Jump to content
  • 0
Guest sebihan

Sağlık İle İlgili Sorularınız

Question

Guest sebihan

benim sorunumda her bir kadinin sorunu diyete baslamak istiyorum.onceden diyet yapmis olan arkadaslar ve sonucu basari olanlar bana yardimci olursa cok sevinirim nasil yaptilar neler yediler neye dikkat ettiler.cok diyetler denedim hic faaydasi olmadi bu yuzden yag bile aldirmayi dusundum. bilginiz icin simdiden tsk ederim

127 answers to this question

Recommended Posts

• 0

hayır yanlış anlatım yapmişim özür pekmez keçiboynuzu marka ise ben yenigün tavsiyem

• 0
Guest paradoks

yani sabah ve akşam 1 er kaşık içersem kilo alacakmıyım yani..sadece onu içerek..

• 0
Guest Kavtin

iştahının açılması için duş alırken suyu asla sıcak yapma..daima soğuk su duşları al...akşam 20:00den sonra çerez,kola,cips bunları bol bol tüket..lokum,pişmaniye,baklava(malum önümüz bayram:D),reçel,bal,pekmez,şarküteri ürünleri özellikle sucuk,sosis,salam,kaşar peyniri tüket..ayrıca sakatat türü gıdalara da ağırlık ver..otobüs,taksi ve asansörden de şaşma:D ayrıca aktarlarda satılan iştah macunlarından al..bunu özellikle gecenin bir vakti yersen harika olur..;)

• 0
Guest s.reyyan
iştahının açılması için duş alırken suyu asla sıcak yapma..daima soğuk su duşları al...akşam 20:00den sonra çerez,kola,cips bunları bol bol tüket..lokum,pişmaniye,baklava(malum önümüz bayram:D),reçel,bal,pekmez,şarküteri ürünleri özellikle sucuk,sosis,salam,kaşar peyniri tüket..ayrıca sakatat türü gıdalara da ağırlık ver..otobüs,taksi ve asansörden de şaşma:D ayrıca aktarlarda satılan iştah macunlarından al..bunu özellikle gecenin bir vakti yersen harika olur..;)

kızı şeker komasına sokmayında..:)

--------------------

paradoks pemez içmeye başlarsan nasıl iştahının açıldığını görürsündne bence ama keçiboynuzu marka olarakda iyi marka alırsan çokgüzel sonuç alırsın

katılıyorum...süt ve keçiboynuzu pekmezi...1 hafta sonra acıkmaya başlıyorsunuz

• 0

Lise yıllarından beri hep kilo almaya uğraşıyodum.Bütün yolları denedim ama nafile.Boyum 1.87 kilom 67 idi.Beden kitle endeksim bu kadar kötü dereceydi.Bayanlar için fazla problem değil ama bir erkekte bu kadar zayıflık hoş durmuyor.İnsanlar benimle dalga bile geçiyolardı,kendime olan güvenimi kaybetmiştim.2004 yada 2005 yılında arkadaşların bahsetmiş olduğu kilo kontrol ürünlerinden kullanmaya başladım.Hani şu rozetli arkadaşların satmış oldukları var ya :D 2 ayda 75 kiloya yükseldim.Yaklaşık 1 sene 75 kiloda sabit kaldım.Daha sonra internet cafede çalışmaya başladım.İşim gereği fazla hareket etmiyodum bir yandan da aynı ürünleri kullanmaya devam ettim.Sonuç mu?Şu an 87 kiloyum.Kendime olan güvenim yerine geldi.İnsanlar bendeki değişikliği farkettiler.Yani şuraya eski halimle yeni halimin fotoğraflarını koysam inanamazsın.Baya çekici erkek oldum walla :D2 yıldır kilo kontrol ürünü kullanmıyorum ve artık kilom sabitlendi.Ne aşağı iniyo ne yukarı çıkıyo,zaten tam istediğim kilodayım.Vücudum dengesini buldu.Hatta geçen yaz böbrek rahatsızlığı geçirip yemek yiyemediğim için 5-6 kilo vermiştim fakat iyileştikten kısa bir süre sonra eski kiloma kavuştum.Sana tavsiyem yemeklerini düzenli olarak yemeye çalış.Bunun yanı sıra 3 öğün yemeğin üstüne besleyici karışım içeceksin.Eğer maddi durumun iyiyse bahsettiğim kilo aldırıcı ürünü al.Eğer ekonomi iyi değilse yine de sorun değil.250 ml sütün içine pekmez,yumurta akı karıştırıp 3 öğün yemeğin üstüne iç.Bu işin püf noktası sabır,pes etmemek ve moralini yüksek tutmak.3-5 gün kullanıp bırakırsan hiçbir sonuç elde edemezsin.KİLO ALMAK KİLO VERMEKTEN DAHA ZORDUR,bunu unutma!Günlük aldığın kalori miktarını artırmaya çalış.Hamur işlerini bolca tüket.Merak etme başarıcaksın.

