Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Rüyada Ziynet Eşyası Görmek

Recommended Posts

Bakınız; Mücevherat, Süslenmek.

 

Bekarlar için evlilikle ilgili kısmettir. Evliler için ise yuvayla ilgili kısmettir.

 

Rüyada parmağa, bileğe, gerdana veya göğse takılan herhangi bir ziynet eşyası görmek, ev halkının bu tür ihtiyaçlarını fazlası ile temin ederek her isteklerini yerine getirdiğinize, onların mutlu olması için elinizden geldiği kadar fedakarlıkta bulunduğunuza, geçimleri hususunda da kazancının büyük kısmını bu yolda harcadığınıza delalet eder.

 

Rüyada ziynet eşyası görmek; ibadet eden insana, ilme, hayır ve menfaate delalet eder. Bazı kere de ziynet eşyası görmek, süs ve israfa işarettir.

 

Rüyada görülen ziynet eşyaları işleniş ve değerlerine göre de tabir edilirler. Her hangi bir süs eşyası taktığını görmek veya taşımak, eğer oymalı ve gümüş değilse, nimete; bayağı maddeden ise, az menfaate; altın yaldızlı ise hayır görmeye delalet eder. Altından yapılmış ve nakışlarla süslenmiş bir eşya görmek, ticarete ve kazanca, veya iyi bir işe girmeye işarettir. Başta veya göğüste taşınması adet olan her çeşit süs eşyası, rüyayı gören kadın ise, veya bunu bir kadının üzerinde görmüş ise, güzel bir hayata ve kocasının kendisine olan sadakatine; rüyayı gören erkek ise veya bunu bir erkek üzerinde görmüş ise, bir rivayete göre menfaate diğer bir rivayete göre de, keder ve sıkıntıya işarettir.

 

Rüyada kadın ziynet eşyaları görmek; evinize bolluk ve bereket geleceğine, bu eşyalardan birini takıp kullanmanız, resmi bir kanaldan mükafatlandırılacağınıza, mevki ve itibar kazanılacağına, üstün ve başarılı bir insan olarak çevrenizde tanınacağınıza delalet eder.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dün gece rüyamda, bir avuç dolusu küpe, kolye, yüzük vs gördüm. Bazısı el işi, bazısı pahalı şeylerdi. Ama hiç birini takmadım.

İncisel Hanım'ın yorumuna göre değerlendirirsem, demek ki evleneceğim:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...