Jump to content
Murathan

Bilgisayarınız Yavaşladı mı

Recommended Posts

Bilgisayarınız yavaşldı ve windows hata mı veriyor.Bunun çözümlerinden biri chkdsk.Şimdi size chkdsk nasıl yapılır göstereceğim.

1.aşama

bilgisayarım-c-sağtuş-özellikler

2.aşama

Araçlardan Şimdi Denetle TIKLA

Dosya sistemi hatalarını otomatik olarak düzelt

Bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış kutularını işaretlayip tamam dediğimiz zaman karşımıza çıkan pencerede(Bilgisayar yeniden başlatıldğında işlem başlayacak)yazısın evet deyip bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

bilgisayarı başlattığımızda chkdsk işlemini yapacaktır.

45 dk sonra bilgisayarınız hızlanıp bir çok sorun çözülecektir.

(Eğer ÇÖZÜLMEDİYSE formattan başka çare yok)

Bu windows üzerinden CHKDSKdi.MS-DOS ÜZERİNDEN KOMUT SATIRINA(chkdsk /r)yazdığımızda chkdsk yapılr.

kaynak:murathan

format attırdım hızlandıydı yine yavaşladı fakat başka önemli bir sorunum var benim

bu makinanın wınn girişi bozulmuş diğer girişe takıyordum yani sağdaki iki giriş şuanda bozuk götürdüm birine ayar yaptı

ve artık soldaki flash disket yerine takıyorum .şimdi bu girişte bozulursa yandım çünkü dğerleri 6 ayda iş görmez oldu ya sevise gidecek o da zor pis bir firma yaptırmaz garantisi var ama adamlar gıcık 1 ayda gelmez.zaten ucuz küçük bir makina.şimdi kazık soruyu soruyorum !!!

bu makina atılacak mı yok mu iki wın girişinin onarımı ??

diz üstü harita metot defterinden biraz küçük..ama çöpe at diyorlar tamir olmazmış

yafff ben fukarayım devletten aldığım 65 yaş ihtiyarlık maaşım yetmiyor loptap almaya maalesef.başka fonum yok ek gelirim yok yedim naneyi..

• Like 1

anladım netbook seninkisi...bak şimdi usb girişlerinden sadece 1 tanesi çalışıyorsa bundan alacaksın!!

usb-coklayici.gif

asıl wın girişinin ikisi bozuk şimdi flash disk takılan yerden idare ediyorum.şimdi o ne ??

ve asıl girişe oluyor mu bozuk olanlara sağ wınn girişine yani ??

kaç kuruş o makinanın kendini geçmesinde.exper style benimkisi.

bu usb çoğaltıcı fazla bi maliyeti yok 10 lira birşeydir ;)

asıl wın yeri diye birşey olmaz....çalışan bütün usb girişlerine takabilirsin wın'ı....

pc deki ana usb girişi arızalıysa usb çoklayıcı çalışacakmı Murathan?

bi tane usb girişi çalışıyor diyor ki zaten arızalı olduğu da belli değil belki portların driver'ları tanıtılmamış olabilir format sonrası

bi tane usb girişi çalışıyor diyor ki zaten arızalı olduğu da belli değil belki portların driver'ları tanıtılmamış olabilir format sonrası
tamam onu okudum da hepsi arızalıysa diyorum? dizüstü değil ama masaüstü pc de ben o sorunu yaşıyorum şuan format atınca geçer dediler hiçte düzelmedi eğer dediğin gibiyse bende almayı düşünüyorum.