Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
menekşe

Yarası Kapanmayan Var mı?

Question

Dörtbuçuk ay önce ameliyat oldum.Eski sezeryan yerinden yapıldı.Ufak bir yer tedaviyle kapanmadı.1,5 ay sonra dikiş atıldı.Şimdi içten iltihap yapmış o dışarı vurdu ve delik açıldı.Delikte kurşun kalemin girebileceği kalınlıkta 1,5 cm içine giriliyor.Aradan bu kadar zaman geçip açılması beni çok sarstı.Doktor ilaç verdi dikiş alerjisi dedi.Bu kadar zaman sonra çıkarmı anlamadım.Moralim çok bozuk.İçerde iltihap o kadar zaman yayılmadı mı?Neden bunca zaman sonra oldu?

Ameliyat olup böyle sorun yaşayan veya çevresinde olup duyan var mı?Sanırım iyi bir şeyler duymaya ihtiyacım var.

17 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Çok teşekkür ederim cevapladığınız için.Antibiyotik vermedi.Nitrit asit kalemi verdi sadece onu kullanıyorum.Anladığım kadarı ile iç dikiş ipi alrjisi.Bu kadar zaman sonra çıkar mı?Bu kadar ay içte iltihap yaptıysa iltihap başka yerleri tahrip etmez mi? Birde bir arkadaş dedi içten o dikiş ipini alıyorlarmış öyle bir şey var mı?Ben sadece nitrit asidi içine sokup çeviriyorum acaba yetrince içine sokabiliyormuyum bilmiyorum ki.Bu tedavi sonuç verirmi biliyormusunuz.Ne kadar zamanda toparlar.Şu anda deliğin önünde sarı yuvarlak iltihap kapamış gibi.Yarın ben o kalemi soktuğumda oda içeri girecek nasıl olacak hijyen bilmiyorum.Çok soru sordum biliyorum.Ama sağolsun doktorlar konuşmuyorlar ki fazla.Şunla temizle vs. gibi hiçbir şey söylemediler.Psikolojim bozuldu delik aklıma geldikçe deli oluyorum.

kusura bakmayin ben sizin yazdiginizi simdi gördüm.vücut ici organ,doku gibi dikisler alinmaz.cünkü vücut bunlari kendisi yok eder.sizin durumunuz enfeksiyon belliki.nitrik asit kalemide iyidir ama bazi durumlarda yeterli olmayabiliyor.doktorunuzla mutlaka bugün detaylica konusun.bu zaman zarfinda atesiniz falan cikmi bilmiyorum ama eger olduysa mutlaka söyleyin.hatta antibiyotik kullanmam gereklimi diye kendiniz sorun cekineceginiz birsey yok.sonucta sizin sagliginiz.orayi hijyenik tutun derken yani tam yaranin üstüne kiyafetiniz degmemesine ve eczanelerde hijyenik bandajlar var onlarla kapali tutabilirsiniz demek istedim.yada yine doktorunuza danisarak steril solüsyon alip sürebilirsiniz.ama mutlaka bunlari doktorunuza söyleyin.tekrar gecmis olsun dilerim.

• Like 1

• 0
Bugün dr gidiyorum dua ediiiiiiin.Bir an önce kapansın yaram.Allahım sen büyüksün.

Menekşe geçmiş olsun canım..Dr.ne dedi?..aman dikkat et kardeşim kendine tehlike arz etmesin..

• 0
kusura bakmayin ben sizin yazdiginizi simdi gördüm.vücut ici organ,doku gibi dikisler alinmaz.cünkü vücut bunlari kendisi yok eder.sizin durumunuz enfeksiyon belliki.nitrik asit kalemide iyidir ama bazi durumlarda yeterli olmayabiliyor.doktorunuzla mutlaka bugün detaylica konusun.bu zaman zarfinda atesiniz falan cikmi bilmiyorum ama eger olduysa mutlaka söyleyin.hatta antibiyotik kullanmam gereklimi diye kendiniz sorun cekineceginiz birsey yok.sonucta sizin sagliginiz.orayi hijyenik tutun derken yani tam yaranin üstüne kiyafetiniz degmemesine ve eczanelerde hijyenik bandajlar var onlarla kapali tutabilirsiniz demek istedim.yada yine doktorunuza danisarak steril solüsyon alip sürebilirsiniz.ama mutlaka bunlari doktorunuza söyleyin.tekrar gecmis olsun dilerim.

Doktorun söylediğine göre enfeksiyon değilmiş.Antibiyotiğe gerek yokmuş.Nitrik asit kalemine devam.15 gün içinde kapanmazsa dikiş atarız dedi.İçteki o dikiş te alabilirim dedi.Sizde alınmaz deyince gene karıştım.İç dikişler 1 yıla kadar kendiliğinden erirmiş.Bazen böyle durumlar olurmuş.Vücut zayıf düşmüş olabilirmiş yara geç iyileşme gösterirmiş.Teşekkür ederim cevapladığınız için.

--- Sonraki mesaj ---

Menekşe geçmiş olsun canım..Dr.ne dedi?..aman dikkat et kardeşim kendine tehlike arz etmesin..

Canım çok teşekkür ederim.Enfeksiyon değilmiş.Nitrit asit kalemine devam edicem.15 gün içinde kapanmazsa dikiş atılacakmış.Moralim bir düzelse her şey yoluna girecek ama önce moral.O da 4 aydır yok maalesef.Çok şey üstüste geldi kaldıramadım.

• 0

Allah şifa versin..İnşallah her şey yoluna girer..Benimde yaralarım çok geç iyileşir menekşe.Sanırım bünye ile alakalı..Bir diş çektiriyorum 2 ay deliği kapanmıyor ne hikmetse.Şeker hastalığımda yok..Beyaz kanla ilgili olabilir dedi doktor ama tahlil de yaptırmadım..Senin de kanla ilgili olabilir..Geçmiş olsun sakın moralini bozma..düzelir.

• 0
Allah şifa versin..İnşallah her şey yoluna girer..Benimde yaralarım çok geç iyileşir menekşe.Sanırım bünye ile alakalı..Bir diş çektiriyorum 2 ay deliği kapanmıyor ne hikmetse.Şeker hastalığımda yok..Beyaz kanla ilgili olabilir dedi doktor ama tahlil de yaptırmadım..Senin de kanla ilgili olabilir..Geçmiş olsun sakın moralini bozma..düzelir.

Teşekkür ederim edip.Bende her şeyin yoluna girmesini çok istiyorum artık.O kadar çok şey üst üste geldi ki.Benim yaralarım çabuk iyileşir.Alerjik bir durumum da hiç olmadı..İnan her şeyin çıban başı stres.Üzüntünün sonunda bir çok hastalığa yakalandım.Ne kadar boş vermeye çalışsam da olmadı en sonunda vücut tepki verdi,patladı.Herşey bir anda üst üste çıkmaya başladı.Üzüntüm geçtimi kocaman bir hayır.Ve ben nasıl baş edeceğimi bilmiyorum.Dualara sığındım.

• Like 1

• 0

Arı sütü,polen,bal karışımı macunlardan yiyebilirsiniz.Üzüm ve cevizin yarayı kapatmayı geiktirdiğini duymuştum.