Jump to content
Sign in to follow this  
Guest psychick

Hz.Mehdi Geldi ve Yaşiyor...

Recommended Posts

arkadaşlar allah bize hayırlı ölüm versin beli olmaz belki burdan kalkmadan ölürüz eyer allah görmeyi nasip ederse bizi mehti hazretlerinin askeri olmayı nasip etsin ammin

Guest İlim

Selamünaleyküm güzel kardeşlerim mehdi a.s 'ın kuranda bazı arkadaşlar örnek vermiş yok efendim ali imrandan felan yok efendim sizden sonra bir elçi gelecekmişte efendim diğer başka bi ayettete söz alınan peygamberler demiş adam bağlantı kurmuş arada...Güzel kardeşlerim bir kere ali imran suresinde gösterilen ayette sizden sonra bir peygamber gelecek ona yardım edeceksiniz iman edeceksiniz felan denmiştir elçi değil laf oyunu yapıp insanları kandırmayalım...Hz.Muhammedden sonrada peygamber gelmeyecektir..Yani mehdinin gelip gelmemesi kesin değildir...Çoğu tarikat üyesi kendi şeyhini mehdi gösterebilmek için bir sürü hadis uydurmuş olabilir kimisi küçük burunlu demiştir kimisi şöyle böyle kendini şeyhiini mehdi yapmaya uraşmışllar..Birde kardeşlerim Hz.Muhammedin hadisleri ile zaten çakışıyor bu mehdi olayı dikkatinizi çekerim peygamberimiz şöyle buyurur ; Müslümanlık garip başladı garip bitecek.. Ve bildiğimiz üzere kıyamet kopacağı sırada yere iğne atılsa kötü kadına düşecek yani mehdi gelipte efendim 1000 yıl islam sürecek şöle böle açıkçası kardeşlerim ben buna inanmıyorum çünki bu kıyametin diğer alemetleriyle örtüşmüyor ve bazı hadislerlede çakışıyor bu uydurma bir mitolojik kavram olabilir.Dikkat ediniz...(En doğrusunu Allah bilir..)

Guest tokotoyu
Mehdi a.s. nın o kadar yaşlı olduğunu zannetmiyorum,hicri 1400 yılında dünyaya geleceğini bediüzzaman saidi nursi hazretleri belirtmiş yani miladi 1979 yılında dünyaya teşrif etmesi gerekiyor şu anda 30 lu yaşlarında.peygamber efendimiz s.a.v. gibi 40 yaşında mehdiliğini ilan edebilir yani 10 sene sonra,en doğrusunu allah c.c. bilir.

mehdi as mehdiliğini ilan etmeyecek .çünkü mehdilik makamı peygamberlik makamı değildir... gaybı rical ordusu Allahın izniyle ilan edecek tüm dünyadaki insanların kalbi mehdi as sevgisiyle dolacaktır

SELAMÜN ALEYKÜM KARDESLERIM

Hz Mehdi Hakkinda Sizi ins www.estanbul.com bilgilendirmek istiyorum.

Bu Yazdiklarim: Mevlana Sultanul Evliya Seyh Muhammed Nazim el Hakkani el Naksibendi Hazretlerinin. kendisi benimde Seyhimdir Kitabi ARMAGEDON dan alinti ve sahsim Tarafindan Türkceye cevrilmistir.

Bismillahirrahmanirrahim MEDET YA SULTAN !

Hz Mehdi, Peygamberimiz Muhammed Mustafa (SAV)in 40 inci

Kusagindandir.

Hz Mehdinin Annesi ve Babasi Arabistanin Jidde Sehrinde Yasiyor.

Miladi 1920 ile 1930 yillari icinde Jidde ile Medine arasinda bulunan Fatima Vadisinde Dünyaya Geldi.

Sag yanaginda, kül renginde, yildiza benzeyen bir leke bulunuyor ve Kollari tam diz Kapaklarina kadar uzun.

