Jump to content
Guest belalım

11 Adım Duası Çok Etkili...

Recommended Posts

Benim kafam karisti Hangi tarafa dogru adim atacağız? Kıbleye yönelmiş haldeyken sağ tarafa dogru mu yoksa sola tarafadogru? Lutfen aydinlatir misiniz tesekkurler

ALLAH dostlarını duaların kabulü için vesile etmek farklıdır, kişinin ALLAH'a şirk koşması; yardımı ALLAH'tan değil Yarattığından istemesi olayı farklıdır. Burada paylaşılan dua ALLAH dostu olan bir kulu vesile ederek muradın ALLAH'tan istenmesi olayıdır. Herkes farklı bir şey söylemiş. Nitekim, kafanızda karışıklık var ise ; Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u Fethetmeden önce kime danıştığını ve kimi vesile edip dua ettiğini araştırın lütfen. Eğer bir ALLAH dostunu vesile ederek dua etmek şirk koşmak olsaydı Fatih Sultan Mehmet değil İstanbul'u Fethetmesi, adımını attığı anda İstanbul'u üzerine yıkardı belki de RABB'im. Biliyoruz ki Peygamberimiz (S.a.v.) de fethin haberini çok önceden vermiştir zaten. Buna rağmen Ak Şemsettin Hazretleri fetih için dua etmiştir ve Fatih Sultan Mehmet de dua ederken kendisini vesile ederek ALLAH'tan yardım dilemiştir.İnsanlara negatif elektrik verip sinirlerini bozmayın insanların dertleri kendilerine yeter zaten bir ayeti yazarken parça parça alıp alıp yazmayın arkadaşlar Kur'an-ı Kerim'de bir olayın üzerine anlatılan durumlar ve ayrıntılar vardır ve siz sadece işinize gelen kısımları alıp burada insanların kafalarını karıştırıp huzurlarını bozuyorsunuz. Rica ediyorum iyi ölçüp tartıp biçip yorum yazın. Araştırın. Kur'an-ı Kerim'den böyle parça parça bazı kısımlarını alıp kendi başınıza uyduracağınız bilindiğinden tefsirler yazılmış zaten. İnsanları bunaltmayın. Bu da haktır.

Bu duayla ilgili her yerde farklı bir bilgiye  rastlıyorum.

İlla salı günü ya da illa sabah namazının öncesinde mi yapılmalı? Yani özel bir günü veya zamanı var mı?

Şanaa, 25/06/2015 - 22:58 yazdı:

Sayfanın bir başını bir sonunu okuyabildim.malum çok çok uzun.ama 11 adım duasında kesinlikle tebbet okunmuyor.mina arkadaşımızı severim lakin bende İdris Çelebinin Havas kitabı var şimdi 11 adım duasını buldum ve aynen yazıyorum..

11 Adım Duası

Bismillahirrahmanrrahim

,

Çok önemli bir konuyla karşılaştığında seni üzen musibetin Allah tarafından arzu edecek olursan ,Yatsı namazından sonra yada Seher vaktinde 2 Rekat namaz kıl ,

Bu namazın her rekatında Fatihadan sonra 11 defa ihlas suresini oku ..

Selam verdikten sonra tekrar secde yap her ne muradın arzu ihtiyaçın Rabbinden iste yalvar ..

Başını kaldırınca Peygamber (a.s) efendimize 11 kere Salavat getir ..

Sonra kalkıp ırak yönünde kıblenin sağ tarafına yönelerek 11 adım yürü ...

Her adımda söylenecek olan

1.nci adımda ,Ey Şeyh Muhyiddin

2.nci adımda,Ey Efendimiz Muhyiddin

3.ncü adımda Ey Mevlana Muhyiddin

4.ncü adımda Ey Hizmete Layık Muhyiddin

5.nci adımda Ey Derviş Muhyiddin

6.ncı adımda Ey Hoca Muhyiddin

7 .nci adımda Ey Sultan Muhyiddin

8.nci adımda Ey Şah Muhyiddin

9.ncu adımda Ey Gavs Muhyiddin

10.ncu adımda Ey Kutup Muhyiddin

11.nci adımda Ey Efendiler efendisi ( seyyidler seyyidi ) Abdülkadir Muhyiddin diye çağır ..

Ey Allahın Kulu Yetiş imdadıma ,Allahın izniyle bana yardımcı ol ,ey insanların ve cinlerin şeyhi, bana imdad eyle ,ihtiyacımın yerine gelmesinde bana yardım elini uzat ...

Sonra bu duayı 3 kez oku..

Allahümme lekel'l küllü ,ve minkel küllü ve ileyke küllü, ve entel küllü ,ve küllü'l küllü birahmetike ya erhamer rahimine ,ve sallallahü ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim ..

Kaynak ..Abdülkadir Geylani Menkibeleri Evradı Ezkarı ..faydasını görenler bizlerede duasını esirgemezler inşallah ...

Tesekkur  ederim    ben  yurume  seklini anlamamistim   ,   dogu  tarafi  kibleden  doguya  gidersem  sol tarafa  gidiliyor    asl olan yon degil     sadece  niyet  ama   kafamin icinde   bir  acaba    dogrumuyum  diye  vesvese  olusunca     iyi geldi  cevap    tekrar  tesekkur ederim ,

Tesekkur ederim en cok sevdigim du net olzrak hic anlayamadum cok net yazmisiniz Allah razi olsun