Jump to content
Sign in to follow this  
Guest psychick

Barnabas İncili (Kıyametin Kopuşu 53..foton çağı benzerlikleri)

Recommended Posts

Guest psychick

2 gün önce Düşündürücü birşey fark ettim okurken, Foton çağına girilişte olucak olan şeylerle burdaki benzerlikleri yakaladım foton çağı barnabas incilinden 2012 ye mi uyarlandı hep beraber düşünelim...Birileri bize oyunmu oynuyor yoksa sizce bu bir tesadüfmü?

53.

«Bu günden önce» dedi İsa, «dünyanın üzerine büyük bir belâ gelecektir; öylesine amansız ve acımasız bir savaş olacak ki, insanlar arasındaki ayrılık ve gruplaşmalar nedeniyle, baba oğulu öldürecek, oğul babayı öldürecektir. Bu şekilde şehirler yerle bir edilecek ve kırlar çöl olacaktır. Öylesine salgın hastalıklar baş gösterecek ki, ölüleri taşıyacak kimse bulunmayacak ve hayvanlara yem olsun diye terk edilecekler. Yeryüzünde kalanlara Allah öylesine bir kıtlık gönderecek ki, ekmek altından daha kıymetli olacak ve her türlü pis şeyleri yiyecekler. Ey, hiç kimseden, «günah işledim, bana merhamet et ey Allah (im)» sözünün duyulmayacağı, fakat, korkunç seslerle, her zaman azametli ve Sübhan olan (Allah'a) küfredileceği zavallı çağ!»

«Bundan sonra, o gün yaklaşırken, yeryüzünün sakinleri üzerine, onbeş gün süreyle her gün korkunç bir işaret gelecek. İlk gün, güneş gökteki yörüngesinde ışıksız, fakat kumaş boyası gibi siyah olarak seyredecek; ve bir babanın ölmekte olan oğluna ah-vah ettiği gibi, ah-vah edecek. İkinci gün, ay kana dönecek ve kan yeryüzüne çığ gibi inecek. Üçüncü gün, yıldızların düşman orduları gibi, aralarında savaştıkları görülecek. Dördüncü gün, taşlar ve kayalar, vahşî düşmanlar gibi birbirleri üzerine hücum edecekler. Beşinci gün, her bitki ve ot kan ağlayacak. Altıncı gün, deniz (ler) yüzelli gez (kadar) yükselip, bütün gün öyle duvar gibi kalacaklar. Yedinci gün, tersine pek az görülebilecek kadar derine batacaklar. Sekizinci gün, kuşlarla yeryüzünün ve suların hayvanları bir araya gelip, feryat ve figan edecekler. Dokuzuncu gün, öylesine korkunç bir dolu fırtınası olacak ki, ancak canlıların onda biri kalacak şekilde her şeyi öldürecek.-Onuncu gün, öylesine korkunç yıldırımlar ve gök gürlemeleri meydana gelecek ki, dağların üçte bir parçası yarılıp kavrulacak. On birinci gün, her ırmak geriye doğru akacak ve su yerine kan akıtacak. On ikinci gün, her canlı figan edip, inleyecek. On üçüncü gün, gök kitap gibi dürülecek ve her canlının ölmesi için ateş yağdıracak. On dördüncü gün, öylesine korkunç bir deprem olacak ki, dağların tepeleri kuşlar gibi havada uçuşacak ve bütün yeryüzü bir ova haline gelecek. Onbeşinci gün, kutsal melekler ölecek ve Allah tek başına hayatta kalacak şan, şeref ve azamet O'-nundur.»

Ve Isa böyle deyip, her iki eliyle yüzünü tokatladı ve başını yere vurdu. Ve, başını kaldırıp, dedi: «Benim sözlerime, benim Allah'ın oğlu olduğumu katanlara lanet olsun.» Bu sözler üzerine havariler ölüler gibi yere kapandılar, bunun üzerine îsa onlan kaldırıp, dedi: «O günde korkuya kapılmak istemiyorsak, şimdi Allah'tan korkalım.»

Foton çağı

1. gün: 21 Aralık 2012'de kör bölgeye giriş, tüm canlıların beden tipinin değişmesi, hiçbir elektrik aygıtının çalışmaması, tam karanlık

2. gün: Atmosfer basıncının düşmesi, herkesin kendisini şişmiş hissetmesi, Güneş'in yeterli ısıtamaması, dünya ikliminin soğuması (buzul çağı soğuğu)

3.-4. gün: Atmosferin şafak vakti gibi sönük bir ışıkla aydınlanması, foton etkisinin başlaması, foton enerjili aygıtların çalışabilir hale geçmesi, yıldızların yeniden gökyüzünde belirmeleri.

5.-6. gün: 24 saatlik gündüz devresine giriş, kör bölgeden çıkıp ana foton kuşağına giriş, tüm canlıların güçlenip zindeleşmeleri, dünya ikliminin ısınması, foton ışınıyla çalışan gemilerin uzayda yolculuk yapmaya başlaması, telepati, telekinezi gibi psişik yeteneklerin ortaya çıkışı (uyanış, süperbilinç).

