Jump to content
teoka

Sağlık Haberleri

Recommended Posts

Karnım ağrıyor" diyerek doktora giden genç kızın karnından çıkanlar herkesi şoke etti.

New England Journal of Medicine'ın haberine göre 18 yaşındaki genç kız karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede herkesi şok etti.

Kızın röntgenini çeken doktorlar, hastanın midesinde büyük bir kitle buldular. Hemen ameliyathane hazırlandı ve kız ameliyata alındı.

Operasyon sona erdiğinde ise doktorlar kızın midesinden tam 4.5 kilo ağırlığında ve 37.5 x 17.5 x 17.5cm ebatlarında bir saç öbeği çıkartmışlardı. Genç kız ise ameliyattan sonra konuştuğu doktorlara 5 senedir saç uçlarını yediğini itiraf etti. Psikolojik tedaviye gönderilen kız taburcu edildi.

Guest sefamerve

ögggggkkk ne igrenc alışkanlık yaaa :rofl:

Kurbağa Bebek

Mısır'ın Luxor kentinde bir hastanede doğan çocuk görenleri hayrete düşürdü. Kurbağa şeklinde olan bebek, doğduktan 2 saat sonra öldü.

Mısr El Yovm gazetesinin haberine göre, kurbağa bebek dün Luxor Şehir Hastanesi'nde dünyaya geldi. Anne ve babasının ismi açıklanamayan bebek ile ilgili doktor Muhammed Azami, "Cenin şeklindeydi. Karnı var fakat beli yok denilecek kadar azdı. Yüz şekli ise kurbağayı andırıyordu. Doğduktan 2 saat sonra tüm müdahalelere rağmen kurtaramadık" dedi.

Hastanenin cenini incelemeye aldığı bildirilirken, Mısır gazeteleri haberi "Estağfirullah", "Tövbe Yarabbi" gibi başlıklarla duyurdu.

uuu20070823123924-1.jpg

Guest aresxxx

hakkaten estağfurullah allah bizi ve neslimizi korusun

Guest pyramid

ewet allah korusun.bulundugum yerdede geçen yıl buna benzer bir dogum olmuştu.videosu arkadaşlarda var ama koymam sakıncalı olur sanırım.

Guest HERO

Nikotinsiz tütüne tepki

gp_375440.jpg

spacer-1.gif

Sigara ve Ulusal Sağlık Komitesince, nikotinsiz tütünün bağımlılığa çare olmayıp, hastalıkları azaltmayacağı ve daha az öldürmeyeceği bildirildi.

Komiteden yapılan yazılı açıklamada, ''nikotinsiz tütün keşfi'' konusunda basında son bir kaç gündür yanlış ve bilimsel olmayan yorumların yer aldığına dikkat çekildi.

''Nikotinsiz tütün, bağımlılığa çare olmayıp, hastalıkları azaltmaz ve daha az öldürmez'' ifadesine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Nikotinsiz tütün sağlığa yararlı değildir. Nikotin sigaranın bağımlılık yapmasına neden olan kimyasaldır. Nikotin tütünden çıkarılsa bile sigara 4 binden fazla kimyasalı hala içinde bulunduracağı için kanser, kalp–damar hastalıkları, felçler, kronik obstrüktif akciğer hastalığı, astım nöbeti alevlenmesine neden olacaktır. Başka bir deyişle, nikotinsiz sigara daha az öldürmez.''

Sigara içicilerinin tütünün tadı için değil, nikotinin yaptığı bağımlılık nedeniyle sigara satın aldıkları kaydedilen açıklamada, sigara bağımlılarının nikotin içermeyen bir sigarayı almayacakları ve böyle bir sigaranın da içici gözünde pazar değeri olamayacağı belirtildi.

Nikotinsiz tütünün sigara endüstrisinde 60 yıldır gündeme geldiği ancak hiç bir zaman böyle bir sigaranın üretilmediği ifade edilen açıklamada, sigara endüstrisinin bağımlılık yapıcı bir ürünü satarak zengin olduğu, bu üründen bağımlılık yapıcı etkeni çıkarmanın da bu endüstrinin sonunu getireceği dile getirildi.

Açıklamada, ''Sigara endüstrisi ancak nikotin yerine alternatif bir bağımlılık yapıcı etken bulmuşsa nikotinsiz sigara üretebilir'' iddiasına yer verildi.

