Jump to content
  • 0
Guest sebihan

Sağlık İle İlgili Sorularınız

Question

Guest sebihan

benim sorunumda her bir kadinin sorunu diyete baslamak istiyorum.onceden diyet yapmis olan arkadaslar ve sonucu basari olanlar bana yardimci olursa cok sevinirim nasil yaptilar neler yediler neye dikkat ettiler.cok diyetler denedim hic faaydasi olmadi bu yuzden yag bile aldirmayi dusundum. bilginiz icin simdiden tsk ederim

127 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Guest phoebe

ben yıllar ıcersınde cok kılo alıp verdım.malum araya bebek fılan gırınce...bır kere mucıze dıyetler fılan hıkaye...asıl onemlı olan ınsanı tetıkleyen uzucu bır olayın olması...kendınızı zayıf gıbı hıssederken aslında xl oldugunu alısverıs yaptıgınız yerlerde anlamak ''bunların sıze gore olan bedenlerı maalesef yok'' kelımesı mesela ıyı bır tetıkleyıcıdır.sonrasında o kızgınlıkla zaten her sey beyınde baslıyor....aksamları ton balıklı, havuclu, bır avuc makarna atılmıs yesıllık dolu salata hem gozunuzu doyurur hem de vıtamın proteın ıhtıyacını karsılar ınsanın.en guzelı de bu..gunduzlerı yıyıp aksamları agıza bır sey koymamak.ben bu yolla yaklasık 20-21 kg vermıstım...

• 0
Guest Suzie

sebihan sakincasi yoksa kac kilosun ? Ne zamandir fazla kilolarinla sorunun var ?

Boyun kac.. hii ? Kemik yapin iri mi ? Spor yapiyor musun ... Kac kalori alip kac kalori yaktigini biliyo musun ..

Bu kadar cok soru soruyorum ama ona gore cevap vericem X)

• 0
Guest sebihan
sebihan sakincasi yoksa kac kilosun ? Ne zamandir fazla kilolarinla sorunun var ?

Boyun kac.. hii ? Kemik yapin iri mi ? Spor yapiyor musun ... Kac kalori alip kac kalori yaktigini biliyo musun ..

Bu kadar cok soru soruyorum ama ona gore cevap vericem X)

boyum 1,65 evlenmeden once kilom 64 dü ama simdi 87kilo oldum :(:( stressden cok yiyiorum evet kemiklerim iri spor yapiyordum bi ara ise basladim yorgunluktan firsat bulamiyorum

• 0
Guest Suzie

Benden ufakmissin ya X)

25 yasinda yaziyor her ne ise Aslında boyun , yasin ve kilona baktim 56 ideal cikiyor ama sanirim 56 olmadin hic buda kemik yapindan kaynaklaniyor ..

Yoruluyorum spor yapamiyorum yazmissin ev isleri yada calisma temposunun disinda cidden en az gunde 1 saat duzenli yurumen gerekiyor .. Dietlere gelince doktor kontrolunde mi yaptin bilmiyorum ? sanirim degil.. Saat 16 dan sonra kizartma , hamur isi , agir ve kalorisi yuksek besinler asla tuketme .. Doktara gitmeden bir diet yapiyorsan orda oldugu gibi degil kendin gunluk hareketine gore uyarla .. nette kalori cetvelleri var .. phoebe 'nin de dedigi gibi kafana koyman ve duzenli yapmak gerekiyor .. en ince detayida zaten bu .. Sabah kahvaltinda gun boyu tuketicegin kaloriyi al sonrasinda midene yuklenme X) midenin gercek boyutu sisirilmemis balona es deger bunu unutma ..

• 0
Guest sebihan

sagolasiniz canlarim ilginiz ve yazilariniz icin. hani bide soyle seyler varya bagzi bitki caylari yag eritiyormus veya lahanayi kaynatinca suyu icilecekmis baska boyle seylerde varmi. eger bilgisi olanlar yazarsa o konuda cok sevinirim tsk ederim

• 0
Guest phoebe

ben sogan ve lahana corbası bılıyorum.bunu da tarıfe gore degılde damak zevkıme gore yapıyordum ben..soganları,lahanaları, havucları, kerevızlerı kısaca aklınıza gelecek her turlu sebzeyı haşlayıp rondodan gecırıyordum.bunu da zeytınyagı,lımon,nane ve sarımsakla tatlandırıp sıcak sıcak ıcıyordum.hem lezzetlı hem de saglıklı bır corba oluyor bu, hemde vucudda kı toksınlerden kurtulmamızı saglıyor...bunları haslarken ıcıne salca ya da domates koyarsan da enazından ezo gelın corbası ıcıyormus gıbı kendını kandırabılırsın arkadasım...

