Jump to content
Murathan

Klavye Temizliği [Resimli Anlatım]

Recommended Posts

DSC_0155.jpg

Bu anlatımda klavye temizliğini fazla efor sarfetmeden nasıl tertemiz yapabiliceğimizi anlatıyorum.Fırçayla kulak pamuğunla silme yöntemi insanı hem yoran hemde fazla verim alamadığınız bi yöntemdir.

Öncelikle

DSC_0160.jpg

Vidaları söküyoruz.

DSC_0162.jpg

Tüm vidaları sökmeyi unutmuyoruz.

Daha sonra tırnağımızla klavyeyi açıyoruz.Açılmıyorsa zorlamayın tüm vidaları çıkarttığınızdan emin olun.

DSC_0169.jpg

Klavyeyi bu şekilde açıyoruz.

Ve klavye bölümünü bulaşık makinasına koyuyoruz resimde üstte bulunan bölümü.Böylece hem kolay hemde uğraştırmadan klavyenizi tertemiz yapmış oluyorsunuz.Montajı yapmadan önce fön makinasınla bu parçayı iyice kurutun ve vidaları çok sıkmadan montaj işlemini yapın.

ben laptop yani dizüstü bilgisayar kullanıyorum .haliyle şekilde görülen işlemi yapamam :)

fakat benim gibi laptop kullanalara bu konu vasıtasıyla tavsiyeler verebilirim .

şimdi laptop temizliği diye bir konu açsam herkes ondan gördü hemen yaptı diyebilir gelemem böyle şeylere :) farketmez arkadaş konu açmış burdanda yazabiliriz hem konusuna destek olmuş oluruz .

laptopu olanlar garanti servis vesaire bilirsiniz bu yüzden açmanıza gerek yok makineyi temizlemek için.

haftada bir kere elektirik süpürgenizin küçük ama etkili aparatlarından fırça uçlu olanlardan şu perde için filan oluyormuş onu alın .önce laptopunuzu ters çevirip hafifçe sallayın içinden illaki bir şeyler dökülecektir :) daha sonra açın elektirikli süpürgeyi bu aparatla klavye dahil toz olabilecek her yerini süpürün .ben 2 senedir bunu yapıyorum laptopum hala gayet randımanlı bir şekilde çalışıyor ve sorun yok tozda yok .

sizede tavsiyem olsun :)

• Like 1

namık süpürgenin emiş gücü çok yüksekse board'a zarar verebilir ama küçük bi bıçak ya da tornavida yardımıyla klavye tuşlarını yukarıya kastırarak çıkarabilir ve temizleyebilirsin...ama bunu yapmadan klavyenin şemasını bi kağıda çiz yoksa tuşların yerlerini karıştırırsın ;)

namık süpürgenin emiş gücü çok yüksekse board'a zarar verebilir ama küçük bi bıçak ya da tornavida yardımıyla klavye tuşlarını yukarıya kastırarak çıkarabilir ve temizleyebilirsin...ama bunu yapmadan klavyenin şemasını bi kağıda çiz yoksa tuşların yerlerini karıştırırsın ;)

onuda artık Allahın verdiği muazzam nimet olan beynimizi kullanarak ayarlıyabiliriz diye düşünüyorum :)

dediğim gibi ben iki senedir yapıyorum bir zararını görmedim ve makinem tertemiz

onuda artık Allahın verdiği muazzam nimet olan beynimizi kullanarak ayarlıyabiliriz diye düşünüyorum :)

dediğim gibi ben iki senedir yapıyorum bir zararını görmedim ve makinem tertemiz

yaptığın uygulama gecerli ama bahsettiğin süpürgeden bulmaları gerekiyor bence..ya da masaüstü pc lerde kasa içi temizleme için vakumlu hava kompresörleri satılıyor 30 lira gibi bi maliyeti var o makinadan da temin edilebilir!!

murathan kardeşim ben cidden ısınmaya başlıyorum :)

soğutucumda yok maalesef :) şimdi elektirik süpürgelerinin hepsinde ayar dediğimiz ve emiş gücünü dilediğimiz kıvama getirebileceğimiz nadide bir uygulama var .isteyen 30 tl verip dediğin aparattan alabilir elbette oda bu iş için üretilmiş profesyonel bir ürün .fakat emiş gücünü ayarladığımızda laptopumuzun tuşları işlemcimiz ve o tuşlara basan minicik sevimli parmaklarımız yerinde kalacaktır :)

ayrıca o tüm elektirik süpürgelerinde tabi dedemizin zamanından kalmaları bilemem ama :) uçu fırçalı olan perde süpürme aparatı var .o uç zaten perdelere göre ayarlandığı için çekip koparmıyor bunu anlatmak istemiştim :)

sorma işlemcim intel olmasına rağmen bazen amd gibi beklenmedik anlarda yanabiliyorum o zamanda ortalık çok fecii kokuyor :D

fanın içinden dumanda çıkıyordur:D

fanın içinden dumanda çıkıyordur:D

dumanla beraber kokuda çıkıyor o esnada yanan bir çakmakla temas edersem metan etkisi yapıyor :D