Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
ghamin

Ben Çok Safım,Ne Yapıcam?

Question

oldum olası hep safım ailem derdi sen kandırılmaya cok müsaitsin diye,tüm hayatım boyunca yalan yanlış insanlara inandım kandırıldım,görünüşümde öyle zaten,ses tonum ince biriyle konuşsam tepeme çıkıyor..birine kibarlık yapsam iyi günler desem yüz verdi oluyor karşı taraf faydalanmak istiyor..

kayınvalıdem ağzıma sı.ıyor demediğini bırakmadı onun hala yüzüne bakıyorum ,içimden geçenleri söyleyemiyorum..

bana laf sokuyor cevap veremedim hiç şimdiye kadar

eşimle evlilikte problemler oldu kendımı ezdirdiğim günler oldu,tavrımı koyamadım,ağırdan almak nedir onu hiç yapamadım,küssek hep ben ayağına gittim tepeme cıkardım yeri geldi...

okul hayatıma kücüklüğüme bakıyorum hep kendımı kullandırmışım arkadaşlarıma ,hep evden eşyları verdim kıyafetlerimi gizli gizli,hartclığımı bölüştüm,arkadaşım birşeyımı istese hiç hayır diyemedim...

hayatım hep enayilikle geldi geçti..

ben niye böyleyim yaaa....:wallbash:

bunu nasıl başarıcam gözü açık olmak ne demek hiç yapamadım

62 answers to this question

Recommended Posts

• 0

saf demeyelim de aşırı iyi niyetlisin ve sırf hayır diyemediğinden yaşamışsın bunları bende insanları kıramam ve hayır demekte zorlanırım ama zorlada olsa diyorum yeri geldiğinde..bak bir kere istemediğin bişey olduğunda kendini zorla ve hayır de inanki devamı gelir..zaten insanlar hayır diyenleri daha çok seviyor nedense.. kendi fikirlerini söylemekte çekinme yarın sabah senin için dönüm noktası olsun başla emin ol herşey böyle daha güzel olacak ve kendine daha çok güvenin gelecek..

• 0

benim bir arkadaşım var kayınvalidesine çok iyi davranır ama hep kötülüklerine maruz kalmıştır ve arkadaşım ben sizin her işinizi yaptım size baktım demiş birgün.. kayınvalidesi ne dese beğenirsin enayiymişsinki yaptın demiş şok oldum bu kadar fedakarlığa söylenen söze bak yaa..

• 0
benim bir arkadaşım var kayınvalidesine çok iyi davranır ama hep kötülüklerine maruz kalmıştır ve arkadaşım ben sizin her işinizi yaptım size baktım demiş birgün.. kayınvalidesi ne dese beğenirsin enayiymişsinki yaptın demiş şok oldum bu kadar fedakarlığa söylenen söze bak yaa..

benım kaynanamda emınım arkamdan saf enayı ne yapsak kabullenıyo,sesı cıkmıyo,yaşım kücükya onlardan ezdikce ezıyorlar,tabı haklılar ben yüzlerine bakıyorum

• 0
saf demeyelim de aşırı iyi niyetlisin ve sırf hayır diyemediğinden yaşamışsın bunları bende insanları kıramam ve hayır demekte zorlanırım ama zorlada olsa diyorum yeri geldiğinde..bak bir kere istemediğin bişey olduğunda kendini zorla ve hayır de inanki devamı gelir..zaten insanlar hayır diyenleri daha çok seviyor nedense.. kendi fikirlerini söylemekte çekinme yarın sabah senin için dönüm noktası olsun başla emin ol herşey böyle daha güzel olacak ve kendine daha çok güvenin gelecek..

ne geldıyse başıma bu ıyı nıyetten geldi,hep ben harcandım ,herkese inandım,çevrem bunu kullandı,ailem bile bana karşı farklı annem bana kızar neden çünkü ben affederim unuturum kin tutmam küstüğümü bile unuturum,bu insan bu kadar salak olur mu ya,işte ben öyleyim,şu sert erkek gibi kadınlara özenıyorum nasıl yapıyorlar,ses tonumdan mı konuşma tarzımdan mı kaynaklanıyor bilmıyorum,kendimi içi boş biri olarak görüyorum

• 0

ben hiç yalan bilmedim,beceremedim,kaynanam oğlunun yanında gelinim dedi,oğlu yokken demediğini bırakmadı,sonra eşime annen bunları dıyor dedım,ben yalancı oldum bana inanmadı,adlarını ağzına alma dedi..

kayınvalıdem hep yalan söyluyor üstesınden kalkıyor Kurana yemın edıyor yalan yere ...

ben yalan söyleyemedıgım ıcın hayatım boyunca mahkumum kaybetmeye,insanlar benı hep kullanacak sanırım,ne yapıcam ,alayım uyuşturucu ilaçlarımı kurtulayım şu durumdan relax mı olayım,ne yapayım bilemedim ki

• 0

hayatım saflık enayilik değil bu senin kalbin temiz demek ki bende kin tutamam kimseye hemen affederim ama kimseye ezdirmem kendimi benide ezmeye çok çalıştılar benimde yaşım küçük önceleri sesimi çıkarmazdım sırf kayinvalidem iş buyurcak diye ayakta beklerdim saf gibi baktım önüne geçemiyorum 2. yıl değiştim sigara kullanıyorum yaktım içtim önce şaşırdı sonra yap bi kahvede içelim dedi öyle böyle birbirimize daha bi yakınlaştık birazda bizden kaynaklanıyor ezdirme kendini sen önemlisin kimsenin senin yaşamında hükmü yok saygısızlık yap demiyorum ama yinede arada bi sınırın olsun o sınırı aşamasınlar ..

• Like 1

• 0

değişebilirsin! değişmelisin! bu kadar. yok yapamam başaramam diyorsan o zaman hep böyle olucak kusura bakma.

• 0

Acik disini goster.... Ben de oyleydim. Iyi niyetli herseye kosturuyordm... Aaaaa! Bir baktim her gelen ayagini uzatiyor oturuyor, bir gun bir kziverdim o oldu. Smdi ben uzatiyorum ayagimi, herkesde ne guzel is gorur oldu.

Meger yapabiloyorlarmis, ben yaparken hep Allah rizasini gozettim, beni saf, enayi yerine koyanlar dusunsun!

Bir yerekadar kardes! Iyuligide anlayana yapacaksin, kendini ezdirme! Yapabildigin kadarini yap, yapamadigi da yapma!

Birak karsindaki konussun, sen sus dinle! Yorum dahi yapma! Kullanmaya calismasinlar, iyilikten anlayana kostur, gerisini de bosver!

Ben de onceleri cookkk naiftim! Simdilerde eskisi kadar asla degilim, sagligimdan oldum. Hic degmiyor inanki!

Kendini ve sagligini dusun ilk once...

• 0

bu na saflik denmez biz de mal derler.musluman iki kere ayni delikten isirtmaz...biraz zikirle ugras oku bak ibrahim hakki hazretlerinin kitaplarini oku bilgilen....dunyaya sikayet icin gelmedin..herhalde..

• 0
Guest Îکє†
bu na saflik denmez biz de mal derler.musluman iki kere ayni delikten isirtmaz...biraz zikirle ugras oku bak ibrahim hakki hazretlerinin kitaplarini oku bilgilen....dunyaya sikayet icin gelmedin..herhalde..

bu ne biçim bi yorum