Jump to content
milesxtalop

Her Gün Bir Havvas

Önerilen İletiler

iwant2believe

ya ben sadece muhabbet icin olani yapmayi dusunmustum, onu da mi yapmayayim?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
1453

Havas kitaplarından alıntı olan ve denenmiş olduguda belirtilen özel uygulamalardır;

Bir türlü Yerine gelmeyen hal olmayan işler için,

dua ların kabul olması için:

41 gün gece saat 1 den sonra 2 rekat namaz kılınır,hiç konuşmadan 1005 defa ihlas suresi okunur. Rızık kapıları Ardına kadar açılır, bütün sıkıntılardan kurtulur ve bütün dua ları kabul olur insallah, (Defalarca tecrübe olunmuştur)

Selamun kavlen min rabbirrahiim :

Allah tan her ne Hacet için Olursa olsun Bu Ayeti kerimeyi Tam bir temizlik ve İnanışla 1479 defa sabaha Karşı okuyan kişinin Dileği kabul olur. (Denenmiştir)

Herhangi bir hacetiniz olduğunda

Cuma günü sabah namzın dan evvel Abdest alıp 313 defa ayet el kürsi okunur, sonra (Yaa Rabbel aziim Bu Ayeti Kerimenin Hürmetine, 313 Bedir Ashabının Hürmetine, 313 Talut Ashabının Hürmetine, Muradımı İhsan buyur) denilir. Çok Ama Çok Tesirlidir.

Evlilik isteyenler iş isteyenler Rızık genişliği isteyeneler Bir işinin olmasını isteyenler Her Hacet için okunur.

66- Unutkanlık için

Bu duayı seher vaktin de 70 defa okuyan kimse unutmayı inkar eder.Dua evliya ların dua sıdır (ismi evliya dua sıdır) Tecrübe olunmuştur. Dua budur

(Allahummerzukna Hıfzal murseliin, ve lhamel enbiyaai ve fehmel evliyaai bi keramike Yaa ekremel ekremiin.

Mahkemede beraat İçin

1461 defa (valla hu kalibun alaa emrihi) 61 cide ve her 100 cü de (vallahi) denilerek okunulur. (defalarca denenmiştir)

Rızık genişliği Ve Rızık kapılarının ardına kadar açılması için

iş bulmak işlerinde başarılı olmak işlerinin hayırlı bereketli olması için en iyi formül.

Sabah namazının sünneti ile farzı arasında 9 Ayet el kürsi, Besmele ile 19 cünnetül esma (Ferdün Hayyun kayyuumun hakemun adlun kudduusun) Besmele ile (terzuku men teşaa u bi kayri hisab) 100 defa (sübhanallaahi ve bihamdihi sübhanallahil aziim ve bihamdihi estağfirullah el aziim ve etubu ileyk) denir.

Düşmana Görünmemek için

Bismillahirrahmanirrahim, Ferdun Hayyun Kayyuumun Hakemun Adlun Kudduusun

Fe eğşeynaahum fehum laa yubsiruun

alıntıdır

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
sewinti

hepsi birbirbirinden guzel ,paylasim icin Allah razi olsun...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1453 Allah senden razı olsun,

bir sorum olacak

Rızık genişliği Ve Rızık kapılarının ardına kadar açılması için

iş bulmak işlerinde başarılı olmak işlerinin hayırlı bereketli olması için en iyi formül.

Sabah namazının sünneti ile farzı arasında 9 Ayet el kürsi, Besmele ile 19 cünnetül esma (Ferdün Hayyun kayyuumun hakemun adlun kudduusun) Besmele ile (terzuku men teşaa u bi kayri hisab) 100 defa (sübhanallaahi ve bihamdihi sübhanallahil aziim ve bihamdihi estağfirullah el aziim ve etubu ileyk) denir.

uygulamasi hakkinda...

ben bir yerlerde sabah namazının sünneti ile farzı arasında dua okumamanın sakıncalı oldugunu okumustum,

Sual: Sünnet ile farz veya farz ile sünnet arasında konuşmak, selam alıp vermek, duâ etmek, tesbih çekmek, Kur'an okumak, bid'at midir? Sabahın sünnetini evinde kılıp gelen kimse, camide, tesbihini alıp kelime-i tevhid veya salevat-ı şerife okusa veya konuşsa ne olur?

CEVAP

Merakıl-felah’ın Tahtavi haşiyesinin tercümesi olan Nimet-i İslam kitabının (Nafile Namazlar) kısmında deniyor ki:

(Farzla sünnet veya sünnetle farz arasında konuşmak sünneti iptal etmez. Ama sünnetin sevabını azaltır. Esah olan kavilde ise sünneti iade etmek gerekir. Her türlü dua da konuşmak gibidir.)

Aynı ifade Dürr-ül-muhtar’da da vardır: Esah olan kavil, sünnet kabul olmaz, önceki sünneti tekrar kılmak gerekir. Bu ifade (Dürr-ül-muhtar)ın arabi aslının 457, bazı baskılarında 711. sayfasındadır. Türkçe tercümesinin de 3. cild 40 ve 41. sayfasındadır.