• 0
Guest badazz1980

slm ebruli simdi insallah sana yardimci olabilecegim.

DIKKAT !!!!!! EN ÖNCE SIGARA, ALKOL, UYUSTURUCU OLMAMALI HAYATINDA.

DÜZENLI OLARAK SEKIZ SAAT UYMALISIN. STRESSIZ OLMALISSIN. DÜZENLI BOL BOL SU ICMELISIN.

1 simdi kilo almak istiyorsan (saglikli bir sekilde) önce istahin olup yemek yeme ihtiyaci hissetmelisin yani eczaneden B-Vitamin karisimi(komplex) almalisin. istahini acar aciktirir.

2 A dan Z ye Vitaminler ve minareller var ve bunlardan iki günde bir yarim hap almani tavsiye ederim.

3 cok su icmelisin susuz hic bir sey mümkün degil. insan da cicek gibidir suyunu almazsa cicek gibi solar.

4 sabahlari mutlaka light sütün icine yulaf karistirip yemeni tavsiye ederim. recel, bal, kuru üzüm de katabilirsin icine.

5

hicbir zaman beyaz ekmek beyaz makarna yemeni tavsiye etmiyorum cünkü beyaz ekmegin beyaz makarnanin sana verebilecegi enerji en fazla yarim saat ama tahil ekmegi kahverengi makarnanin bir bucuk saatten fazla.

6 ögle yemeyine ve aksam yemeyine Patates, Pilav, bulgur, Kahverengi Makarna, Mercimek corbasi gibi seyler yemeni tavsiye ediyorum. Hele Hele Patates müthis enerji kaynagi haslama veya kizartma fark etmez. kzartma derken firinda. cips mc donalds da satilan kizartmayi kastetmiyorum. cünkü onlarin zehirden farki yok.

7 ara övünlere tahil ekmegi, misir, muz, elma, Armut, sebze ve meyve gibi seyler tavsiye ediyorum.

8 KAHVE VE ENERJI VE SEKERLI ICECEKLERDEN SAKINMALISIN.

CÜNKÜ BUNLAR SANA ENERJI VERMEZ, SENIN VE SANA AIT OLAN KILOLARI, ENERJILERI HIZLI BIR SEKILDE YAKMANI SAGLAR.

9 Simdi kilo alcam deyip kola, tatli, pasta, sucuk, salam vs. vs. yiyip vucuduna eziyet etme.

10 sonra günde 3-4 yumurta hasla veya tavada patatesle beraber yiyebilirsin ancak yumurtanin sarisini hergün bir tane den fazla yememelisin cünkü kolesterol orani bir yumurta sarisinda senin bir günlük kolesterol ihtiyacin kadar.ayrica bol vitamin ve minaral var.

11 yatmadan önce 300 ml light süt icerdim hem uyku hormonunu tetikler hemde uyku sirasinda kortison dan korur. yani uyurken vucudun yapmasi gereken, düzenlemesi gereken isler var ve bunlara harcanan enerji yi senden ve sana ait olandan almasin, ictigin sütten alsin.

biraz uzun oldu ama insallah ise yarar. Ama unutma sen kendini iyi hissettinmi iyi sindir. sorularin olursa yazabilirsin. saglicakla kal.

• 0
Guest NİFO

Düzenli yemek, sigara tüketiminin azaltılması,düzenli uyku, sinir ve stresten uzak durmak, süt ve süt ürünlerinin tüketimi..ayrıca düzenli spor da çok etkilidir;)

• 0
Guest kolombiyana

gel bana takıl yeterli

• 0
Guest paradoks

yha onları yiyebilsem zaten alırımda..işte sorun yiyebilmek..ama banyoda soğuk su duşunu denicem ama..bugün keçiboynuzu pekmezi aldım..bakalım nolcak..

• 0

bence pekmezi mutlaka dene benim hipertroidim var benim için kilo almak mucize gibi birşeydi ve iştahımda yoktudoktor tavsiyeleri kilo aldırıcı karışımlar balık yağı yatmadan önce bol kalorili yiyecekler hepsini denedim 8 yıldır düzenli pekmezimi içiyorum boyum 164 eskiden kilom eskiden 48di çok çaba harcayarak 1 kilo alırdım o kiloda çok çabuk giderdi durmazdı şimdi kilom 61