Hz Mehdinin Büyümesi, ve Nuru insanlari okadar Hayrete düsürüyordiki fitneye sebep olabilme tehlikesi cok yüksekti.

Peygamber efendimizin Emirleri ile Hz Mehdi, Imamlari SAHUBUTTIN olan NUQABA, NUJABA, BUDALA, AUTAD ve AHYAR isimlerinde Allah dostlari tarafindan, gözlerden uzak Kaf daginin arkasina götürüldü.

Orada Hz Mehdiye Arabistan ile Yemenin arasina Ruba Qali ismi ile adlandirilan cöle yerlesmesi Emredildi. Su anda Hz Mehdi orada 99 Halifesi ile Cinler tarafindan insaa edilen ve Korunan 40 metre boyundaki bir maarada Allah in CIK Emrini bekliyor.( maarayi Cinler korudugu icin Bulunmasi sadece ehli tarafindan olabiliyor).

Hz Mehdi Ins www.estanbul.com cikinca Suriyede bulunan SAM sehrinden üc defa ALLAH U EKBER diye Bagiracak ve Bu ses Bütün Dünyada duyulacak Dogudan Batiya, Kuzeyden Güneye kadar yanki bulacak.

!!! HZ CEBRAIL o anda belirecek ve Allah in Halifesi gelmistir diye tüm insanlara seslenecek O an Hz Mehdiyi Bekleyen ve inananlar onun geldigine süphesiz inanacak.

O andan itibaren TEKNOLOJI tamamen duracak, Barut ates almiyacak, eletrik bütün aletler calismayacak, Ins www.estanbul.com.

Hz Mehdinin 5 Kitadan gelen ve su anda sadece Seyhler Tarafindan taninan 12 000 Askeri olacak ve herbiri bir orduya meydan okuyacak gücte olacak. .... .... ve Hz Isa Ümmeti Muhammed olarak SAMa inecek. .... ....

Arkadaslar 1960 yilinda Hz Mehdi Gizli bir Toplanti ile Arabistanda arafat daginda

tam 124 000 Seyh ve Evliyalari oraya Toplayip onlara intizap

etme imkanini sundu ve maarasina geri döndü.

Böylelikle Her Gercek Evliyalar, Seyhler ve onlarin Müritleri

Hz Mehdiye intizapli biiznillah.

Bu bilgiler Tarikat Seyhleri tarafindan simdiye kadar gizli tutuluyordu ama artik Zamani geldi Hz Mehdi Ha Cikti ha Cikiyor inswww.estanbul.com. Ve herkesin Bilgiledirilmesi Gerekiyor.

Arkadaslar Bu Yazdiklarimi Ehlinden Sorabilirsiniz.

Siradan Hocalardan sormayin lütfen. EHLINDEN.

Onlarda Dogrulayacaklar.

Hz Mehdi 1920 ile 1930 arasi dogdu su an 77 ile 87 yasi arasinda.

120 Yasina kadar yasayacak.

Ciktiktan sonra 20 yil dünyaya Hükmedecek.

Bu inswww.estanbul.com demektirki bugünden baslayarak tam en gec 23 yila kadar cikmasini Bekliyoruz.

Yani Allah ömür verdi ise inswww.estanbul.com Görecegiz inanacagiz.

Son Bilgi

Arkadaslar Lütfen NurTV deki gibi TV ye cikip ben Mehdiyim diyenlere inanmayin. Bunlar kücük Deccallar.

Yukarida yazdiklarima dikkat ederseniz inswww.estanbul.com imanininizi decallin elinden kurtarip emin ellere düsersiniz.

