Jump to content
Şirine

Diş Eti Çekilmesi Olanlar?

Recommended Posts

S.a abilerim ablalarım :)

Yaklaşık 6 önce diş etlerim çekilmeye başladı we hala da var...

Ben dün sitede bu konuda araştırma yaptım bir güzel :)

Yorumlara felan da göz attım herkez farklı farklı şeyler yazmış kimi okuduklarına kimi de tecrübelerine dayanmış...

Benim de bugün bu konuyu açmamın sebebi 6 aydır yaşadığım tecrübeler... Öncelikle diş eti çekilmesinin bir sürü sebebi vardır ama en büyük etken ''diş fırçalama''

Ben kanser hastalığı atlattığım ve kemoterapi gördüğüm için olmuş çünkü kemoterapi vücudu oldukça hassaslaştırıyor bu dönem de ve son 10 yıl içerisin de kendinize çok iyi bakmalısınız...

6 AY BOYUNCA NELER YAŞADIM...

İlk diş hekimim beni muanemden 2 hafta sonra amelyat etti... Geride müthiş ağrılar kaldı 10 gün çektim ve çok geçmeden başa sardık çünkü dikilen ette çekilmişti...

Dipnot 1 ; Çekilme çok fazla ilerlememişse kesinlikle amelyat olmayın...

Daha sonra hacettepede ki onkoloji doktorum beni orda ki diş hekimliği fakültesine yönlendirdi...

Son 3 aydır doktorum bana sadece diş fırçalamam gerektiğini söylüyor ayda 1 kontrollere gidiyorum diş temizliği ve diş fırçalama kontrolü yapılıyor :)

Dipnot 2 ; Doğru hekim doğru tedavi...

Şimdi diş etlerim daha iyi düzenli temizlik yapıyorum ve bunun çok öenmli olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum :)

Dipnot 3 ; Sensodin diş macunu ve listerine gargara kullanmanızı tavsiye ederim diş doktorları bunları tercih ediyor :)

Sizin önerileriniz veya sormak istedikleriniz varsa buyrun :)

• Like 1

güzel paylaşım. tecrübe insanı bilgi sahibi yapar. allah şifa versin.

güzel paylaşım. tecrübe insanı bilgi sahibi yapar. allah şifa versin.

Allah razı olsun abim

Amin cümle hastaya Rabbim şifa versin

S.a abilerim ablalarım :)

Yaklaşık 6 önce diş etlerim çekilmeye başladı we hala da var...

Ben dün sitede bu konuda araştırma yaptım bir güzel :)

Yorumlara felan da göz attım herkez farklı farklı şeyler yazmış kimi okuduklarına kimi de tecrübelerine dayanmış...

Benim de bugün bu konuyu açmamın sebebi 6 aydır yaşadığım tecrübeler... Öncelikle diş eti çekilmesinin bir sürü sebebi vardır ama en büyük etken ''diş fırçalama''

Ben kanser hastalığı atlattığım ve kemoterapi gördüğüm için olmuş çünkü kemoterapi vücudu oldukça hassaslaştırıyor bu dönem de ve son 10 yıl içerisin de kendinize çok iyi bakmalısınız...

6 AY BOYUNCA NELER YAŞADIM...

İlk diş hekimim beni muanemden 2 hafta sonra amelyat etti... Geride müthiş ağrılar kaldı 10 gün çektim ve çok geçmeden başa sardık çünkü dikilen ette çekilmişti...

Dipnot 1 ; Çekilme çok fazla ilerlememişse kesinlikle amelyat olmayın...

Daha sonra hacettepede ki onkoloji doktorum beni orda ki diş hekimliği fakültesine yönlendirdi...

Son 3 aydır doktorum bana sadece diş fırçalamam gerektiğini söylüyor ayda 1 kontrollere gidiyorum diş temizliği ve diş fırçalama kontrolü yapılıyor :)

Dipnot 2 ; Doğru hekim doğru tedavi...

Şimdi diş etlerim daha iyi düzenli temizlik yapıyorum ve bunun çok öenmli olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum :)

Dipnot 3 ; Sensodin diş macunu ve listerine gargara kullanmanızı tavsiye ederim diş doktorları bunları tercih ediyor :)

Sizin önerileriniz veya sormak istedikleriniz varsa buyrun :)

Sağol paylaşım için.

Ağız gargarası ve diş macunu çok önemli

Sensodinin yanı sıra , sensodinle aynı kalitede başka bir diş macunu daha var, hem diş etlerine hemde dişlere çok faydalılar..

Ayrıca diş eti için normal sirke ve dövülmüş sarmısak diş eti iltihabına ve çekilmesine iyi geliyor.

Denenmiştir.

• Like 1

bende özel bir diş macunu kullanıyorum, içinde birkaç tane de bitki özü var..

• Like 1

Verdiğiniz bilgiler için tşk ederim :)

Benimde henüz geçmediği için ihtiyacım var bilgi toplamaya :)

17 gün sonra kontrolüm var ve doktorumun karşısına iyileşmiş dişlerle çıkmak istiyorum :)

Dipnot 1 ; Çekilme çok fazla ilerlememişse kesinlikle amelyat olmayın.

bence burda boyle bır tavsıyede bulunmamalısınız, yanlıs yonlendırme çünkü bu. herkesın dişeti cekılme mıktarı ve seklı farklıdır. herkesın tedavıye verecegı cevap ta farklıdır. bence buna hekım karar vermeli.

soft-yumusak fırca kullanmalısınız. dislerinizi fırcalarken, diş etinden dişe dogru fırcalamalısınız cekılmeyı arttırmamak ıcın.

• Like 1

Dipnot 1 ; Çekilme çok fazla ilerlememişse kesinlikle amelyat olmayın.

bence burda boyle bır tavsıyede bulunmamalısınız, yanlıs yonlendırme çünkü bu. herkesın dişeti cekılme mıktarı ve seklı farklıdır. herkesın tedavıye verecegı cevap ta farklıdır. bence buna hekım karar vermeli.

soft-yumusak fırca kullanmalısınız. dislerinizi fırcalarken, diş etinden dişe dogru fırcalamalısınız cekılmeyı arttırmamak ıcın.

Abla zaten çok ilerlememişse yaptırmayın dedim ayrıca yapılan bu amelyat sadece estetik açıtan yaptırılıyo o yüzden dedim önemli olan diş eti çekilmesine sebep olan bakterileri plakları yok etmek bunlar bittiyse estetik açıdan o kadar ağrı çekilmez die düşündüm

Tabi herkezin görüşü farklıdır birşey diyemem abla.