Jump to content
Sign in to follow this  
quardian

Bilmemizi İstemiyorlar

Recommended Posts

Bu yazıyı bir blogdan aldım Bir kısmını okudum ve bu yazıyı buraya taşımaya karar verdim.

Konu aynı dünyayı yöneten güçler ama bakış açısımı desem yorumu biraz farklı:thumbsup:

 

Dünyanın yönetimini etkileyen üç büyük güç vardır. İyiler / Kötüler / Çekimserler

Bu üç büyük güç dünyanın geleceğini yönlendirir. Kötülerden olan güç, sistemli ve iyi örgütlenmiş yapılara dayanır. İyilerden olan güç ise kötüler kadar örgütlü değildir. Çekimser güç ise örgütlenmeye ihtiyaç duymadan gücünü hissettirir. Kötülerden olan gücün ve iyilerden olan gücün bir amacı vardır. Fakat kötülerden olan güç bu amaca daha fazla hizmet vermektedir. Bunun sebebi, iyilerin doğası gereği, plancılık güdülerinin olmamasıdır. Kötülerse bu güdü yüzünden kötüleşmişlerdir. Çünkü bir kötülük yapabilmenin gereği, bunu öncesinde tasarlamaktır. Tasarlamadan çıkan kötü sonuçlar kötülük değil, hatadır, bilinçsizliktir. Kötülerin amacı planlıdır. İyilerin direkt olarak bir amacı yoktur. Karşılaştığı duruma göre amaç saptar. Ağaçta kalmış bir kediye acır ve amacı onu kurtarmak olur. Kediyi kurtardıktan sonra şehirdeki tüm ağaçları kedi kalmış mıdır diye kontrol etmez. Karşılaştığı duruma göre amaç belirler. Bu, aslında büyük bir açık vermedir. Genel bir amaç taşımadıklarından dolayı, gelecek zararlara karşı savunma yetilerini azami düzeyde tutarlar. Eğer sinsice bir planla yaklaşılmışsa sezmeleri çok az bir ihtimaldir. İşte bu açık, kötüler için bulunmaz bir kullanım yoludur, ve bu yolu sık kullanırlar. Toplumlar değişik kültürlere ve yaşayış biçimlerine göre değişkenlik gösterseler de, hepsinin ortak noktalarından biri farkındalıksızlıktır. Kurbağa deneyinde olduğu gibidir toplumlar. Direkt yapılan bir değişikliğe hemen tepki gösterirler. Fakat yavaşça uygulanan bir değişime tepki göstermek bir yana, bu değişimi fark etmezler dahi.

 

http://www.youtube.com/watch?v=6etCSHUry_Q&feature=player_embedded

 

 

Sorgulamamak, toplumları sürü psikolojisine yönlendirir. Ve bu, birilerinin size isteklerini dayatmasını kolaylaştırır. Avrupa bu oyuna bizi inandırabilmek için, yapılabilecek en kötü şeyi yaptı ve önce kendi toplumunu evrimleştirdi. Bu gün, Avrupa’da ahlak kalmamış derken şunu bilmeliyiz ki, her milletin ahlakı vardır. Avrupa bu gün bu halde ise, toplumun kendi iç güdüleri sebebi ile değil, doğumundan itibaren uygulanan öğretilerdendir. Avrupa neden önce kendi toplumunu evrimleştirdi. Aslında yanıtı basit. Örnek verebilmek ve kötü olsa ben yapar mıyım? diyebilmek için. O halde bu toplumun aldığı sinsi bir karar değil, bir takım grupların kararı. Dolayısı ile Avrupa, şu an bizden daha mağdur durumda. Çünkü onlar evrimi tamamladı ve bize örnek gösteriliyor. Ama biz hala değişim aşamasını tamamlamadık. Bu yüzden kızdığımız o topluma karşı bakış açımız, onların bizden daha vahim bir durumda olduğunu göz önünde bulundurmalı. Keza onlar hem değişimi tamamlamış, hem de bizi değişime iten “elin adamı” iken onların öz be öz kendi kurdukları devletlerdir. Bu daha acı verici sayılmaz mı sizce?

 

 

Bizlere kendilerini örnekleyebilmek için bu hoş olmayan yönteme baş vuran Avrupa, bizlere sürü psikolojisini dayatmak üzere yapılanmıştır. Peki nedir bu sürü psikolojisi? En öndeki ne yapıyorsa doğrudur, bizde aynısını yapalım. Örneklemek gerekirse ;

 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7ZS29eT2bi0

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HyZe6wH6Ut8

 

Gördüğünüz gibi sürü psikolojisi insanı bildiğinden de edebiliyor. Tüm bu insanlar yanılıyor olamaz herhalde diyerek aynısını yapma eğilimi gösteriyoruz. Siz, siz olun, sürüye dahil olmayın!.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Serenity.

Güzel paylaşım teşekkürler. Gerçekten çok doğru. Söylemeden geçemeyeceğim koyunlar çok komik :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

İşte böyle deneyler yaparak toplum üstünde nasıl daha etkili olabileceklerini öğreniyorlar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

​yani bizler koyun sürüsü onlarda çoban...

Share this post


Link to post
Share on other sites

doğru ama acınası tesbitler....farkındalık için teşekkürler...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...