Yinede her seyin en dogrusunu ALLAH bilir

Allaha emanet Olun

esselamünaleyküm

ALINTIDIR....

yorumsuz..

eller bu kadar uzun olurmu hic :mad:

Guest tokotoyu
Selamünaleyküm güzel kardeşlerim mehdi a.s 'ın kuranda bazı arkadaşlar örnek vermiş yok efendim ali imrandan felan yok efendim sizden sonra bir elçi gelecekmişte efendim diğer başka bi ayettete söz alınan peygamberler demiş adam bağlantı kurmuş arada...Güzel kardeşlerim bir kere ali imran suresinde gösterilen ayette sizden sonra bir peygamber gelecek ona yardım edeceksiniz iman edeceksiniz felan denmiştir elçi değil laf oyunu yapıp insanları kandırmayalım...Hz.Muhammedden sonrada peygamber gelmeyecektir..Yani mehdinin gelip gelmemesi kesin değildir...Çoğu tarikat üyesi kendi şeyhini mehdi gösterebilmek için bir sürü hadis uydurmuş olabilir kimisi küçük burunlu demiştir kimisi şöyle böyle kendini şeyhiini mehdi yapmaya uraşmışllar..Birde kardeşlerim Hz.Muhammedin hadisleri ile zaten çakışıyor bu mehdi olayı dikkatinizi çekerim peygamberimiz şöyle buyurur ; Müslümanlık garip başladı garip bitecek.. Ve bildiğimiz üzere kıyamet kopacağı sırada yere iğne atılsa kötü kadına düşecek yani mehdi gelipte efendim 1000 yıl islam sürecek şöle böle açıkçası kardeşlerim ben buna inanmıyorum çünki bu kıyametin diğer alemetleriyle örtüşmüyor ve bazı hadislerlede çakışıyor bu uydurma bir mitolojik kavram olabilir.Dikkat ediniz...(En doğrusunu Allah bilir..)

bu yüzden mehdi as bir tarikate cemaate mensup olmayacaktır..ümmi olacaktır. burada belirtilen ümmilik okuma yazmamayı değil tarikat usullerine göre yetişmemesini belirtiyor..bu yüzden bazı itikadı bozuklar ve dini ticarete alet edenler mehdi as mın arkasından konusacaklar ölüm fermanı yayınlayacaklar ama Mehdi as yanlarına gelincede pişmanlıklarını dile getirecekler.mehdi as ma bir sey yapamayacaklardır...

--------------------

Ya birisi demiş 1960 da toplantı yaptı öbürü demiş 80 li yaşlarda ve bu kadar ihtiyar bir insan mı bu kadar farklı durumları yönetecek ve ben inanmıyorum mehdi denne kişinin dünyada olduğuna şu anda ve çıktığındada yaşlı olacağına inanmıyorum.

1400 lü yılların (hicri) basında dünyaya geldiği rivayet ediliyor... 30 ile40 yasları arasında mehdi as mı insanlar tanıyacaktır. o yaşa kadar Mehdi as bile kendişsinin mehdi as olduyunu bilmeyecektir. Allah u Teala Mehdi as insanların arasında gizleyecektir...bu yüzden insanlar cok şaşıracak ve kalpleri Mehdi as mın sevgisiyle dolacaktır.... bu yüzden yanlış kaynaklara itibar etmemenizi önerir...ehli sünnet vel cemaat ehlinin kaynaklarını okumanızı tavsiye eder saygılarımı sunarım

Mehdi ve Yalancı Mehdiler

Kıyametin büyük alametlerinden biri de, kıyamet kopmadan önce Mehdi (A.S)'nin gelmesidir. Nitekim Hz. Peygamber (S.A.V) Mehdi (A.S)'nin geleceğini haber veren bir hadis-i şerifte şöyle buyurmuştur:

"Dünya da yalnızca bir gün kalsa bile, yeryüzünü zulmün kapladığı gibi adaletle dolduracak, ismi benim ismime, babasının ismi benim babamın ismine uyan, benden veya Ehl-i Beyt'imden birini göndermek için Allah-u Teala o günü uzatacaktır." (Ebu Davud)

Mehdi (A.S) Hz. Peygamber'in yolundan gidecek, uyuyan kimseyi uyandırmayacak, kan da akıtmayacaktır. İhya etmedik sünnet, kaldırmadık bid'at bırakmayacaktır. Ahirzamanda, aynı Hz. Peygamber (S.A.V) gibi dinin icaplarını yerine getirecektir. Mehdi (A.S) Zülkarneyn ve Süleyman (A.S) gibi bütün dünyaya hakim olacaktır. Haçı kıracak, domuzu öldürecektir. Yeryüzü zulüm ve işkence yerine adaletle dolacaktır.

