Jump to content
Sign in to follow this  
ArAz

PKK Şemdinli'de Karakola Saldırdı!

Recommended Posts

[h=2]Çatışmalar devam ediyor[/h]

 

776531_detay.jpg?1347633651favorilere_ekle_btn.png

  • <iframe style="width: 55px; height: 20px;" src="http://platform.twitter.com/widgets/tweet_button.html?url=http%3A%2F%2Fwww.haberturk.com%2Fgundem%2Fhaber%2F776531-pkk-semdinlide-karakola-saldirdi&via=haberturk&count=none&text=PKK%20%C5%9Eemdinli%27de%20karakola%20sald%C4%B1rd%C4%B1%21%20-%20Habert%C3%BCrk" frameBorder="0" allowTransparency="true" scrolling="no"></iframe>
  • <iframe style="margin: 0px; left: 0px; top: 0px; width: 90px; height: 20px; visibility: visible; position: static;" id="I2_1347633952634" title="+1" tabIndex="0" vspace="0" marginHeight="0" src="https://plusone.google.com/_/+1/fastbutton?bsv=pr&url=http%3A%2F%2Fwww.haberturk.com%2Fgundem%2Fhaber%2F776531-pkk-semdinlide-karakola-saldirdi&size=medium&count=true&origin=http%3A%2F%2Fwww.haberturk.com&hl=tr&jsh=m%3B%2F_%2Fapps-static%2F_%2Fjs%2Fgapi%2F__features__%2Frt%3Dj%2Fver%3DNXTacVYMrro.tr.%2Fsv%3D1%2Fam%3D!qJoTPiXYHR-YY0x1eg%2Fd%3D1%2Frs%3DAItRSTPUNuMbtzlAdEdbSy3nkBl2vwz5tQ#id=I2_1347633952634&parent=http%3A%2F%2Fwww.haberturk.com&rpctoken=898214610&_methods=onPlusOne%2C_ready%2C_close%2C_open%2C_resizeMe%2C_renderstart" frameBorder="0" width="100%" allowTransparency="true" name="I2_1347633952634" marginWidth="0" scrolling="no" hspace="0"></iframe>
     
  • <iframe style="border: currentColor; width: 112px; height: 20px; overflow: hidden;" src="http://www.facebook.com/plugins/like.php?locale=tr_TR&href=http%3A%2F%2Fwww.haberturk.com%2Fgundem%2Fhaber%2F776531-pkk-semdinlide-karakola-saldirdi&layout=button_count&show_faces=false&width=112&action=recommend&colorscheme=light&height=21" frameBorder="0" allowTransparency="true" scrolling="no"></iframe>
    [*=center]zarf.gif

<!-- ilgili galeri { -->

<!-- ilgili galeri } --><!-- ilgili video { -->

<!-- ilgili video } -->

AHT MUHABİRİ MUHARREM ÇAĞLAR'IN HABERİ

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde Güzelkonak Jandarma Karakolu'na teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Askerlerin karşılık vermesiyle çatışma çıktı. 1 asker ve 1 korucunun yaralandığı çatışma ve bölgede başlatılan operasyonda 24 teröristin öldürüldüğü, çok sayıda teröristin de yaralandığı öğrenildi. Saldırıyı planladığı belirtilen 'Reşit Dostum' kod adlı Mehmet Can Gürhan adlı teröristin, telsizden teröristlere "Yaralıları taşımayın, kafalarına sıkın" şeklinde anons geçtiği öğrenildi.

 

Günlerdir çatışma ve operasyonların eksik olmadığı Şemdinli ilçesinde PKK'lıları bu kez Şemdinli - Yüksekova Karayolu üzerinde bulunan Güzelkonak Jandarma Karakolu'na saldırı düzenledi. Saat 15.30 sıralarında gerçekleşen saldırıya askerlerin karşılık vermesi ile çatışma çıktı. 1 asker ve 1 korucunun yaralandığı çatışma ve sonrasında bölgede başlatılan operasyonlarda 24 teröristin öldürüldüğü öğrenildi. Çok sayıda teröristin de yaralandığı belirtilirken, saldırı talimatını verdiği öne sürülen 'Reşit Dostum' kod adlı Mehmet Can Gürhan adlı teröristin, telsizden teröristlere "Yaralıları götürmeyin, kafalarına sıkıp öldürün" şeklinde anons geçtiği belirtildi. Teröristler arasında büyük panik yaşandığı belirtilirken, bölgede başlatılan operasyon hava destekli olarak sürdürülüyor.

 

Öte yandan yaralanan asker ile korucu ise Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

 

habertürk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kullanlıp bir çöplüğe atılıyorlar. Bunu anlamayacak kadar beyinsiz mi bunlar?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Güzelkonak ve Altınsu karalkoluna saldıran teröristlerden 24'ü öldürüldü..

Şemdinli'de iki karakola saldıran teröristlere ağır bir darbe vuruldu.

 

Güzelkonak ve Altınsu karalkoluna eş zamanlı saldıran teröristlerden 24'ü ölü ele geçirildi.

 

Operasyonda şu ana kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 110'u buldu.

 

Şemdinli kırsalında son yılların en geniş operasyonu yürütülüyor. Operasyonlarda şu ana kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 110...

 

Köşeye sıkışan teröristleri kurtarmak isteyen bölücü terör örgütü ise çıkış yolunu farklı noktalara saldırmakta buluyor.

 

TERÖRİSTLERE GÖZ AÇTIRILMIYOR

 

Diyarbakır Hava Alanı bugünlerde en yoğun günlerini yaşıyor. Jetlerin biri kalkıyor, biri iniyor.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi kırsalındaki terör yuvaları yerle bir ediliyor. Operasyona çoğu özel birliklerden oluşan 7 tabur asker katılıyor. Özel harekat polisleri ve korucularda askerlere destek veriyor.

 

Teröristlerin geçiş, kaçış ve muhtemel gizlenme bölgelerine nokta operasyonlar yapılıyor.

 

Ayın 8'inde başlayan operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısını Hakkari Valiliği 75 olarak açıkladı. Açıklamada 4 askerin de şehit olduğu duyuruldu.

 

Hakkari genelinde yürütülen operasyonlarda ise şu ana kadar 110 terörist öldürüldü.

 

HAİNLERİN PLANI TUTMADI

 

Operasyonlarla Şemdinli kırsalının güneyinde sıkışan terör örgütü, teröristleri kurtarmak için hedef saptırma yöntemine başvurdu.

 

Teröristler güpe gündüz Şemdinli'nin kuzeyinde bulunan Güzelkonak Karakolu'na sızma girişiminde bulundu.

 

Bölgede çatışma devam ediyor.

 

yazete.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Köşeye sıkıştıkları zaman operasyonlara son veriliyor.Sonra bunun bedelini ödüyoruz.Ayrıca bu pisliğin kökü Kandil'de.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...