Jump to content
Guest stardust

Dilek ve Hacet İcin Salavat

Recommended Posts

Guest stardust

Allâhümme sallive sellim alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âlihî kadra lâ ilâhe illeallâh. Ve aĝnina vahfaznâ ve veffıknâ limâ terdâh. Vasrif annes sûe verda anil haseneyni reyhânetey hayril enâmi ve an sâiri âlihî ve ashâbihil kirâm. Ve edhılnel cennete dâres selâm. Yâ hayyü yâ kayyûmü yâ Allâh.

 

Manasi : Allah'im! Efendimiz Muhammed'e ve aline "La ilahe illeallah"in kadr u kiymetince salat ve selam eyle. Bizi ihtiyac icine dusurme, bizi koru ve rizkina mevaffak eyle. Bzden kotulukleri uzaklastir. mahlukatin en hayirlisinin iki reyhani olan Hasan ve Huseyin'den ve diger muhterem al ve ashabindan razi ol. Ey Hayy ve Kayyum Allah'im! Bizlere selam ve selamet evi olan cenneti nasip eyle

 

Sirlari :

 

Dilek ve emeline ulasmak isteyen bu salavati 1100 defa okumalidir.

Yine Efendimiz (sav)'i ruyada gormek icin 1000 defa okunmalidir. Bin defa okuyana rizik kapilari acilir. Fukaralik cekmez. Mahlukat tarafindan sevilir. Allah Teala o kisiyi musaibetlerden muhafaza buyurur.

Getirecegi Salat u selam kisiye, kabirde, mahserde, Sirat koprusunu gecmekte yol gosteren bir nur olur. Kisi salat u selamla dusmanini yenilgiye ugrattigi gibi, kalbini de nifaktan kirden, pastan temiz kilar.Ve yine yararlarindan biri de,kisinin mumin kardeslerine karsi sevgisinin artmasina, nifaktan uzaklasmasina yardimci olmasidir.

 

Alinidir :

Savalat-i Serifeler ve Dualar, Arif Pamuk, Pamuk Yayincilik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest stardust

benim bildigim bolunebiliyor 4444 u de boluyorduk ama net bilgim yok kitaptan aynen aktardim arkadaslar..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest beyaz_kardelen

slm arkadaşlar ben yeni üye oldum sevdigimin beni sevmesi için dilek dualarına bakarken bi şeyle karşılaştım orada şekerli bir yiyecek üstüne 70 tane kevser okunup sevdigine yedirdiginde onunda seni sevecegi söylenmiş acaba bu büyümü günah olurmu biilgilendirirseniz sevinirim

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest cemre61

arkadaşlar bu duaların arapçası yokmu elinizde paylaşsanız..

Share this post


Link to post
Share on other sites

DİLEK VE HACET İÇİN

 

Allâhümme salli ve sellim alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âlihî kadra lâ ilahe illallah. Ve ağninâ vahfaznâ ve veffıknâ limâ terdâh. Vasrif annes sûe varda anil haseneyni reyhânetey hayril enâmi ve an sairi âlihî ve ashâbihil kiram. Ve edhılnel cennete dâres selâm. Yâ Hayyü yâ Kayyûmü yâ Allah.

 

Manası:

"Allah'ım, Efendimiz Muhammed'e ve âline "Lâ ilahe illallah "ın kadr ü kıymetince salat ve selam eyle! Bizi ihtiyaç içine düşürme, bizi koru ve rızana muvaffak eyle! Bizden kötülükleri uzaklaştır. Mahlukatın en hayırlısının iki reyhanı olan Hasan ve Hüseyin'den ve diğer muhterem âl ve ashabından razı ol! Ey Hayy ve Kayyûm olan Allah'ım! Bizlere selam ve selamet evi olan cenneti nasip eyle!"

 

Dilek ve emeline ulaşmak isteyen, bu salavatı (1100) defa okumalıdır.

Efendimiz (s.a.v.)'i rüyada görmek için (1000) defa okunmalıdır. Bin defa okuyana rızık kapıları açılır. Fukaralık çekmez. Mahlukat tarafından sevilir. Allah Teala o kişiyi musibetlerden muhafaza buyurur.

 

kaynak:şifalı dualar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...