Jump to content
silvia.

Evi Karınca Basınca Yapılması Gerekenler

Recommended Posts

Genellikle yaz aylarında mutfaklarda koloniler halinde görünen karıncalar herkesin sinirini bozar. Bunun üstesinden gelmek için alınan ilaçların çoğu aslında pekte etkili olmaz. Bu ilaçları almak yerine doğal ve basit birkaç yöntemle karınca istilalarının üstünesinden gelmek mümkündür.

Basit yöntemlerden birkaçı şu şekilde:

• Sıkılan limonların kabuklarını karıncaların geçtiği yollar üzerine koyarsanız ( Örneğin: fırın arkası , buzdolabı arkası v.s. ) birkaç gün sonra karıncaların o yollardan kaçmasını sağlayabilirsiniz.
  • Bir başka yöntem ise alkollü pamuğu gene yukarıda belirtilen yerlere koyarsanız karıncaları kaçırabilirsiniz.
  • Bu iş için bilinen en etkili yol ise çamaşır deterjanını kapı ve camlara dökmektir.

Umarız bu yöntemler işinize yarar…

alıntı

• Like 1

Bir başka yöntem ise alkollü pamuğu gene yukarıda belirtilen yerlere koyarsanız karıncaları kaçırabilirsiniz.

karıncalar avare avare dolaşmasın ortalıkta:rofl:

benim evimde bi ara çıkmıştı her odada vardı.tuvalette bile yüzlerce.gittim aktara sordum beyaz bi toz verdi çıktıkları yerlere döktüm artık çıkmıolar.

yahu 1 hafta evden ayrıldım heryerı sarmıslar. cıldırıcam :D heryerım kasınıyo. huylanıyorum ya ıyıden ıyıye.

karıncalar evi basmışsa o ev yavaş yavaş zengin oluyor. sanki bir tür haberci.annemin evinde devamlı geziyorlar ve suyu tuvalleten içiyorlar..bazen elektrik süpürgesi kapıyor onları üzülüyorum vallahi..annem hiç şikayetçi değil bende..

yahu mınıcık mınıcık heryerde gezıyorlar. nasıl rahatsız olmam. uyurken agzıma kulagıma gırerse :confused: valla ben en son 99 depremınde evı bastıgını hatırlıyorum. benım ıcın cok hayra alamet degıl. Allah korusun ama bu durum benı urkutuyor. ev de ustelık 5.kat nasıl cıktılarsa artık.

karıncasız ev yok herhalde

süpür süpür yine çıkıyorlar

Turmeric diye bir baharat var. Turkcesini bulunca yazayim, kavunici renkli, onunla silince gectikleri yerleri asla gelmiyorlar.. Sirkeyle silmek de cok faydali bir yontem... :)

Asia senlik konu koş bak senin evi sık sık basıyorlar:rolleyes::D

bu arada benim saksılarında içindeler artık ellemiyorum berekettir:)

• Like 1

Ben limonun faydasını görmüştüm acep evi halıfleksli olanların hijyen fikirlerini alabilir miyim malum sildikçe kir dibe çöküyor ve bir sürü bakteri :confused: var mı şöyle pratik bir bilgisi olan ...

• Like 1