Jump to content
ghamin

Hamile Kadın Mezarlığa Gidebilir mi?

Recommended Posts

Hay Allahım sanki mezardaki merhumlar kadın gelse de baksak diye bekliyor töbe töbe. O kaynana bende olacak onu zorla götürür boş bi mezara atarım

acımın üstüne bunları konuşuyor beni nasıl derinden etkiler yaralar onların hesabını yapıyor,sürekli mezarlığa gidiyorum hasret özlem gideriyorumya onu bile çekemiyor...engelleme çabalarında,bende darısı onun kızlarına diyorum içimden hep

Guest nnic

Yavrunuz için çok üzgünüm..

Dinen bir sakınca yok fakat mezarlıklar üzüntü verir..çocukların daha anne karnındayken annelerinin duygularını hissettiklerini düşünürsek şahsi kanaatim gitmemeniz yolunda..

Umarım bu büyük sevginiz ,yeni doğacak yavrunuz için bir güneş olur..

Bu arada hamile için bir sakınca yok ama bayanların lohusa yada regl dönemlerinde bu tür yerlerden uzak durulması iyi olur..

Yavrunuz için çok üzgünüm..

Dinen bir sakınca yok fakat mezarlıklar üzüntü verir..çocukların daha anne karnındayken annelerinin duygularını hissettiklerini düşünürsek şahsi kanaatim gitmemeniz yolunda..

Umarım bu büyük sevginiz ,yeni doğacak yavrunuz için bir güneş olur..

Bu arada hamile için bir sakınca yok ama bayanların lohusa yada regl dönemlerinde bu tür yerlerden uzak durulması iyi olur..

teşekkür ederim...

Soru: Hocam hamile bayanlar türbelere giderse doğan çocuğun herhangi bir yerinde ben çıkıyormuş. Böyle bir şey var mıdır, doğru mudur?

Cevap: Hamile bayanların türbe veya mezarlık ziyaretinde bulunmasında dinen herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Duyduğunuz şey hurafedir. Aslı astarı yoktur. Böyle şeylere itibar etmeyiniz.

Sakıncalı olan şey, türbede yatan kişiye gösterilecek tavırdır. Orada yatan kişinin bağışlanması ve ikram görmesi için Allah’a dua etmekten başka yapılacak hiçbir şey yoktur.

Kabir ziyareti konusunda daha geniş bilgi almak için lütfen tıklayınız:

Kabir ziyareti nasıl olmalıdır? | Fetva

yanınızda size eşlik edecek biri mutlaka bulunsun ve alıntıda verilen kabir ziyaret adabına dikkat ediniz.

acımın üstüne bunları konuşuyor beni nasıl derinden etkiler yaralar onların hesabını yapıyor,sürekli mezarlığa gidiyorum hasret özlem gideriyorumya onu bile çekemiyor...engelleme çabalarında,bende darısı onun kızlarına diyorum içimden hep

selamin kavle diye bela okuma günah, hem unutma her kötülük döner dolasir sahibini bulur. yaratan evladina okadar ömür bicmis o istemedikten sonra yaprak bile dalindan düsmez onunda ömrü okadarmis, yarine cikmaya senedi olan varmi? burda önemli olan ne isyan etmen ne dünyadan elini ayagini cekib depresivlesmek dikkat et, satir aralarin malesef buna isaret ediyor.

şu sıralar en huzur bulduğum havasıyla kokusuyla tek yer mezarlık,sürekli gidip yavrumla dertleşiyorum toprağını öpüyorum ........tekrar anne olmayı düşünüyorum hamile kalırsam mezarlığa gidebilir miyim?karnımda ki bebeğime zarar vermekte istemem acıkcası ölülerin üzerinden atlıyoruz belkide basıyoruz orası bilinmez bu yüzden yanıtlarsanız sevinirim...

arkadaşlar fikri olan yok mu?

Hamile iken mezarlığa gidilmez..Oraları cin yatağıdır...Sonra tebelleş olurlar..Uğraşır durursunuz.Hamilelik geçsin öyle gidin ve uzun süre de kalınmaz duanızı edip gitmeniz gerekir..Aeo

yanınızda size eşlik edecek biri mutlaka bulunsun ve alıntıda verilen kabir ziyaret adabına dikkat ediniz.

yanımda götüreceğim kimsem yok bu şehirde hiç kimsem yok,eşimle gidiyoruz genellikle onunda işi olunca ben tek gidiyorum