• 0
Guest sebihan
ben sogan ve lahana corbası bılıyorum.bunu da tarıfe gore degılde damak zevkıme gore yapıyordum ben..soganları,lahanaları, havucları, kerevızlerı kısaca aklınıza gelecek her turlu sebzeyı haşlayıp rondodan gecırıyordum.bunu da zeytınyagı,lımon,nane ve sarımsakla tatlandırıp sıcak sıcak ıcıyordum.hem lezzetlı hem de saglıklı bır corba oluyor bu, hemde vucudda kı toksınlerden kurtulmamızı saglıyor...bunları haslarken ıcıne salca ya da domates koyarsan da enazından ezo gelın corbası ıcıyormus gıbı kendını kandırabılırsın arkadasım...

kardes bunu denedim 3gun dayandim 4cü gün migde bulantisindan duramadim her tarafda burnuma lahana kokusu geliyordu bu 3 gün icinde bir kilo verdim ama lahaan rüyalarima giriyordu :D

• 0
Guest

benim farklı bir alternatif önerim olacak. bilinçaltına yemek yemekle ilgili verilen birtakım telkinler mevcut. Bunun yanında sürekli kendi kendine uygulayabileceğin telkinlerde mevcut. Biri mp3 formatında hazırlanmış bir telkin. Diğeri de kendi kendine uygulayacağın telkin bu da sürekli kendini inandırmandan geçiyor. Kendi kendine şunları söylemelisin. "Ben asla kio almıyorum, metabolizmam sürekli çalışıoyor ne kadar çok yersem yiyim metabolizmam sürekli çalıştığı için yediklerimi eritiyor." Bu telkinin metabolizmanın çalışması için beyne komut verdiğinin kanıtlandığını da duymuştum.

Bu telkini uygularsan + mp3 formatlı telkini de denemek istersen benimle özelden irtibata geçebilirsin :)

• 0
Guest phoebe

ya ıste ıcıne mesela cok az pırasa, domates, pazı, nane,ıspanak...aklına gelebılecek her turlu sebzeden katarsan koku azalır. bır de ben sos yapıyordum dedıgım malzemelerden (zeytınyagı,nane,sarımsak, bol bol lımon,taze nane)ıcıne koyduklarını unut lımonlu eksılı oyle bır corba ıctıgını dusun.aslında o kadar da fena olmuyor...ben hala yaparım arada...ama yanı kazan dolusu degıl.2 gunluk..bıktırır ınsanı cok yapınca.yalnız unuttum adını tv ye bır dr cıkmıstı, bu corbadan bır kazan ıcın bır kazan zayıflarsınız demıstı.bır suru zararlı katkı maddelı hazır corbaların ya da zayıflama haplarının yanında bu bence cok cok ıyı..

• 0
Guest psychick

sarımsak ve limon yağları eritir... aç karnına .. oruç tut sağlık ve kılo vermek için ve yürüyüş yap düzenli yağda gider fazlalıklar da:) maydonozu çiğ ye yemek akabinde çay ve meyve yeme birde meyveyi karışık değil tek ye... tek çeşit ve yemekten ya 1 saat once yada 1 saat sonra.. bol su iç canın bişe istedikçe ve yemek arasında su içme.. yemeği öğüterek yut yemek yerken tefekkür edersen zaten yavaş yersin hem yağın erir hem kılon gider hem düşüncen güzelleşir:) deişik ama güzel bi öneri benımkı denemeni tavsiye ederim nacizane..elmanın güneş aldığı taraf kızarır almadığı taraf biraz daha sarımsı kalır,ısırdığında tadını çıkan suyunu rengini çekirdeğini çöpüne varana kadar düşün kilo felen kalmaz:D