Jump to content
Birumut

Akrabaların ve Yakın Çevrenin Ne Zaman Evleneceksin Sorusuna Maruz Kalanlar Burda Toplanalım :(

Recommended Posts

Bıktım artık yaşım 28 tamam bişey demiyorum, işimde var Allaha şükür evlilik çağım geldi geçiyor farkındayım.. Ama bir insana psikolojik baskı bu kadar da yapılmaz ki :wacko: Bazen İMDAT diye bağırmak istiyorum. Ben istemiyor muyum sanıyorlar güzel bi yuvam olsun çocuklarım olsun. Ama olmayınca olmuyor yapacak bişey yok benim ruh halimi kimse düşünmüyor bu kız alınır mı gücenir mi diye. Her gelen kızının oğlunun nişanlanacağı-evleneceği haberlerini getiriyor babamlar yüzüme bakıyor iç çekiyor :cray: Diğeri geliyor düğün davetiyesi getiriyor bi diğeri geliyor kızı hamileymiş onu anlatıyor öbürü torunlarıyla geliyor babamlara "Torun sahibi olma yaşın geldi" diyor. Çıldırmamak elde değil neden böyle oluyo anlamıyorum kötü bi insan değilim işim var gücüm var.. İki gözü bi ağzı iki kulakları olan normal bi insanım bende.. İsyan etmek istemiyorum ve etmiyorum da hep içimden Allahın belirlediği bi vakit var diyorum sabır ve duayla bekliyorum ama beni üzen hep bu dış etkenler.. Her bayram benimde içim gidiyor benimle yaşıt akrabalarım evlenmişler eşleriyle el öpmeye geliyorlar.. Ben uzaktan babamın annemin kardeşimin yüzüne bakıyorum.. Üzülüyorlar biliyorum ama elimden bişey gelmiyor :(

Benim gibi konu komşu akrabanın

Ne zaman evleneceksin daha evlenmedin mi bak yaşın geçiyor laflarına maruz kalanlar birlik olalım yoksa depresyona girmek üzereyim :cray:

• Like 4

Ben hiç niye evlenemedim diye sorgulamıyorum herşey nasip biliyorum zaten çevremdeki insanlar sağ olsunlar benim yerime sorguluyorlar özellikle yaşlı teyzeler :wacko:

çevrende ne çok yaşlı teyze varmış:D

sende başın dik dur ama, sen böyle yapınca üstüne gelirler tabi

yada pişkinlik yap buldunuzda evlenmedimmi diye:D pası onlara atabilirsin:cool:

inanın sizi en iyi ben anıyorum. aynı şeyi bende yaşadım. neyseki bitti çok şükür geçen yıl sevdiğim insanla evlendim :) eskiden akrabalardan, komşulardan kaçıyordum. sürekli aynı soruları duymaktan ve cevaplamaktan gına gelmişti. anlatamıyorsun. zorla evlenenleride gördük. önemli olan doğru zamanda doğru insanı bulabilmek. bulduğundada nankörlük etmemek ve ona hak ettiği değeri vermek. Eğerki ben başkalarının isteğiyle 20 yaşında evlenseydim şuanki aklım, mutluluğum, eve, yuvama bağlılığım olmayacaktı. :)

• Like 2

bana bu soruyu soran yaşlı teyzelere bekar kızınız varmı diyorum ;)

• Like 1

çevrende ne çok yaşlı teyze varmış:D

sende başın dik dur ama, sen böyle yapınca üstüne gelirler tabi

yada pişkinlik yap buldunuzda evlenmedimmi diye:D pası onlara atabilirsin:cool:

Pişkinlik yapıp buldunuz da evlenmedim mi dersem bu sefer edepsiz olurum :)

Ben öyle görücü usulüyle evlenmeyi istemiyorum sevdiğim adamla evlenmek istiyorum onlarda bunu bildikleri için o cevabı vermem biraz zor :)

inanın sizi en iyi ben anıyorum. aynı şeyi bende yaşadım. neyseki bitti çok şükür geçen yıl sevdiğim insanla evlendim :) eskiden akrabalardan, komşulardan kaçıyordum. sürekli aynı soruları duymaktan ve cevaplamaktan gına gelmişti. anlatamıyorsun. zorla evlenenleride gördük. önemli olan doğru zamanda doğru insanı bulabilmek. bulduğundada nankörlük etmemek ve ona hak ettiği değeri vermek. Eğerki ben başkalarının isteğiyle 20 yaşında evlenseydim şuanki aklım, mutluluğum, eve, yuvama bağlılığım olmayacaktı. :)

Canım benim adına çok mutlu oldum inşallah mutluluğun daim olur.. Bende gördüğüm yerde yolumu değiştirirecek düzeye geldim.. Geç olsun güç olmasın diyeceğim ama daha sevdiğim biri bile yok :) Onlar 20 yaşında evlenip 21 de çocuk yapmamızı istiyorlar kader kısmet işi bu bi anlasalar :)

benim ailede de yok ama o komsu teyzeler yokmu :D bende 28 yasını bitiricem aldırıs etme bazen edebi boz diyo seytan çok meraklı gördüm benden önce sen evlen yada nikah tazele de diyo:devil::rofl: