Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
sessiz nehir

Çamaşırla Başım Dertte

Question

arkadaşlar deli olacağım sabit renkli çamaşırları yıkıyorum bu 2 ya da 3 tür başıma geliyor aynı türden diğer çamaşırlara bir şey olmuyor ama abimin illa bir buluzu filan renkleniyor ve kesinlikle renk veren çamaşırlar değil diğer bütün çamaşırlar mis gibi temiz ve ben saatlerce ya da günlerce o renk alan parçayı düzeltmek için ölüyorum sinirlerim çok geriliyorç bir ne yapmalıyım iki bu tür renk almalarda kolay çıkartma formülü bilen var mı.teşekkürler arkadaşlar.

14 answers to this question

Recommended Posts

• 0

benim uyguladigim yöntem bu, eger yeni aldigim camasirin renk verecegi konusunda tereddütlüysem önceden bir camasir kabina elim dayanacak sekilde sicak su koyuyorum icine deterjanini ekliyorum camasir parcasini atiyorum zaten o sicak / kaynar suda hemen ya renk verir yada vermez hemen anlarim, eger su renkleniyorsa artik elle yikamayi yeglerim, ve ondan sonrasi ayri suda elle yikarim. Kendime prensip edindim alisverisimde her zaman renklere dikkat derim ya genelde beyaz renkli alirim ve asla ve asla kopkoyu renklerden kacinirim veya siyahlarla atarim makinaya tabiki mali kaliteliyse sayet, yoksa mali satin almam.

• 0

canım mal keliteli orta pembe ve bir tek buluza rengini vermiş sabit renkileri ve renklileri 30 derecede yıkarım.

• 0

dogrudur yalniz etiketlere pek güvenmem, makinada yikama dereceleri dogru yalniz rengin boya akitip atmayacagini etikette yazmiyor maalesef :( benim cok basima geldiginden artik yukardaki yöntemi uyguluyorum ona göre önceden tespit ediyorum, bide sunuda ifade edeyim renk cikarici deterjanlardan kacinmani tavsiye ederim insana pek cok zarari var...

• Like 1

• 0

petunyam solan kıyafetin rengini düzeltmek zor iş ..beyaz bir kıyafeti düzeltmek daha kolay ..sıcak deterjanlı suda bekletmek faydalı olabilir ..

ayrıca kız kardeşim tavsiye etmişti adını yazsam olurmu bilmiyorum reklamlarda olan sıvı deterjan renkli çamaşırlara çok güzel oluyormuş ..bende o deterjanı almayı düşüyorum ..

• 0

petunyacagim markete gidersen tek tek sivi deterjanlara kullanma kosuluna bakip okursun güvenebildigin markayi satin alirsin veya cevrende teyze, ablalar özellikle ev hanimlari genelde bu isin ustasidirlar varsa onlara sorarsin. Ya da herhangi bir ürün alip evde varsa eskimis camasirina denersin artik vs... Inan camasir kadar en cok dert edindigim ve cokta camasirimi mahvedip ve sonunda ögrendigim en son ev isimdi.. tecrübe ede ede sonunda nihayet ögrendik :) Yasayan bilir :)

Bir sir verebilirim ziyaret ettigin kisilere gidersen sayet banyolarina göz at bi :) Kullandiklari ve cokta basarili olduklari deterjan muhakkak bulunur el altinda :)