Jump to content
ayşegül25

İlişkilerde Düşünce Gücü..

Recommended Posts

Yıllar önce, Antony Robbins'in Sınırsız Güç kitabını okumuştum.çok işime yaramıştı.şimdilerde tekrardan okumayı düşünüyordum bu konu ile karşılaştım.açıklamada kendi hayatından kısaca bahsediyor,nerden, nereye,tavsiye ederim.

Yıllar önce, Antony Robbins'in Sınırsız Güç kitabını okumuştum.çok işime yaramıştı.şimdilerde tekrardan okumayı düşünüyordum bu konu ile karşılaştım.açıklamada kendi hayatından kısaca bahsediyor,nerden, nereye,tavsiye ederim.

mesela seni encok etkileyen bölümlerden bir kaç örnek verebilirmisin greenn..:)

evet o kitabı bende okudum ve o dönem cok faydasını gördüm şimdinin gücü oda mükemmel bir kitap ve beynin gizli güçleri fakat öyle zamanalr var ki sanki başa sarıyor herşey ve bu bizim alt bilnç deki olumsuz düşüncelerden kaylaklanıyor olumluda olmaya calışsak hemen ego devrede hadi canım olurmu öyle şey onca kitap okudun uyguladın ne oldu sonuç diyiveriyor tıpkı şimdiki gibi:rolleyes::D

Bir şeyler eksik.Süreklilik yok,sistem sürekli çalışma üzerine.Bir saatlik bir kaç günlük çalışmayla temizlenmez ki.O yüzden bilinç altımız hadi canım diyor.Okuduklarımız okuduklarımız da kaldı.Uygulama yok, aslında uygulama daim olsa bir çok şeyi başarmış olabilirdik.

Bir şeyler eksik.Süreklilik yok,sistem sürekli çalışma üzerine.Bir saatlik bir kaç günlük çalışmayla temizlenmez ki.O yüzden bilinç altımız hadi canım diyor.Okuduklarımız okuduklarımız da kaldı.Uygulama yok, aslında uygulama daim olsa bir çok şeyi başarmış olabilirdik.

evet arkadaşım süreklilik gerektiriyor az önce cok sevdiğim bir arkadaşım şu benzetmeyi yaptı bu duruma calışma yapılmadığı zaman alt bilinç direk fabrika ayarlarına geri dönüyor bu benzetme cok güzel anlatıyor her şeyi..

Tamamı olmasa da şu anki ruh halimi anlatıyor

Yaşamım sanki anlamını yitirmiş gibi. “Ne olacak ki,” diyorum, “bundan sonra?” Ne içimden bir şey yapmak geliyor; ne de kendimle ilgili bir plan. Arkadaşlarımla dışarı çıkmak çok anlamlı gelmiyor, bir yerlere gitmek, alışveriş yapmak, kalabalık sohbetlere katılmak… Ablamı görmek, annemle sohbet etmek, sanki her şey anlamsız.Hep bir telaş var içimde… Hep bir rahatsızlık… Kendime dair ne yapmalıyım, bilmiyorum. Beni ne mutlu eder, bilmiyorum. Ben kimim, bilmiyorum, ben ne isterim, bilmiyorum. Yaşam enerjim tükendi sanki, bekliyorum bir şeyleri, sabırlıyım, 30 sene geçmiş hayatımda. Zaman öyle ya da böyle geçmiş, ben bir orada bir burada olmuşum; ama ne yapmışım, hiç çıkmıyormuşum gibi…Aşk diye tutunduğum şeyler, sevişmeler, heyecanlar hiçbiri beni tatmin etmiyor. Bütün olamıyorum sanki, bütün olmamı engelleyen bir şeyler var. Sanki hayat bir kısır döngü; doğ, büyü, evlen, çocuğun olsun, yaşlan ve öl.

Bu kısır döngü benim de hayatımda mevcut sanki. Kadın erkek ilişkilerine fena halde takılmışım. Hep eşitlik arıyorum. Kadının doğası ve erkeğin doğası adı altında bazı şeyler beni rahatsız ediyor. Boş kafa değil, hep dolu kafayla. Kendimi değersiz hissediyorum, sanki benden başka herkes çok güzel, alımlı, çekici, cazip, tercih edilir; ben sanki sıkıcı, rahatsız, sorunlu, kompleksli, itici…Bu kafayla gidersem kendimi heba edeceğimi düşünüyorum… Park’a ara ara gidip geliyorum, Reiki II de olmuşluğum var. Ama eeeee, çözemiyorum. Korkuyorum.