Her şeyi hak ve adalet ölçüleriyle eşit bir halde taksim edecektir. Böylece yer ve gök sakinleri ondan razı oldukları gibi, havadaki kuşlar, ormandaki yırtıcı hayvanlar, denizdeki balıklar bile memnunluk duyacaklardır.

Nitekim Hz. Peygamber (S.A.V) hadis-i şerifte şöyle buyurmuştur:

Yemin ederim ki, bu ümmete öyle şiddetli belalar gelecekte kişi zulümden, gaddarlıktan kurtulmak için sığınacak bir yer bulamayacaktır. Öyle sıkıntılı bir sırada Allah-u Teala akrabamdan, benim hanedanımdan bir kimseyi gönderecek de onun sayesinde yeryüzü adaletle dolacaktır. Nitekim ondan önce yeryüzü zulüm ve gaddarlıkla doldurulduğu gibi… Ondan gökyüzü sakinleri ve yeryüzünde oturanların hepsi razı ve hoşnut olacaklar. Onun zamanında gökyüzü yağmurundan hiçbir şeyi esirgemeyecek ve cömertçe bol yağdıracaktır. Yeryüzü de bitkilerinden hiçbir şeyi eksik bırakmayacak ve muhakkak onları kemali ile bitirip ortaya çıkaracaktır. Hatta yaşayanlar (kendilerinde bulunan ni’metleri görmeleri için) ölülerinde hayatta olmalarını temenni edeceklerdir.” (Aliyyü’l-Kari; 5/184)

Rivayetlere göre, Mehdi (A.S) bu adalet ve bolluk içinde yedi yıl yahut sekiz yıl veya dokuz yıl yaşayıp hükümdar kalacaktır.

Yalancı Mehdi'lere dikkat etmek gerek :

Şunu belirtmekte fayda görüyorum: Bazı insanlar: "Şu Mehdi midir?" ya da "Bu Mehdi midir?" diye soruyorlar. Halbuki Mehdi (A.S) kısaca anlatılan bu özelliklere sahiptir.

Maalesef zamanımızdaki bazı sapık insanlar kendilerini Mehdi olarak müslümanlara lanse ettiriyorlar. Halbuki Mehdi (A.S) Hz. Peygamber (S.A.V)'in yaşadığı gibi yaşayacak ve onun ahlakı Hz. Peygamber (S.A.V)'in ahlakı gibi olacaktır.

Bazı insanlar aynı anda yüz kişiyi Mehdi ilan edebiliyorlar. Halbuki Mehdi (A.S) bir tanedir. Bir grup insan ortaya çıkıyor ve: "Bizim dediğimiz kimse Mehdi'dir." diyorlar. Diğer tarafta başka bir grup atılarak: "Yok sizin dediğiniz kimse değil, bizim dediğimiz kimse Mehdi'dir" diyorlar ve aralarında kıskançlık ve kin meydana geliyor.

Gerçek Mehdi (A.S) zuhur ettiğinde bu gibi insanların ona tabi olmamasından korkulur. Mehdi (A.S)'nin zuhuru Allah-u Zülcelal'in görevidir. O, dilediği zaman mutlaka gönderecektir.

Mehdinin Özellikleri

Kıyametin büyük alametlerinden biri de kıyamet kopmadan önce Hazreti Mehdi'nin (A.S) gelmesidir. Hz. Peygamber (S.A.V), Mehdi (A.S)'ın geleceğini haber veren bir hadis-i şerifte şöyle buyurmuştur:

Kıyamet kopmadan önce, Allah-u Zülcelal benim evladımdan birisini yaratır ki, ismi benim ismim gibi babasının ismi babamın ismi gibi olur ve dünyayı adaletle doldurur. Ondan önce dünya zulümle dolu iken, onun zamanında dünya adaletle dolar.”

