Jump to content
Sign in to follow this  
ALACAKARANLIK

17 Agustos

Recommended Posts

depremde hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum kalanlara sabır...RABBİM bir daha yaşatmasın bu felaketi ...amin...

O gün duvarlardan gelen korkunç sesleri çoğumuz unutamıyoruz.

Allah rahmet eylesin.

Hırsların, cahilliğin, görmezden gelmenin, birsey olmaz demenin altında kaldıgımız 17 agustos..

Yakinlarini kaybedenlerin ve hepimizin tekrar bası sagolsun..

• Like 1

Tedbirler sağlam olsa deprem felaketimiz olmayacak ama işte...

Tedbirler sağlam olsa deprem felaketimiz olmayacak ama işte...

Ne tedbiri ablam? 18.400 kişinin ölümünü bir kişiye yıkıp çıktılar aradan. Gölcük'te ne kadar bina varsa alayını Veli Göçer dikmiş!

• Like 1

Konuyu görünce diken diken oldum. Duvarlardan, yerin altından gelen o uğultuyu ömrüm boyunca unutamayacağım galiba.

Allah Rahmet eylesin tekrar tekrar

• Like 1

Ben de depremzedeyim. Bacak kadar gelmeyen boyumla kaldigimiz cadira su bidonu tasidigim daha dogrusu surukledigim gunleri hic unutmam. Umit boyneri o deprem sayesinde gormustum ilk, ayaklarim hala 38 numara degil ama o zaman bana 10 beden buyuk gelen markasinin vakko oldugunu sonradan ogrendigim cizmemi Umit Boyner hanim bizzat kendisi giydirmisti bana. Caresizlik, yokluk diz boyu. Hepsi gecti sukur ama beni dimdik biri yapti. O nedenle ustesinden gelemedigim tek bir konu disinda hicbir sey yoktur bu hayatta. Her daim yeterim kendime. Oyuncakcim, pastanecimiz, her gun dipdibe oldugumuz komsumuz vefat etti. Biz nasil kurtulduk bilmiyorum. Ama ben depremin sonuclarindan kimseyi mesul tutmuyorum. Allahin verdigi afete kim ne yapsin? Vadesi gelmeyen yasadi, gelen öldu. Japonya 7 siddetinde bir hasar gormuyor olabilir ama onlar budist o nedenle Allahin onlarla isi yok :D yorumum yanlis anlasilmasin. Bu sadece bunca kisinin olumuyle Allahin ne mesaj verdigini anlama cabamdir. Olenlere rahmet... kalanlara sabir...

• Like 2

Japonya 7 siddetinde bir hasar gormuyor olabilir ama onlar budist o nedenle Allahin onlarla isi yok

Bu tip düşüncelere yakın düşünceler, benim de aklımdan geçen dövülesice iç sesim sanırdım. Meğer dışa vurulamayan korkak düşüncelermiş.

• Like 1