CEVAP:Mektubun hem bana hem de hocalara ulaştı. Fakat içinde soru yoktu. Derdini anlatan, anlattığına pişman bir ifade vardı. Soru olmadığı için cevap vermeyebilirdim, ama belki sana faydası olur diye, eğer soru sormuş olsaydın sana şunları söylerdim:Hayattaki bezginliğinin tek çaresi, çocukluktan beri beklediğin beyaz atlı prensin. Ve zaten bugüne kadar hep onu bekledin. Böyle hayal kurduğun günlerini incelersen ve buna ait hayallerini fark edersen bunu bulacaksın. Tabii ki, bugün otuz yaşına geldin. Bütün enerjinin tükenmesi bu beklentinin oluşmamasından, çünkü her gün bir adım daha iyi bir ilişkiye yaklaştığını zannederek hareket ettin ve buna inandın. Yani bir tavşanın kendinden yavaş yavaş çekilen bir havuca gitmesi gibi. Fakat bugün anladın ki havuç yok. Havuç plastik. Bunu içinden iyice fark ettiğin için de enerjinde düşmeler başladı, ümidin kalmadı, hayat sana çok kötü geliyor. Çünkü zannediyordun ki, her bulunduğun ilişki, “İşte şimdi buldum!” dedirten hayallerinden biriydi. Her olmadığında, bir adım daha atıp “Şimdi oluyor!” demeye geçtin.Bugün ümidin bitmiş. Bana göre senin için en güzel an. Ayağını dibe vurduğun bir an. Hayal yok, ümit yok, gelecek yok, havuç yok. Şimdi tek yapacağın şey, bütün bunları idrak edip ayağını kuma basıp kendini yukarı doğru itmek ve “BEN VARIM” demek. Bugüne kadar başkaları için yaptığın her şeyi kendin için yapmaya dönüştüreceksin. “MEĞERSE BEN VARMIŞIM!” diyeceksin. İlişkilerin sırasında yaptığın bütün çabaları, bütün güzel jestleri, bütün sürprizleri sadece kendine yapacaksın. Dünyada en güzel şey insanın kendine sürpriz yapmasıdı

• Like 1

mesela seni encok etkileyen bölümlerden bir kaç örnek verebilirmisin greenn..:)

:D o zamanlar boyumu uzatmaya çalışmıştım:rofl: beni en çok etkileyenlerden birisi de ateş ürerinde yürümesi ve insanları ateş üzerinde yürümeye motive etmesi olmuştu,en en çoklardan biri de kendi hayatından bahsettiği ilk bölümler,iki metrelik bir adam,küçücük bir oda da yaşıyor,ve o adam bir süre sonra inanılmaz bir şekilde dünyanın dört bir yanında seminerler veriyor.o zamanlar kendi hayatımı düşünmüştüm,kendime ait ev kendime ait iş,kendime ait araba,ve iyi bir sevgili hepside gerçekleşmişti.ALLAH ın izniyle niye gerçekleşecek.inşallah.;)

• Like 1

Maşallah cok güzel şeyler başarmışsın biliyormusun bu kitabı gercekten merak ettim bende bu cekim yasasın da aslında az şey başarmadım bir dönem hep dünya turu istemişimdir o gercekleşmedi fakat nasıl oldu bilmiyorum türkinenin hemen hemen gezmediğim ili kalmadı:D

boy uzatta bildin mi barı ?:)

aslında uzatabiliryorsun biliyormusun :thumbsup:

:D işte boy uzatmayı başaramadım:D kitap çok güzel uzun ama sıkmıyor insanı,yıllar önce yazılmış bir kitap günümüzde de geçerliğini koruyor.şu boy uzatma ameliyatsız nasıl oluyor olcix hala ihtiyacım varda:D

:D işte boy uzatmayı başaramadım:D kitap çok güzel uzun ama sıkmıyor insanı,yıllar önce yazılmış bir kitap günümüzde de geçerliğini koruyor.şu boy uzatma ameliyatsız nasıl oluyor olcix hala ihtiyacım varda:D

düşünce güçüyle oluyor sana bir sır vereyimmi ben o dönemde cok kitaap okuduğum için gözlerim artık çift görmeye başlamıştı ve sürekli nette de raştırmalar yapıyordum tabi monitörde yoruyor gözleri doğal olarak ve kendime şunu dedim ben cok güzel bir bedene sahibim kendi kendini tedavi edebiliyor aslında benim bu gözlüklere ihtiyacım yok ve ne oldu biliyormusun ben şu an dahi gözlük kullanmıyorum bu düşünce güçüyle ilgili bir şey beyni kotluyorsun sende ideal ölcülerinde olduğunu düşünebilirsin mesela kambur kıralın hikayesini bilirmisin:)

maşallah sübhanallah çok güzel şeyler,olmuş hayatında.demek ki tam inanırsak,beynimizi doğru yönlendirmeyi başarabilirsek,istediklerimizi tek,tek elde ederiz.aslında boyum uzamıştı da ascık şöle bi 4-5 cm kadar:D ben 1.55 ozamanlar sevgili 1.90 dı şansıma sevgilimde genelde,1.80 altı olmaz:D yoksa ben kendimi seviom.