Jump to content
Renan

Zümrüt Taşı...

Recommended Posts

ZÜMRÜT TAŞI

z%C3%BCmr%C3%BCt.jpg

Bütün kadınların gözdesi ve karşı konulmaz güzellikte olan zümrüt, görkemiyle ve bizlere sunduğu faydalarla dikkatleri üzerine çekmektedir. Derinlemesine yeşil, saydam ve oldukça göz alıcı olan zümrüt taşı, beril mineralinin bir türü olup, en kaliteli zümrütler Kolombiya’dan temin edilmektedir. Bazı zümrüt çeşitleri elmastan bile daha değerlidir. Zümrüt taşı, ününü üzerindeki çatlakları ve kırıklarından alan taşlardan olup, çok değerlidir. Zümrüdün ihtişamını arttırmak isterseniz size tavsiyemiz zümrüdün etrafına bakır veya gümüşle işlemeler yaptırabilirsiniz.Zümrüt yüzyıllardır mücevher olarak kullanılmaktadır. Bazı kültürler zümrüdü 55.evlilik yıl dönümünün geleneksel hediyesi olarak kullanılırsa evliliklerinin sürelerini uzattığına inanmaktadırlar. Zümrüt taşı yalnız görünüş itibariyle değil aynı zamanda maddi ve manevi faydalarıyla da dikkat çekmektedir.

Bu faydalı özelliklerinin birkaçı şunlardır:

• Göz rahatsızlıklarına giderir. Gözü kuvvetlendirir.
  • Bereket ve neşe verir.
  • Samimiyet ve sadakati getirir.
  • Büyü ve nazardan korur.
  • Zihni geliştirir ve düşünce gücünü arttırır. Hafızayı güçlendirir
  • Üretkenliliği geliştirir, ilham verir
  • Kararsızlığı giderir, cesaret verir.
  • Kalbi temizler ve dürüstlük verir.
  • Duygusal karışıklığı, depresyonu giderir.
  • Ciğerlerin düzenli çalışmasına yardımda bulunur.
  • Kan dolaşımını düzenler, kanı temizler.
  • Kanlı basur için faydalıdır, özellikle tavsiye edilir.
  • Bağışıklık sistemini, sinir sistemini, kalbi ve böbrekleri güçlendirir.
  • Sancılı ishal için iyileşmeyi hızlandırır.
  • Vücuttaki negatif enerjiyi alır.

Zümrüdün görünüş ve etkilerinin yanında inanılan birde kutsal özellikleri olduğu varsayılıyor. Geçmişte Şeytanın Cennet’ten kovulurken alnından düşen taşın ve Kutsal Kader’deki taşın da Zümrüt olduğu söylenir. Renginin yeşil olması sebebiyle taşın yağmur yağdırdığına da inanılır.

• Thanks 1

zümrütte çok güzel yeşile bayılırım, ben yakutu merak ediyorum..

Aşk taşıdır bu, sevgiyi artırır, hem takanın hemde karşıdakinin, çok pahalıdır... Bulmak zordur bu taşı.... Benim favorim safir, psişik güçlerini ortaya çıkarmak ve sezgilerini kuvvetlendirmek isteyen safir takmalı.............

şart oldu artık zümrüt alan birini bulmak.parmağımda güzel durur.sağlık çok önemli efenim.hem pamuk gibi yumuşatıyormuş insanı ..Eee daha ne olsun..

şart oldu artık zümrüt alan birini bulmak.parmağımda güzel durur.sağlık çok önemli efenim.hem pamuk gibi yumuşatıyormuş insanı ..Eee daha ne olsun..

Azurit takmalısın bence.......... Gerçi taş seçim metodu var, sen taşı değil taş seni seçmeli.... Uyum kuramazsan, taşa hammal, heybene ağırlık olur, olumsuz etkileri de olabilir...

güzel paylaşımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim sevgili bakraç ,taş bizi nasıl seçmeli acaba yazarsanız sevinirim ..bende akik ve turkuaz bazende kök zümrüt taşıyorum ... selam ve dua ile

pardon anlamadım ne yük olur ne hammalık olur ??adam yük olurda bana taş olmaz yani.çok çalışıp para kazanacağı için hammal olur gibime geliyor.yoksa adam mı üzüldünüz ?? bütün pahalı taşlar beni seçer.öyle bir enerji ile çekerim ki hepsi benimm.

güzel paylaşımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim sevgili bakraç ,taş bizi nasıl seçmeli acaba yazarsanız sevinirim ..bende akik ve turkuaz bazende kök zümrüt taşıyorum ... selam ve dua ile

Birileri söyler yada internetten ne kadar araştırırsan araştır o taşın fazla bir etkisini göremezsin...

Taş satan yerlere gitmelisin, orada tüm taş çeşitlerinin olduğu tezgahın önüne geçip 5 dakika hepsine bak, içlerinden bir tanesi seni etkisine alacaktır, sen taşı değil, taş seni seçmiş olacaktır ki bu taşla daha çabuk uyum sağlamana yarar...

ben dükkana girince nerdeyse bütün taşları elime alırım beklerim beklerim ilham gelince alır gelirim.ilk gözüme yeşim taşı takıldı sonra lal ve sonra ametist birde pembe kuars aldım.çıkmak üzere iken döndüm akuamarin taşıda aldım.ruh halime göre takıyorum ..