Jump to content
Guest xerto

Hüdhüd Kuşu Nerden Bulabilirim?

Recommended Posts

Guest xerto

Arkadaşlar s.a uzun zamandır yoktum bazı arkadaşlar bilir ben simya ile uğraşıyorum ve bi formül için hüdhüd kuşu gerek bana bu kuşu bulabileceğim bi adres verririmsiniz lütfen çok gerekli bu kuş cevabınızı bekliyorum teşekkürler..

Guest WeiserEngeL
Arkadaşlar s.a uzun zamandır yoktum bazı arkadaşlar bilir ben simya ile uğraşıyorum ve bi formül için hüdhüd kuşu gerek bana bu kuşu bulabileceğim bi adres verririmsiniz lütfen çok gerekli bu kuş cevabınızı bekliyorum teşekkürler..

Hoşgeldiniz yeni yeniden sevgili xerto ; ben de merak ettim bu kuşu ; neye benzediğini de merak ettim umarım bilen birileri çıkar:thumbsup:

Guest xerto

googleye hüdhüd resmi yazın uzun gagalı sarımtırak bir kuş

Guest Zem_heri

Hüdhüd Kuşu

hudhud1he6-1.jpg

Çavuşkuşu olarak da bilinir, (çavuşkuşugiller) familyasından 28-30 cm boyunda, ince sivri gagalı bir kuş türüdür.. İbibik de denir..

Avrupa, Afrika, Madagaskar ve Asya'dan Japonya'ya kadar olan bölgelerinde park, bahçe ve açık arazilerinde bulunur..

Başında uçları siyah dik tüyleri bulunur.. Kanat ve kuyruk tüylerinde enine siyah beyaz bantlar vardır.. Güvercin kadar veya güvercinden küçük, başının tepesinde yelpaze gibi uzun tüyleri bulunan güzel bir kuştur.. Vücudu turuncu kahverengi tüylü olup, kanat ve kuyruk tüylerinde enine siyah beyaz bantlar bulunur..

İnce uzun gagası hafifçe kıvrık ve yandan basıktır.. Ayakları kısa ve güçlüdür..

Yürürken başını ileri geri salladığında başındaki sorgucu ile hoş bir görünüş arz eder..

Böcek ve kurtçuklarla beslenir.. Sivri gagası ile toprağı eşerek çıkardığı kurtları havaya fırlatıp gagasını açarak havada kapmayı sever.. Haşere ile beslendiğinden faydalı bir kuştur.. İnsana rahatlıkla alışır..

Sonbahar mevsiminde Afrika'ya göç eder. Baharda Asya ve Avrupa'ya tekrar döner.. Yuvasını ağaç kovuklarında veya yüksek toprak deliklerinde yapar.. Dişi çavuşkuşu 4-12 adet açık mavi veya zeytuni kahverengi yumurtalar üzerinde 16 gün kuluçkaya yatar.. Bu sürede erkek tarafından beslenir..

Çavuşkuşları göç zamanlarının dışında yalnız yaşamayı seven kuşlardır.. Açık arazide bulunabileceği gibi şehir parklarında da rastlanır..

Bulunması zor bi kuş değil. Pet shoplar ve kuş satan dükkanlara sorarsan yardımcı olabilirler sanırım.

xerto sanırım epey yol kat ettin :))) bu arada hoşgeldin

Guest WeiserEngeL
googleye hüdhüd resmi yazın uzun gagalı sarımtırak bir kuş

Evet son derece güzel bir kuşmuş...

Umarım bulunabilir bir türdür :thumbsup:

Ve umarım hayvanı öldürmeli bir şey değildir deneyecekleriniz....

Guest CANIMCAN

kardeşim hüdhüd kuşu hz süleymanın deyim yerindeyse heron uçağıydı şimdi hüdhüd kuşu bu resimdeki kuş olduğundan eminmisin farklı bir hayvandır bence resimdekinin hüdhüd kuşu olduğundan emin değilim

Guest seashell

kuşu napıcaksınız acaba?

Guest xerto

lazım evet eminim kuşcuya gösterdim bu kuş ve tek türdür çeşidi yok dediler nerde bulabilriim çok lazım yardım edin?

--------------------

lazım evet eminim kuşcuya gösterdim bu kuş ve tek türdür çeşidi yok dediler nerde bulabilriim çok lazım yardım edin?

Guest roze

bu doğada bir zamanlar çok sık gördüğüm bir kuş türüydü çocukluğumda köye gittiğimizde sürekli görürdüm şimdi varmı bilmiyorum ama yakalaması çok zor