Jump to content
Guest mai-ayn

Aşk İçin Gül Meditasyonu

Recommended Posts

Guest mai-ayn

Sakin ve sessiz bir ortamda olmalısınız. Sırtınızı rahatça dayadığınız ve sevdiğiniz bir yere oturun. Gözlerinizi kapatın ve düşüncelerinizi durdurun. Biliyorum bu yazıldığı kadar kolay değildir. Zaman içinde egzersizle her gün biraz daha kolay ve uzun süre bunu başardığınızı göreceksiniz. Şimdi nefesinizi dinleyin. Beyninizin sizi çeşitli düşüncelere çekmesine izin vermeyin.

Bir gül düşleyin. Yeni bir aşkı kendinize çekmek istiyorsanız pembe, var olan aşkınızı güçlendirmek istiyorsanız, kırmızı, birlikteliğinizin evliliğe dönüşmesini istiyorsanız beyaz, kavgaların son bulmasını istiyorsanız sarı bir gül olmalı bu. Gülünüzün kokusunu duymaya çalışın. Bu kokuyla içinizin mutlulukla dolmasına izin verin. Şimdi gülün büyümeye başladığını hayal edin. Gittikçe büyüyor ve yaprakları açılıyor. Sizden daha büyük bir gül oldu. Şimdi usulca tırmanıp o gülün içine girdiğinizi düşleyin.

Orada sizi bekleyen biri var. Gördünüz mü. Bu sizin partneriniz veya henüz tanışacağınız kişi. Eğer yeni bir aşkı kendinize çekmek istiyorsanız birbirinizden hoşlandığınızı düşleyin. Eğer bir partneriniz varsa ona sarıldığınızı, birbirinize sevginizi söylediğinizi düşleyin.

Onunla konuşmak istediğiniz, çözüme ulaştırmak istediğiniz her şeyi bir kenara bırakın ve sadece sevginizi ifade ettiğinizi düşünün. Bunun için mutlaka konuştuğunuzu düşlemeniz gerekmez. Sonra ona sevgiyle bakın ve gülün içinden çıkın. Yavaşça gözlerinizi açın.

Bu meditasyonu yaklaşık 15 dakika yapmaya çalışmalısınız. Kısa süre sonra mucizevi sonuçları yaşamınıza çektiğinizi fark edeceksiniz..

Guest MedCezir

konsantre olur yaparsan bu mediyi ve hergün işe yarar bir nevi enerjiyi yoğunlaştırıyorsunuz

Guest MedCezir

evet sana yaptırmıştım bu o:D

arkadaşlar ben bunu öğrencilerime yaptım 7. sınıftalar ve biliyosunuz SBS dertleri var 2 sene sonra liseye gidecekler ve hepsinin büyük hedefleri var..

onları güle yönlendirdim gülün rengi isteklerine bağlıydı sevgili medcezirciiğimin verdiği müzikleri de hafif tonda açtım..bizim yaptığımızda gülün içinde sevdiğimiz vardı ya hani onlarınkinde hayal ettikleri okul vardı :) okulun içine girdiler sınıfları dolaştılar istedikleri sınıfa girdiler dsıraya oturdular...medi 15 dakika sürdü bu süre içinde ben de o enerjiyi hissettim :) konsantre olamayan sadece 2 kişi vardı biri de sandalyeden düşer gibi oldu o anda gülden düşmüş :D çoğu gülün kokusunu hissetmişler koridorlarda dolaşmışlar ve uyandıklarında çok huzurluydular..başlarında ağrı vardı ayaklarında uyuşmalar fln oldu:)

acaba başardıkmı ustam,medcezirim ?:D

Guest melankoli

daha önce bende bir kaç meditasyon yaptım ve hepsinin sonucunda başardığımı gördüm bunuda hemen uygulayıp sonuçları sizinle ve okulda beni yönlendiren meditasyonla tanıştıran hocamla paylaşıcam hepimize başarılar diliyorum bu konuda:thumbsup:

Guest melankoli

kendinizi alıştırsanız

çok ii olur çünkü başaramayacağınız hiç birşey kalmaz buna inanın