada anlatmak ıstedıgını tam anlatamadın kardeşim..

Bazı Müslüman arkadaşlar yanlış anlamadıysam kilisede Hz. Meryem'e dua etmeye kalkıyorlarmış gibi bir anlam oluştu

Bende ona nispeten yazdım

Guest Îکє†

yok yok anlaşamadık seninle ben diorum anya sen diorsun hayır konya :D:D:D (konya doğru olan die sen doğruyu sölüyosun demiorum ama)

Her istiklale çıktığımda kiliseye uğrarım. Kilise Allah'ın evidir. Allah bir, peygamberler ayrıdır. Yeterince bilgisi olanlar bunu bilir, cahiller atıp tutar.

Guest xxyakupxx

ulvi kardeşimiz haklı biz kendi kitabımızı okuruz onlarda kendi kitaplarını, biz camiye gideriz onlar kiliseye bizim dualrımız farklı onlarınki farklı..

Guest Ulvi
yok yok anlaşamadık seninle ben diorum anya sen diorsun hayır konya :D:D:D (konya doğru olan die sen doğruyu sölüyosun demiorum ama)

E bizde karşılıklı susar birer çay içeriz Eyüp Sultan Hazretler'inde

Oluruz yine kardeş :D:D

Bana yakışmaz bu bölümde yazmak benim hıristıyan arkadaşlara açılmış bölümde Kendi Din'im İslamiyet'i Övmem ve bunla ilgili konu açmam ne kadar yanlışsa aynı şekilde kişinin kendi dininden olmayan yerlerde dua etmesi o kadar yanlıştır

Şimdi ben şuraya bir başlık açsam Mezheb İmamlarından İmamı Azam Ebu Hanife'ye Övgüler diye ve yazsam

Hırıstiyanlık bölümüne millet bana ne gözle bakar

ve ne kadar doğru olur

Ama dayanamıyacağım sanada bir sır vereyim

Benim Ziyaretler İçinde Karşılaştığım En Büyük Manevi Kuvvet Eyüp Sultan Hazretleri'ndeydi

Bence Orayı iyi değerlendir

Çünkü zamanında ben öyle şeyler yaşadımki akıllara zarar

--------------------

Her istiklale çıktığımda kiliseye uğrarım. Kilise Allah'ın evidir. Allah bir, peygamberler ayrıdır. Yeterince bilgisi olanlar bunu bilir, cahiller atıp tutar.

Allah Birdir dedin kutsal ruh, baba tanrı, oğul tanrı

yani 1+1+1= 1 öylemi

yani bizim gibi cahili aydınlatarak matematiği yeniden keşfettiğin için teşekkür ederim :D:D

Guest xxyakupxx

bende üsküdarda aziz mahmut hüdai hazretlerinin türbesini ziyarete gitmiştim ruhuna 3 ihlas bir fatiha okudum. öyle huzurlu ayrılmıştımki türbeden ve bnde o günden sonra maneviyatımda müthiş gelişmeler oldu..

ailem yıllardır izmirde bende tatillerde gider gelirim ama hiç duymadım .....bir daha gidersem mutlaka ziyaret edeceğim