Jump to content
Guest ETHEMMENNA

Elin Kınalanması

Recommended Posts

konuya yine her zaman ki gibi biraz geç baktım :).benimde kardeşimin ayağının altına yapılmıştı sabah baktık kınalı sonraki gün geçti.KOmşularımdan örendiğimize göre bunu melekler yapıyormuş.Görür görmez aa bak melekler kına yakmış dedi komşu.onlarında (komşuların bunlar birkaç kişi) çok oluyormuş ;)

benim de genel olarak duyumum cinlerin yaptığı. Tam bilgim yok gerçi. Umarım meleklerdir :)

Guest burrrakcn

kına dediinz olay hep varmı yoksa gece farkedilip gunduz farkedilmiyomu?

Guest paşam_ben

bu çok ilginç bi durum bide bişey diycem o 3 hafrlilerin isimlerini anmak yerine 3 farfli diye adlandırsak daha huzurlu giricem siteye beni çok tedirgin ediyo çünkü hep derler ya ne kadar isimlerini anarsan o kadar musallat olurlarmış yani tabi hitap şeklinize karışmak haddim değil sadece bi fikir siteden kopmak istemiyorum:-( ama bu şekilde bu yazıları okumak beni tedirgin ediyo fikrime göstereceğiniz anlayış için şimdiden teşekkürler.

Guest Hülya

selam Canlar

üzülerek okudum bu konuyu gercekten.-(

birkere sunu belirtelim:

Cin dediginiz kendi Alemlerinde yasarlar, hic bir sekilde bize yarar yada fayda saglayamazlar buyuruyor YÜCE KURANI KERIM....

yani acil bu inancdan siyrilmaniz gerek arkadaslar

Kuranin insan ve cin ayni anda okunan ayetlerde ise cin = nefs diye anlasilmalidir

ayni kuran cinleri kendilerine ilahlasdirdilar onlara taptilar diyorlar, bu nedir nefsin bütün isteklerini yerine getirmektir, getirdikce onu azdirtmaktir, ve tapinak haline geldigini farketmeden oluyor bunlar malesef..

kinaya sira gelince:

HAK DAN nasib verilmis arkadasimiza ne mutlu ona.. sabrederse ilerde bunun hikmetini görecektir, az sabir edin, Allah katinda bütün ömrümüz bir AN dir, bize uzun beklemisiz gibi gelsede sadece bir andir ömrümüz üc bes sene nedirki?

veselam

Guest majisyen
selam Canlar

üzülerek okudum bu konuyu gercekten.-(

birkere sunu belirtelim:

Cin dediginiz kendi Alemlerinde yasarlar, hic bir sekilde bize yarar yada fayda saglayamazlar buyuruyor YÜCE KURANI KERIM....

yani acil bu inancdan siyrilmaniz gerek arkadaslar

Kuranin insan ve cin ayni anda okunan ayetlerde ise cin = nefs diye anlasilmalidir

ayni kuran cinleri kendilerine ilahlasdirdilar onlara taptilar diyorlar, bu nedir nefsin bütün isteklerini yerine getirmektir, getirdikce onu azdirtmaktir, ve tapinak haline geldigini farketmeden oluyor bunlar malesef..

kinaya sira gelince:

HAK DAN nasib verilmis arkadasimiza ne mutlu ona.. sabrederse ilerde bunun hikmetini görecektir, az sabir edin, Allah katinda bütün ömrümüz bir AN dir, bize uzun beklemisiz gibi gelsede sadece bir andir ömrümüz üc bes sene nedirki?

veselam

bunların buyrulduğu ayetleri bi alsak çok emin yazmışsınız bide biz görsek bu eminlikle...

Guest ayşenaz

evet ama bende kınayla ilgili nasıl bir hikmek görecek bunu merak ettim .kına olayı benimde başıma gelmişti sabah uyandığımsa sağ elimin içinde vardı bizdede şeytan yaktı derler ne alakaysa:)

Guest Hülya

kina bir semböl olarak düsünülmeli, yani kinadan birsyler olcak degilde, Allah katinda size bir nasib verilmis, bu zamanla ortaya cikcakdir, sag elinizde olmasida zaten bunun altini cizer, tabiki bu nasib tam olarak ne bilemeyiz ama bunu siz zamanla anliycaksiniz, bildik desek asla bu bize yakismaz, herseyi en dogru bilen RABBIMIZdir .. ancak isde gecmisde olanlara dayanarak bunu size aktarabiliyoruz

diger arkadasimizin sorusuna sira gelince, elbette ayetleri tek tek gecebiliriz, ama buna özel konu acmak niyetindeyiz, eger tabiki sizde isterseniz, hem burdaki konu cok saptirilmis olmaz.. nedersiniz?

Guest battaniye

merhaba 2003 yılının kasım ayında uyandığımızda annemin ve üç kız kardeşimin elleri kınalanmıştı. bir iki günde kayboldu. o gün babam, erkek kardeşim ve ablam trafik kazası geçirdi. fenerbahçe - gs maçı olimpiyat stadında yapılmıştı. trafik müthiş yoğunmuş. bizim kamyon devrildi. ölen olmadı. derken ablamlar yeni kamyon almak için bi şirkete gittiler ve o şirkette ablam. eniştemle tanıştı.bu arada kanser tedavisi gören annemi kaybettik.neyse derken geçen ay yine kınalanmalar görüldü. ablam ölen annemin odasında uyumuştu, uyandığında kınalanmıştı.bir iki hafta sonra (12 haziran)kız kardeşim yine annemin odasında uyudu sabah hayatında ikinci kez kınalandı. ellerini yıkayınca farketmiş, çok korktu. neler oluyor anlamıyoruz. eniştem bu işlere gülüyordu o da 10, 15 gün önce uyandığında yüzük parmağında kına görmüş.kız kardeşimin kınalarının sabah fotoğraflarını çektim. iki günde kayboldu. arkadaşlarım korktu.ee bu konuda bilgisi olan var mı?

--------------------

bu işin bilimsel bi açıklaması vardır ama ne?

Guest ecemm_86

ya arkadaşlar merak ettim bu konuyu anneme sordum onlarda eskiden köyde çok görmüşler ama dediğine göre sağ ele yakılmışsa ii yani sol el ise kötü olan cinler yakarlarmış nedenini bende merak ettim

Guest battaniye

bizimkilerinki tek değil iki elde birden oluyor.gerçi enişteminki yüzük takılan yerdeymiş.:)ben nedense bu işlerden korkmuyorum sanki bi film gibi ... farkı yaşayarak gelişmeleri takip ediyoruz.bence üç harflilerle ilgili değil . belki de çok uzun zaman sonra bir anlam kazanır bu olanlar.buraya yazmamın sebebi aynı şeyi yaşayanlarla bu duyguyu paylaşmak.