Benzerlikler

FOTON ÇAĞI_1.GÜN

1. gün: 21 Aralık 2012'de kör bölgeye giriş, tüm canlıların beden tipinin değişmesi, hiçbir elektrik aygıtının çalışmaması, tam karanlık

BARNABAS_1.GÜN:

İlk gün, güneş gökteki yörüngesinde ışıksız, fakat kumaş boyası gibi siyah olarak seyredecek; ve bir babanın ölmekte olan oğluna ah-vah ettiği gibi, ah-vah edecek.

FOTON ÇAĞI_2.GÜN

2. gün: Atmosfer basıncının düşmesi, herkesin kendisini şişmiş hissetmesi, Güneş'in yeterli ısıtamaması, dünya ikliminin soğuması (buzul çağı soğuğu)

BARNABAS _2.GÜN:

İkinci gün, ay kana dönecek ve kan yeryüzüne çığ gibi inecek.

FOTON ÇAĞI_3 VE 4.GÜN

3.-4. gün: Atmosferin şafak vakti gibi sönük bir ışıkla aydınlanması, foton etkisinin başlaması, foton enerjili aygıtların çalışabilir hale geçmesi, yıldızların yeniden gökyüzünde belirmeleri.

BARNABAS _3.GÜN_4.GÜN:

Üçüncü gün, yıldızların düşman orduları gibi, aralarında savaştıkları görülecek. Dördüncü gün, taşlar ve kayalar, vahşî düşmanlar gibi birbirleri üzerine hücum edecekler.

Guest psychick

evet emin olamayız ama'' tesadüfte'' diyemeyiz!

Guest filomena

([Resulüm] Sana, kıyametin ne zaman gelip çatacağını soruyorlar. Onlara de ki: Onu ancak Rabbim bilir, onun vaktini, Ondan başka belirtecek yoktur. Göklerin ve yerin, ağırlığını kaldıramayacağı o saat, sizlere ansızın gelecektir. Sen sanki biliyormuşsun gibi sana ısrarla soruyorlar. Onlara de ki: "Onu bilmek ancak Allah'a mahsustur" ama insanların çoğu bu gerçeği bilmezler.) [Araf 187]

(İnsanlar senden kıyametin zamanını soruyorlar; Onlara de ki: "Onun bilgisi ancak Allah katındadır. Ne bilirsin, belki de zamanı yakındır.) [Ahzab 63]

(Kıyametin ne zaman kopacağı bilgisi yalnız Allah’a aittir. Onun bilgisi dışında hiçbir ürün kabuğundan çıkmaz, hiçbir dişi gebe kalmaz ve doğurmaz. Onlara: "Bana koştuğunuz ortaklar nerede?" diye seslendiği gün: "Sana, buna dair bizden hiçbir şahit olmadığını arz ederiz" derler.) [Fussilet 47]

(Senden kıyametin ne zaman gelip çatacağını sorarlar. [Allah bildirmedikçe] sen onu nereden bilirsin ki? Onu ancak Allah bilir.) [Naziat 42-44]

Görüldüğü gibi, kıyametin ne zaman kopacağını ancak Allahü teâlâ biliyor. Tek Müslüman var olduğu müddetçe kıyamet kopmayacaktır. Bir hadis-i şerif meali şöyledir:

(Yeryüzünde Allah diyen [Müslüman] var oldukça kıyamet kopmaz.) [Müslim, Tirmizi, İ.Ahmed]

Yeryüzünde Allah diyen [Müslüman] var oldukça kıyamet kopmaz

Demekki öyle bir zaman gelicek ki yeryüzünde Allah diyen olmayacak bile ne kadar acı

Guest likablex

Kişinin kıyameti ölünce koparmış. Bence ölümötesine hazırlanmak daha elzem yoksa büyük kıyametin vakti saati belli değil, rabbim bizleri ölümötesine hakkıyla hazırlananlardan ve imanlı yaşayıp imanlı ölümü tadanlardan eylesin....

Guest vesper

21 Aralık 2012 işi nerden çıkıyor. Kehanet kitaplarında ve Maya takvimlerinde 21 Aralık 2012 önemli bir yer tutuyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz ve psychick sen neden 21 aralık'ı örnek gösterdin

Guest arm59

Valla bravo adam foton çağı başlıyor diyor siz işi kıyamete kadar götürüyorsunuz. Bazı şeylere objektif bakmasını öğrenin at gözlüğü ile değil

Guest psychick

herkez beni yanlış anlamış bu sanırım yazıyı sonuna kadar okumamaktan kaynaklanıyor..

kıyametle alakası nedir?başlıtaki kıyametin kopuşu yazısı barnabas incilinin 53.sayfaındaki başlıktır.başlıktan yolamı çıktınız?

bakın arkadaşlar ben size farklı bişey anlatmaya çalıştım demek istedimki barnabas incilini 2012 olarak uyarlamışlar benzemeler var içinde ben demiyorumki 2012 de olucaklar incilde yazıyor bu yanlış anlamayı ortadan kaldıralım öncelikle..

herkezin anlıycağı dilde yazıyım :

incilin 53.sayfasındaki yazıları bilim adamları yada 2012 teorisini her kim çıkardıysa barnabas incilinden alıp bu tarihe uyarlamış diyorum....barnabas incilide diğer inciller gibi değişime uğramıştır değişime uğramayan tek kitap kuran_i kerimdir..inşallah anlatabildim..

benzerlikleri yukarda yazdım..