İbni Âbidin hazretleri, Dürr-ül-muhtar'ın ifadesini açıklarken, her türlü okumaların da bu hükme girdiğini bildirmektedir.

Şu halde, sünnet ile farz arasında dua, sure veya üç ihlas okumamalı. Hele bunu âdet haline getirmek bid'attir. İbadetlere ilave yapmak dini değiştirmek olur. Hadis-i şerifte, (İbadetleri bizim gibi yapmayan bizden değildir) buyuruluyor. Peygamber efendimiz nasıl ibadet etmişse, mezhebimiz bunu nasıl bildirmişse, o şekilde ibadet edilir. (Şunu da yapalım, ötekini de ilave edelim) demek, dinde reform olur. Asla caiz olmaz. Sünnet ile farz arasında bir şey okumanın sünneti iptal edeceği Bahr-ür-raık’ta da yazılıdır.

Sabahın sünnetini evinde kılıp gelen kimse, camiye gelince, konuşmaz, sesli olarak bir şey okumaz. Dudağını kıpırdatmadan kalbinden kelime-i tevhid okuyabilir veya tefekkür eder. Eğer kaza namazı varsa, kaza namazı kılar. Kur'an-ı kerim okunuyorsa dinler.

Camide sünneti kılıp, farzı beklerken, dışarıdan gelenin selamını almak da, sünnet ile farz arasında bir şey okumak ve konuşmak gibi sünnetin sevabını yok eder.

Netice:

İbadetleri bildirildiği şekilde yapmalı. Hazine, bildirildiği şekilde yapmakta gizlidir. Az veya çok yapmak, hazineye kavuşamamak, mahrum kalmak demektir. Üstelik emri değiştirmemiz, hazineden mahrum olmamıza sebep olduğu gibi, bid'at işlememize veya küfre düşmemize de sebep olabilir. Maksat emre itaat ve hazineye kavuşmak olduğuna göre, ibadetleri bildirildiği şekilde yapmalı.

Mezhep imamlarımızın ve imam-ı Rabbani hazretleri gibi ehli sünnet âlimlerinin yolunda olmayan, onları sevip onlarda fani olmayan, ilmen bilse bile, ibadetleri bildirildiği şekilde yapamaz.

Bizleri bu konuda aydinlatabilir misini? Dogrulugu nedir bu hukmun?

Bu uygulamayi yapmayi cok arzu ederim ama bu yazı da aklima takiliyor...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar gerçekten benım yapıp denediğim ve defalarca sonuç aldığım bir dua var iş için denedim kızıma yaptım jkendime okudum komşuya verdim hepside oldu

Ve men yettekıllahe yec'al lehü mahrecen .ve yerzukhu min haysü la yahtesip... Ve men yetevekkel alallahi fehuve hasbuh

Kim Allah için korunanlardan olmuşsa Allah da ona umut ertmediği yerden hesapsız rızık verir . Kim Allaha tevekkül ederse . Allah ona yeter

sıkıntıda olan .işsiz aile içi sorunlar. tehlikeli durumlarla karşılaşan kışiler kendilerine büyü yapıldığını zannedenler günde 1000 defa okunacak veya daha fazla ben 1000 defa okudum

DUA VE ZİKİR

es seyyid

AHMET HULUSİ

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arkadaşlar gerçekten benım yapıp denediğim ve defalarca sonuç aldığım bir dua var iş için denedim kızıma yaptım jkendime okudum komşuya verdim hepside oldu

Ve men yettekıllahe yec'al lehü mahrecen .ve yerzukhu min haysü la yahtesip... Ve men yetevekkel alallahi fehuve hasbuh

Kim Allah için korunanlardan olmuşsa Allah da ona umut ertmediği yerden hesapsız rızık verir . Kim Allaha tevekkül ederse . Allah ona yeter

sıkıntıda olan .işsiz aile içi sorunlar. tehlikeli durumlarla karşılaşan kışiler kendilerine büyü yapıldığını zannedenler günde 1000 defa okunacak veya daha fazla ben 1000 defa okudum

DUA VE ZİKİR

es seyyid

AHMET HULUSİ

sevim merhabalar, paylasim icin Allah razi olsun... denildigine gore bu dua ile Allaha niyaz ettigimizde cevabi Cenabı Allah cok kısa sürede verir deniliyor.. ben henuz okumadim ama bizlere tekrar hatirlattigin cok iyi oldu,

senin haricinde okuyanlar hep rizik icin mi okudular?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aslimnur

evt güzel paylşaım aslında devam edilse buna hergün daha güzel olur bence

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tartışmaya sen de katıl!

Yorumunu şimdi yazıp, daha sonra üye olabilirsin. Eğer zaten üyeysen, GİRİŞ YAPI ve yorumunu yaz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...