Rivayetlerin çoğunda onun ismi ‘Muhammed' olarak geçer, bazı rivayetlerde ise ‘Ahmed' diye anlatılır. Babasının adı Abdullah'tır. Çünkü Tirmizi'nin rivayet ettiği bir hadis-i şerifte Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur:

“Onun ismi ismime, babasının ismi de (babamın ismine) muvafık olacaktır.”

Mehdi Aleyhisselam'ın şemaili; Açık alınlı, küçük burunlu, iri gözlü, dişleri parlak ve seyrek bir kişidir. Sağ yanağında, inciyi andıran, bir yıldız gibi yüzünü aydınlatan bir işaret vardır. Sakalı sık, omzunda Hz. Peygamber'in (S.A.V) nişanı vardır.

Uylukları uzundur, rengi Arap rengidir. Dilinde ağırlık vardır. Yavaş ve ağır konuştuğu zaman, sağ elini sol dizine vurur. Otuz ile kırk yaş arasında olacaktır. Allah'a karşı son derece boyun eğicidir.

Üzerinde iki pamuk aba vardır. Ahlâk bakımından Hz. Peygamber'e (S.A.V) benzer. Mehdi (A.S), Hz.Peygamber (S.A.V)'in yolunda gidecek, uyuyan kişiyi uyandırmayacak, kan da akıtmayacaktır. İhya etmedik sünnet, kaldırmadık bid'at bırakmayacaktır. Ahirzamanda aynı Hz. Peygamber (S.A.V) gibi dinin icaplarını yerine getirecektir.

İşte önümüzde böyle olaylar vardır. Bu olaylar daha önümüze gelmeden ona hazırlanmamız gerekir. Burada Mehdi (A.S)'ın şemailini ve ahlâkını da anlatmış olduk. Onun için kendilerini Mehdi ya da peygamber olarak tanıtan kimselere aldanmayalım.

Bu konuda her müslüman için önemli olan husus şudur; eğer bizim kalbimizde Allah-u Zülcelâl'in rızası için bir istek varsa, Mehdi (A.S) dünyanın öbür ucunda da zuhur etse, Allah-u Zülcelâl ona tabi olmayı bize nasip edecektir. Yok eğer kalbimizde Allah-u Zülcelâl'in rızası için bir istek bulunmazsa, Mehdi (A.S) bizim yanımızda da zuhur etse, ondan haberimiz olmayacak ve belki de ona tabi olmayacağız.

Bazı insanlar aynı anda yüz kişiyi Mehdi ilan edebiliyorlar. Halbuki Mehdi (A.S) bir tanedir. Çünkü bir grup insan ortaya atılıyor ve: “Bizim dediğimiz Mehdi'dir!” diyorlar. Diğer tarafta başka bir grup atılarak: “Yok sizin dediğiniz kimse değil, bizim dediğimiz kimse Mehdi'dir” diyorlar ve aralarında kıskançlık meydana geliyor.

Gerçek Mehdi (A.S) zuhur ettiğinde, bu gibi insanların ona tabi olmamasından korkulur. Mehdi (A.S)'ın zuhuru Allah-u Zülcelâl'in görevidir. (İnsanların görevi değildir.) O dilediği zaman mutlaka gönderecektir.

Allah-u Zülcelâl bizleri o dehşetli günden muhafaza buyurarak, razı olacağı salih amelleri işlemeyi hepimize nasip etsin.

