Jump to content
Guest belalım

11 Adım Duası Çok Etkili...

Recommended Posts

Guest kavgacı
canlarım ben daha bugun üye oldum uzun zmandır takip ediyorum yazılarınızı allah hepinizden razı olsun bana pek yardımcı olan olmadı herkes ön yargılı davrandı olsun onlarda haklı ama insan kalbine söz geçiremiyor:(

ben bunu senlere önce 1 kaç kez denedim ve her denememde oldu şimdi yapmıyorum çünkü bi hocaya sordum yapma dedi bana rahatsız etme onları dedi ama ben çok inanıyorum bu duaya rabbim izin verirse yine yapıcam

abdest alıyosunuz 2 rekat allah rızası için namaz kılıyosunuz kıldıktan sonra oturdugunuz yerde

1 elham

1 inşilak

1 ayetel kürsi

okuyosunuz ve bunu sevabını öncelikle peygamber efendimiz ve ashablarının ruhlarına daha sonra abdulkadir geylanı hz ruhuna bagışlıyosunuz sonra oturdugunuz yerden kalkıyorsunuz 11 adım yürüyorsunuz 11 adımın sonundada 11 kere ya seyyidi abdul kadir diyip senin vesile ederek rabbimden şu duamı dilegimi kabul etmesini istiyorum diyosuz ben yaptıgım zaman 2 yada 3 gün sonra oldu allah hepinizin duasını kabul etsin amin

peki bunu hocanız yapmayın dedi neye dayanarak dedi birde şunu sorayım milli piyango yada loto altılı gibi şans oyunlarında para ihtiyacım var dedinmi zengin oldunmu öyle birşey varsa hemen uygulayalım cevabınızı bekleyecem ilk kez duydum için merak ettim çok kuşkulandım saygılar

Guest GaZaL

kavgacı ilk önce bunun olacağına kendin inanmalısın inanarak yaparsan belki piyangodan para çıkar sanada..insanoğlu neler kadir bilmiyormusun dua et inan iste ama cani gönülden..Senin neyin eksik..

Guest cimen
peki bunu hocanız yapmayın dedi neye dayanarak dedi birde şunu sorayım milli piyango yada loto altılı gibi şans oyunlarında para ihtiyacım var dedinmi zengin oldunmu öyle birşey varsa hemen uygulayalım cevabınızı bekleyecem ilk kez duydum için merak ettim çok kuşkulandım saygılar

hayirli niyetin icin söyliyceksin kardesim.

Guest eloo15

bencede hayırlı niyet söliceksin :D aslında fenada olmaz hani cıksa:D

Guest belalım

kavgacı ben bunu defalarca yaptım ve oldu rabbim kabul etti

hoca bana bu çok büyük bir dua abdulkadir geylanı hz çok büyük bir evliya öyle basit şeyler için onu vesile etme dedi

abdulkadir hz bi kitabı var bende onun günlük yaptıgı ibadetler yazıyor

başka bir kitapdada şunu okudum abdul kadir geylanı hz hakkında

abdulkadir geylanı hz bir mürüdi vefat etmiş ve bunu eşi gelip ya seyyid allaha dua et onun canını geri versin demiş ve geylanı hz azrail as.müridimin canını geri ver demiş nsaıl olur alalhu teala bana onun canını almamı emretti demiş geylanı hz yine demiş bunun üzerine azrail as. allhu tealaya yarrabbi geylanı hz benden canını aldıgım müridinin canını geri vermemi istiyor demiş allahu teala hemen geylanı hz dedigini yap demiş ve onun hürmetini alalhu teala adamın canını geri vermiş

tabi bu daha uzun arkadaşlar kısaca anlatmaya çalıştım yani demek istedigim

böyle büyük evliyaları vesile etmek onların hürmetine alahtan istemek en dorusu bence

rabbim onların hürmetine biz günahkar kullarının duasını kabul eder inş

Guest yazgülü

gözlerimiz kapalı olacak deniliyorya,

süreleri okuduktan sonra ayağa kalkınca

adımlamadan önce mi kapatacağız gözlerimizi?

valla sorum saçma gelebilir ama....

Guest belalım

canım namazını kıldın dualarını okudun 11 adım attıktan sonra gözlerini kapatıp duanı ediyorsun ya zatn duanı edicen zamn gözlerini kapatıp alalhın ne kadar büyük oldugunu düşün nelere gücünün yeticegini böyle düşünürsen kendini daha iyi hissedersin emin ol

--------------------

Bundan 8 yıl önce İzmir de kavurucu bir yaz günüydü.Öğleyin 11-12 civarında evimin kapısı çaldı.Çok yaşlı eski ama çok temiz giyimli bir amca.Evim müstakil ve çok mütevaziydi.Bir bardak su istedi.Hiç unutmuyorum o gün taze fasulye pilav ve cacık yapmıştım.Su doldururken tepsiyi de hazırlayıverdim çabucak.Amca hafifçe gülümsedi ve itiraz etmeden yedi.Bir besmele çekti ki kalbim duracaktı nerdeyse.Neyse yemeğini yedi bu arada çayda demlenmişti 2bardak çay içti.Birden bana dediki Allah razı olsun yavrum,Yüce Allahtan bir dileğin var mı.Üniversite bitmiş olmasına rağmen hala memur olamamıştım.Söyledim ben de.Cuma sabahı kalkacaksın sabah ezanından önce gusül abdesti alacaksın.Bahçeye çık,yönünü kıbleye dön,1 Fatifa,İnşirah suresi(Elem neşrah leke) ve 1 ayetel-kürsi oku,doğuya dön,11 adım yürü ve 10 defa "Ya Abdülkadir Geylani Hazretleri" diye seslen ve dileğini söyle,"Rabbime Niyazda bulun"diye rica et dedi ve 3. çayı istedi.Döndüğümde yoktu.Her tarafa koştum baktım,O yaşta adamın ışık hızıyla koşması lazım yoktu.Yaptım,ertesi Cuma memur olmuştum:biggrin::clapping::clapping::clapping:

bakın bir arkadaşta bunu yazmış benim yaptıgım gibi yapmış bence deneyin hiç bişey kaybetmezsiniz

Guest firuze

merabalar belalım ve diğer arkadaşlar. ben de uygulamak istiyorum bunu ama bazı sorularım var. Allah'tan direk istemek daha doğru bunu hepimiz biliyoruz , aracı koymak acaba bizi günaha sokar mı? aracı edilen zatın ruhu rahatsız olur mu? bir de bazı arkadaşlar kapıdan girdi pencereden göründü falan demişler. gelen mübarek evliyamıydı gerçekten değilse neydi? yani ben gecenin ortasında o sessizlikte camda beliren bir varlık görsem daha hayatta toparlanamam. yani bir yandan da korkuyorum açıkçası. sorularıma cevap bulabirsem çok seviniirim. çünkü benim de acil ihtiyaçlarım var ve bu yöntem izmirli arkadaş ve belalım tarafından denenmiş olumlu sonuçlar vermiş. Şimdiden teşekkür ederim.

Guest belalım

slm firuze ya kimsenin geldigi falan yok yaa abartıyorlar

tabiki herşeyi alalhtan istiyceksin ama büyük evliyaları ve peygamber efendimizi vesile ederek istiyceksin rabbim onların hürmetine daha çabuk kabul ediyor sen benim yaptıgım şekilde yap kardeşim olucana inan tamam