Jump to content
  • 0
Guest sebihan

Sağlık İle İlgili Sorularınız

Question

Guest sebihan

benim sorunumda her bir kadinin sorunu diyete baslamak istiyorum.onceden diyet yapmis olan arkadaslar ve sonucu basari olanlar bana yardimci olursa cok sevinirim nasil yaptilar neler yediler neye dikkat ettiler.cok diyetler denedim hic faaydasi olmadi bu yuzden yag bile aldirmayi dusundum. bilginiz icin simdiden tsk ederim

127 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Guest badazz1980

istahin acilmasi icin b-vitamin karisimi (komplex) yazmistim

• 0
Guest tevvaben

kilo almak isteyipte alamayanlar süper mucize tercübe edilmişdir yani denenmiş ve etkisi görülmüştür mümkün mertepe içebildiginiz kadar balık yagı için buna 1 sene devam edin işe yarıyor

• 0
Guest nymph

balık yağı çok iğrenç bişey :( bende denedim bi aralar ama mide bulandırıcı :(

• 0
Guest ebruli25

arkadaslar allah hepinizden razi olsun yardima ihtiyaci olana yardim etmeye calisiyorsunuz üsenmeyip uzun uzun tavsiyelerde bulunuyorsunuz allah ne muradiniz varsa versin insallah.

• 0
Guest gurelay

Bende bi ara cok kilo almıştım sonra bu konuda bi çok kitap okudum ve kendi damak tadıma uygun hafif seylerden yiyerek aç kalmadan toplamda 12 kilo falan verdim..

Önemli olan kendini çok aç bırakmaman,eğer öyle yaparsan metabolizman yavaşlar ve rejimi bıraktığın anda çok daha fazla kilo alırsın.

Ben kendi uyguladığım rejim mantığını sana yazıyım sana uygun olur mu bilmiyorum ama ;)

- Sabahları bi dilim kepek ekmeği,haşlanmış yumurta,istediğin kadar salatalalık ve domates...

- Arada acıktığımda şu üçünden birini yiyordum

1-) light süt ile hazırlanmış diyet mısır gevreği ya da

2-) Yağsız mercimek çorbası ya da

3-) light yoğurt ile elma dilimlerini ya da light yoğurt ile mürdüm eriğini karıştırıp yiyordum

- Öğlenleyin 2 yemek kaşığı yağ (daha fazla yağ koyma) ile hazırlanmıs herhangi bir yemek(ben daha cok baklagil yemekleri yaptım özellikle yeşil mercimek yemeği) ve light yogurt

- Arada acıktığımda yine üçünden birini

1-) light süt ile hazırlanmış diyet mısır gevreği ya da

2-) Yağsız mercimek çorbası ya da

3-) light yoğurt ile elma dilimlerini ya da mürdüm eriğini karıştırıp yiyordum

- Akşamlarıda tavada yağsız şekilde pişirdiğim herhangi bi et ürünü(tavuk,balık,et,köfte gibi), light yoğurt, yağsız bol salata

* Akşam yemeklerini en geç 7'de yiyordum ve günde 3 bardak yeşil çay içmeye calısıyordum çünkü yeşil çay metabolizmayı hızlandrıyor.

* Yediğim yemeklere acı kırmızı toz biber serpiştiriyordum acı kırmızı toz biberde metobolizmayı hızlandırır yani yağ yakımına yardımcı olur.

* Bol bol light süt,light yogurt ve elma yiyordum kalsiyum alımı önemli,elmada sindirimi kolaylaştırıyor...

* Ve her akşam vücudumda yağlı bulduğum yerlere hafif hafif masaj yapıyordum.

* Hergün tartılma buarada çünkü bazı dönemler vücut su topluyor ve rejim yaptıgım halde kilo alıyorum deyip demoralize oluyo insan ve rejimi bırakabiliyo,oyüzden ben haftada bir tartıldım ve herhafta en az 1-2 kilo arası verdiğimi gördüm zaten en kalıcı ve sağlıklı olanıda bu,sakın sok diyetler yapma hızlı kilo vericem diye daha çok kilo alırsın sonradan ;)

* Ve tabiki bol bol su içiyordum :))

• 0
Guest akın

arkadaşlar ben kilo alamıyorum. içinizden elinde sihirli deynek olan varsa dokundursun bana ne yapacam bilmiyom. kilo alamıyorummmmmmmm.

• 0
Guest Lucky

Şişmanlama Diyeti

1. Günlük beslenme programınızı yaparken, miktarı az, enerji değeri yüksek yiyecekleri tercih etmeniz gerekir. Örneğin 1 kase sütlü tatlının içine 2 yemek kaşığı eklenmiş ceviz , porsiyon miktarını değiştirmez ama enerjisini artırmış olur.

2. Enerji ihtiyacımızı özellikle protein, vitamin ve mineral değeri yüksek olan yiyeceklerle karşılamalıyız. Kahvaltılarımızın vazgeçilmez içeceği olan çay yerine bir tatlı kaşığı pekmez ile hazırlanmış süt veya taze sıkılmış meyve suyu tüketerek, sabah içeceğimizin hem kalori hem de besin değerini yükseltmiş oluruz.

3. Yemeklerinizde bol baharat kullanın. Özellikle kırmızı biber , nane , kimyon iştahınızın açılmasını sağlar.

4. Yemeklerden önce veya yemeklerle birlikte su içmeyin. Çünkü yemeklerle birlikte alınan su erken doymanızı sağlar. Günlük almanız gereken 2 litre suyu yemeklerden sonra veya öğün aralarında tercih edin.

5. Sağlıklı kilo artışını abur cubur yiyeceklerle değil besin değeri yüksek gıdalar ile sağlamak en doğru yoldur.

Örneğin, balık , süt , yoğurt , peynir sıklıkla tüketmeniz gereken gıdalar arasında olmalıdır.

İşte sizin için örnek bir şişmanlama diyeti:

SABAH

2 orta dilim ekmek, 2 kibrit kutusu kadar beyaz veya kaşar peynir, 4-5 adet zeytin, 2 yemek kaşığı kadar pekmez veya reçel, domates, salatalık, biber.

ARA

1 su bardağı süt (2 yemek kaşığı pekmez ile), 5 adet tuzlu bisküvi, 1 adet meyve.

ÖĞLE

1 kase domates çorbası (kaşarlı), 1 porsiyon etli sebze yemeği, 1 porsiyon pilav veya makarna, 2 orta dilim ekmek, 1 kase yoğurt, 1 adet meyve.

ARA

1 porsiyon fıstıklı tel kadayıf.

AKŞAM

1 kase çorba, 1 porsiyon kurubaklagil yemeği, 1 porsiyon pilav veya makarna, 100 gram ızgara et, ton balıklı salata, 2 orta dilim ekmek, meyve.

GECE

1 su bardağı süt (2 yemek kaşığı pekmezle), 4-5 adet bisküvi, meyve.

• 0
Guest akın

bu bilgiler benim için çok önemliydi. war ol. mutlaka uygulıcam. çok tşk ederim. umarım ismin gibi lucky bir hayatın olur ty

• 0
Guest fenomen17

bu konuyla ılgılı olalar varsa yazsın cunku doktora gtcem bagırsaklarımla ılgılı poblemım var