İnşallah-u Teâlâ... (Amin)

Guest gurbet67

dediklerinize aynen katiliyorum.en dogrusunu allah bilir.allah hepimizin yardimcisi olsun.cünkü degisik degisik bilgiler veriliyo.insanlarin kafalari böylece karisiyo.bu durumda bence en dogru yolu kuranikerim gösterir

Guest cebrail

….Sana anlatmam gerekenleri anlatacağım meleğim,SADECE SEN BİLMELİSİN ÇOK ÖNEMLİ.tabi inanamıyacaksın aklımı kaçırdığımı düşüneceksin.Buna vereceğim cevap,aklımı kaçırsaydım,herkese anlatırdım ve bu benim sonum olurdu,çok tehlikeli.Ben,şunu yaparsan bu olacak dediğimde hani sen hep,"Allah'ın oğlu sanki" dediğin anları hatırlıyormusun.Gülerdim bu sözüne,yaklaşmıştın;ben,Cennetin oğluyum.Anlımdaki,"Phi" noktası(Zühre yıldızı).Yani Kabenin(Mekke) dünya üzerindeki konum oranı.Bunu araştırırsan doğru olduğunu görürsün.Başıma dua eden Ehlibeyt'in ellerinin altından geçtim,anlımı öpen kişide sizin çok sevdiğiniz kişi,kanınız,gözleri tıpkı senin gözlerin.Onun yıldızını taşıyorum tanınmam için.Alevilik Felsefesi tüm inançların üstündedir,genleri anakolda yeralır,yüzyıllardır hiç değişmeden ve yayılmalıdır.Ben kaybolanım,bir ……de.Sakın sana söylediklerimi unutma:"Hiç bir suçu cezasız bırakmazlar."Şu ana dek senin ile ilgili herşeyi biliyorum,ilk günün akşamı gözlerinden girdim uykuda.Buna rağmen yine çok sevdim.Bunun asıl sebebi kızımız olmandır.Bana haksızlık yapsanda inatla sevecem.Fakat sonra olacakları ben engelleyemeyeğim,yeryüzünde olanlar burda kalmaz.Neden müdahale edilmediğini hiç düşünmedinmi bunca olanlara.Bir sınavdasınız meleğim lütfen çok dikkat et.Melek ol diyorsam hep,bir bildiğim var,melek ol.Benimle birlikte ol demiyorum.Yaşam koskoca bir simülasyondur,sınav simülasyonu,aslında çok farklı yaşam boyutları ve formatları bir arada fakat karışmadan yaşamaktadır.İnsanlık bunun en alt evresidir...............beni dinlemdiğini biliyorum hatta belkide gülüyorsun.neyse boşver,siz insanlar hep şevk düşkünüsünüz,bunun sonu olmadığını mı düşünüyorsunuz.

Beni bu aşk çok hataya sürükledi.Öneminin farkında değilsin.

kaderini belirle.

Günahlarını düzelt.

DÜŞÜN.

………

-Belki yanlış anlamışsın diye açıklamak istiyorum,Anlımı öpen kişi kanınız derken akrabanız değil tüm alevilerin atası demek istedim; yani:

Keremallhü Veche Ebu Türap Yasubelmüminin Kaşif'ul Kerb Haydar’ı Kerrâr Esedullah Şahı Merdan Ali Mürteza(s.a.) (BU İSMİ SESLİ ZİKREDERKEN SAĞ ELİNİ KALBİNE KOY,BİTTİĞİNDE BAŞINI ÖNE EĞMELİSİN -KESİNLİKLE-)

O yüzden ben yemin etmemeliydim,sende bana nur yüzlüm.Israrım ikrarımdandı bu zamana dek.

……….