Annemin bir hastası vardı. Kan falan takardı. Adam çok zengindi ama o kadar kötü haldeydi ki. Sırf bazı doktorlar nasıl olsa zengin parasını alalaım diye boşu boşuna birkaç kere ameliyat yapmıışlar. Tıpta doktor çok önemli. Kötü bir doktorsa şefkati insan sevgisi yoksa para hırsıyla tutuşuyorsa ne hipokrat yemini benimsiyor nede insanları önemsiyor. Adama o kadar acımıştım ki. Öbür taraftan adamın çocukları fişlerini falan çekmeye çalışmışlar ölsünde miras kalsın diye. Her taraftan darbe yiyordu.

Kimi doktorların satılsın diye bayatlamış kanser ilaçları sattıklarını da duydum çevremden. Bu alan çok dikkat edilmesi gereken bir alan. Ben şuna inanıyorum bir doktor veya hemşire veya sağlık çalışanı bu alanı seçtiğinde kendi hayatından feragat etmeli insanlar adamalıdır kendini.

Tabi bunlar kötü tarafları öbür yandan bir doktorun bir sağlık çalışanını başarılıysa iyiyse ve art niyetleri yoksa bize verdiği güveni hiçbir meslek dalı vermez. Doktorlar sağlıkcılar olmasa halimiz çok kötü olurdu. İyi bir doktorun dediğim gibi verdiği güveni hiçkimse veremez.

denildiği gibi bir insanın hayatını kurtarmak bütün insanlığın hayatını kurtarmak kadar sevaptır. Buradan başarılı işini büyük bir önemsemeyle severek yapan tüm doktorlara ve sağlıkçalara şükranlarımı gönderiyorum. Allah başımızdan böylelerini eksik etmesin. Ama bu işi para için yapanları insan sağlığını tehlikeye atanları Allah'a havale ediyorum...

Tıpın gelişimine bakarsak eskiden ilk zamanlarda hipnoz gibi yöntemlerle metafiziksel unsurlarda mevcutken (manyetizme, mesmerizim vb. ayrıca osmanlıda renklerle, seslerle şifa) sonra zamanla tıp daha materyalist bir hal almış ve tamamen teknolojiye bel bağlamış durumda. Ama şimdi yavaş yavaş yine eskiye dönüş var. Reiki yapılıyor, alternatik tedavi destekleniyor, olumlu düşünce empoze ediliyor, öbür şifalı bitkilerde uzmanlar eşliğişnde tavsiye ediliyor (böbrek taşı için avakado yaprağının tavsiye edilmesi gibi :D). daha tam oturmasada tıp yine metafizikle bir yerde buluşuyor. En son duyduğuma göre tam emin değilim ama akapunktur tıp içine girmiş.

--------------------

Bu sırada duyduğum güçlü bir rivayete göre Amerika kanserin tedavisini çoktan bulmuş. Ama kanser ilaçları kemoterapi paraları yüzünden bu tedaviyi saklıyormuş. Mesela kuş gribinin ortaya çıkması ve birkaç ay sonra aniden ilaç geliştirilmesi de beni kıllandırıyor. Acaba para için bir hastalık ve hastalığın ilacı oluşturup mu yaydılar.

Guest HERO

Aynen öyle..Hatta durum dahada kötü basit ilaçlar uydurup ona göre hastalık üretiyorlar. Ne hastalık geçiyor ne masraf bitiyor...Güzellik :) sektörüde bunun gibi...

Guest danny

ya dıploması ıptal edılmıs bırcok dotro mevcut gerek ulkemızde gerek yurt dısında kendımı dıploması ıptal edılmıs doktor yerıne koyuyorum senelerımı vermısım tus tu carttı curttu derken omrun yarısını harcamısım ama belkı gerklı belkı yanlıs anlasılma sonucu dıplomam ıptal edılmıs bende mafyalasır bende organ ısıne ıster sıtemez gırerdım burda sahsı fıkırlerımı soyluyorum katılınır yada katılınmaz sahsen bu konuda canımda yandı anneme faydası olmayan ılaclar yazıldı sadece ve sadece ılac sırketının doktora ılac satıslarından komusyon vermesı nedenıyle bobrekler yalandan yere mesaı yaptı ondan sonra uc bes kurus fazla kazanmak ıcın omırılık amelıyatına sokulacaktım vs vs ornekler cogaltılabılır duzneleme sart yanı