Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Lucky

80' li Yıllarda Yaşam

Recommended Posts

Guest Lucky

1-1.jpg

4-1.jpg

6-1.jpg

9-1.jpg

10-1.jpg

11-1.jpg

17-1.jpg

18-1.jpg

19-1.jpg

22-1.jpg

24-1.jpg

25-1.jpg

30-1.jpg

32-1.jpg

35-1.jpg

36-1.jpg

39-1.jpg

40-1.jpg

41-1.jpg

48-1.jpg

49-1.jpg

54-1.jpg

55-1.jpg

60-1.jpg

65-1.jpg

80de 8yaşımdaydım.pempepanteirm vardı benimde.elimde dolaştırır dururdum.onu ..ben nereye o oraya..kızdıgım zaman yada canım sıkıldıgında kuyrugundan sürüklerdim ben:)hala kızdıgımda sürüklüyorum ama pembepanteri degil..:D

Guest lapatya

He-Man, Transformers, Perihan Abla, Cosby Ailesini ve Alf'i deli gibi izlerdim. En büyük hayalim 7'den 77'ye katılıp şarkı söylemek, Barış abiyle konuşmaktı çocukken ama olmadı :(Kara Şimşeği ve A takımını hayal meyal hatırlamakla beraber Dallas zamanı epey küçüktüm.

Guest kinestetik
He-Man, Transformers, Perihan Abla, Cosby Ailesini ve Alf'i deli gibi izlerdim. En büyük hayalim 7'den 77'ye katılıp şarkı söylemek, Barış abiyle konuşmaktı çocukken ama olmadı :(Kara Şimşeği ve A takımını hayal meyal hatırlamakla beraber Dallas zamanı epey küçüktüm.

tevellüt güzelim tevellüt :( :confused:ben malesef hepsini hatırlıyorum.Yayının istiklal marşı'yla açılıp kapanmasını ve necefli maşrafayı.......

Guest lapatya
tevellüt güzelim tevellüt :( :confused:ben malesef hepsini hatırlıyorum.Yayının istiklal marşı'yla açılıp kapanmasını ve necefli maşrafayı.......

İşte siz en yaşanılası zamanında yaşadınız ablacım, biz ancak çocukluğumuzu denk getirdik:( Siz saygı ve sevgi içinde büyüdünüz, biz seviyesizlik ve korku içinde...En azından bizde yağ satarım bal satarım oynadık, körebe, saklambaç, yakar top ne biliyoruz ama şimdiki çocuklar internette chat yapmayı, okey oynamayı öğreniyor. Yukardaki güzel dizileri izleme şansımız oldu ama şimdiki çocuklar kurtlar vadisi, adanalı gibi şiddet içeren yaprak dökümü gibi ahlaksal çöküntüleri anlatan salt dizileri izliyor. Açar Barış Mançodan 7'den 77'yeyi, Dönenceyi izlerdik, bişeyler öğrenirdik ama şimdiki çocuklar Seda Sayana maruz bırakılıyor. Çizgi filmler bile şiddet içeriyor. O yüzden kim daha şanslı?? Bence siz çünkü siz hayatın rengini yakalama şansını buldunuz ve birazda olsa bizde ama şimdiki çocuklara kalan siyah beyaz bir dünya, savaş ve kin:(:(

Bu arada necefli maşrafa??

sevgili lapatya ne güzel anlatmışsın günümüzde çocukların sevgiden huzurdan,güzellikten uzak,saçma ,ruhsuz bir dünyaları olduğunu,elimizden geldiğince çocuklarımıza bizlerin yaşadığı güzellikleri anlatmalı,dünyanın kurgu bilim ,değil,yaşanılası güzelliklerle dolu olduğunu öğretmeliyiz.

19-1.jpg

işte ben bunun hastasıydım.. yıllar sonrada tipitoş çıkmıştı:D hergün kırk defa alır maceralarını okurdum..

80 li yıllardan heidi'yi ve şeker kızı unutmuşsun.. o yılları çok özlüyorum, şimdiki zamandan daha güzeldi.. insanlar ve arabalar daha azdı.. hergün ayrı ayrı misafirliğe gidilir sohbetler edilir hikayeler anlatılırdı.. bizde büyük bir heyecanla onları dinlerdik.. ne güzel günlerdi yaaavv..

Benim Nostalji delisi Annem hala saklar.Kasetler ,dergiler ,giysiler.Müjde Ar hala da güzel ya vesselam.Barış Manço çok severim.Öldüğünde çok ağladım çokkkkkk.Nerde artık onlar gibileri gelmiyor...

Guest lapatya
sevgili lapatya ne güzel anlatmışsın günümüzde çocukların sevgiden huzurdan,güzellikten uzak,saçma ,ruhsuz bir dünyaları olduğunu,elimizden geldiğince çocuklarımıza bizlerin yaşadığı güzellikleri anlatmalı,dünyanın kurgu bilim ,değil,yaşanılası güzelliklerle dolu olduğunu öğretmeliyiz.

Çok haklısın ama çocukları televizyondan internetten uzak tutmak o kadar zorki. ilkokula başlayan çocuğa hemen meziyetmiş gibi bilgisayar ve cep telefonu alınıyor. Alamayan aile ağlanıyor çocuğuma alamadım diye.Biz bunlarsız mutluyduk, sokakta çamurdan pasta yapmaya fırsatımız vardı.. Ama şimdi çocuklar okuldan eve gelince hemen internete koşuyor yada tv'ye. Neden artık tvlerde bizimkiler, perihan abla, süper baba, cosby ailesi, alf gibi diziler yok artık? Yada susam sokağı, 7'den 77'ye gibi çocukları eğitici şeyler? Çok acı ve ben yeni nesile üzülüyorum :(:(

Ama dediğin gibi bilinçli birer ebebeyn olup elimizden geldiğince sakınmamaız gerekir çocuklarımızı. Gerçi bu devirde çocukları gönül rahatlığıyla sokakta oyuna salmak bile zor :(:(