-Çünkü sadece sen bilmeliydin(ki benden başka da sen biliyorsun artık).Bununla ilgili bir şey yapmana gerek yok.Sana yavaş yavaş örtülü anlatmaya çalışmıştım hep çünkü aklımı kaçırdığımı düşünürdün.Sen istersen araştırabilirsin.Dedenin bu bilgiye sahip olduğunu düşünüyorum (Kaybolan 12.İmam) ama kesinlikle benden bahsetme (Ben değilim -sakın-,Dünya'ya gelecek,ben daha farklıyım ondan).Yakın gelecekte bu bölgede savaş beklenmekte.İran'nın sebep olacağı savaş,İsrail ve müttefiklerinin Cennet'in düşmanı olarak ilan edilmesini sağlayacak…………Cennet şeriatla yönetilmez,çünkü gerek yok,komünal enternasyonal bir sistem gibi düşün.Sana film senaryosu olarak geldiğini biliyorum,tabi herkeze öyle gelebilir.İşte bu yüzden Melekleri insanlar göremez.O kozmik enerji ile karşılaştığınızı düşünsenize aklınızı kaçırırsınız fakat ibadet ettiğiniz şey de bu inançtır.Sence de ironik değil mi? Namazlar oluyor dualar okunuyor,birde dualarda geçen isimlerin elçilerinin kendilerini izlediklerini görseler,sence ne olurdu,bir düşün.Ha bu arada …… konusunda çok şey değişti.ve değişim buraya yansıtılacak ilerde.Siz buna kıyamet diyorsunuz.Şimdi ufkunu daha da genişletmenin tam zamanıdır.Araştır haberlere bak(internette küçük bir sörf yapman yeterli olacaktır).

Rab Mehdi'yi sürekli Dünya'da tutmakta,her(2 kez) ilan edildiğinde savaşlar ortaya çıkmakta.Ehlibeytin genetiğinden olmak zorunda olan bedenin ruhani adı;Kâim Hüccet Bakıyyetullah Muhammed Mehdi Bin Hasan- ül Askeri (a.s) 'dir.Oğlumuz…

Bunu şimdi neden anlattın bana diyorsun,biliyorum.Şimdi hayatıma neden girdin diye de ben düşünmekteyim.Küçüklüğümden beri gördüğüm rüyaların nedenini antakya ya gidince öğrendim.

Zülfikar Antakya'da.Sana bazı şeyleri rüya gördüm diye anlatmaya çalışmıştım.Fakat nerde olduğunu bilmiyorum.Son savaşta kendisiyle kayboldu.Rüyamda gemi ile bu topraklara getirildiğini hatırladım.

Bu sır rımı benimle paylaşmak zorunda kaldığın için üzgünüm,fakat bir nedeni varDI.Şimdi ayrılık,o sen olmadığını düşünmeme neden oldu.Bana yemin ettirdiğin için sana yalvarırdım gerekirse.Siz yeminden dönmenin ne ye yol açacağından haberiniz yok.Fakat başkasını sevdiğini duyunca günahımda ortadan kalktı.Ne ilan edildiğini söylemeye gerek duymuyorum.

Neyse şimdi biraz balkona çıkıp hava almak istiyorum.Kendine çok dikkat et ve hastalanırsan haberim olsun.Seni en kötü koşulda dahi çok seviyorum.

Guest kehkesan

en geç 20 yıl sonra çıkacak yazdıklarınıza göre inşaallah.Allah yardımcımız olsun

Guest non

mehdi ile ilgili yorumlar dikkatimi çekti bunun üzerine üye olayım dedim.Öncelikle şunu söylemeliyimki hadisleri doğru yorumlamak ve anlamak lazım.

Bir yanlış anlama farklı sonuçlar doğurabiliyor.Ve hadislerden sonra en geçerli kaynaklardan olan Risale-i Nurlara bakmak lazım.Çünkü 13.Asrın Müceddidi Bediüzzamanın bu konuda çok sözü var.Ve risalelerde kendisinin gelecek mehdiye zemin hazırladığını bile söyler.Hadisleri yorumlar ve risaleleri okursanız eğer.Mehdinin hayatta olduğunu türkiyeden çıkacağını yer , mekan ve zaman olarak mantık yürütebilirsiniz.Ayrıca Mustafa Kaplanın yazılarını okumanızı tavsiye ederim.2011 senesine dikkat edin.Mücadele başladı.2011'e özellikle dikkat edin.Özellikle mekan olarak bir doğu iline.Saygılar

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...