Jump to content
Sign in to follow this  
Guest lapatya

Türk Sinemasında Sizi En Çok Ağlatan Sahne Hangisi?

Recommended Posts

Guest lapatya

Türk sinemasının gelmiş geçmiş en dokunaklı sahnesi sizce nedir? Ve o sahne içindeki aklınıza gelen en dokunaklı söz??

Aslında benim çok sahne var aklımda ama ilk aklıma gelen nedense Türkan Şorayın ve Kadir İnanırın "selvi boylum al yazmalım" daki son sahnesi. Aşkının ve oğlunun baba dediği adamın arasında tercih yapmak zorunda olduğu o son sahne...İşte o sahne ve muhteşem şarkısı :cray:

Guest kinestetik

konu çok hoş.Ama hafızayı zorlamak gerekiyor biraz gerçi ben Kemal Sunal filmlerinde bile ağlama potansiyeline sahip olduğumdan çokda düşünmeme gerek yok.Pek çoğu öldü.:( ve yerleri hep boş kalacak.

Guest s.reyyan

babam ve oğlum..kesinlikle:(

Guest Zem_heri

Al yazmalım Selvi boylum. özellikle Asyanın kocasını seçtiği sahne , bak gene geldi aklıma

Asyam, Alyazmalım, Selvi boylum.....

babam ve oğlumdaki ,babanın oğluna görünüp,gitmedimki hep yanındayım dediği an

Guest lapatya
konu çok hoş.Ama hafızayı zorlamak gerekiyor biraz gerçi ben Kemal Sunal filmlerinde bile ağlama potansiyeline sahip olduğumdan çokda düşünmeme gerek yok.Pek çoğu öldü.:( ve yerleri hep boş kalacak.

Bende ağlarım ama gülmekten ağlarım :D Ya benim bir sürü var aklımda, o kadar çok ki aslında. Hem yeşilçamda hemde son zamanlarda çekilen filmlerde çok var öyle sahneler.

Yine Türkan Şorayla Kadir İnanırın bi sahnesi var, "Azize" filminde. Türkan Şoray Kadir İnanırın nişanına gider ve sevemedim kara gözlüm şarkısını söyler ağlayarak. Sevdiği insanı kaybetmiştir çünkü. Gerçi sonu güzel bitiyo filmin ama o sahnesi bana hep dokunur, şarkınında etkisi büyük tabi..O sahnenin linkide bu..

Guest kinestetik
Bende ağlarım ama gülmekten ağlarım :D Ya benim bir sürü var aklımda, o kadar çok ki aslında. Hem yeşilçamda hemde son zamanlarda çekilen filmlerde çok var öyle sahneler.

Yine Türkan Şorayla Kadir İnanırın bi sahnesi var, "Azize" filminde. Türkan Şoray Kadir İnanırın nişanına gider ve sevemedim kara gözlüm şarkısını söyler ağlayarak. Sevdiği insanı kaybetmiştir çünkü. Gerçi sonu güzel bitiyo filmin ama o sahnesi bana hep dokunur, şarkınında etkisi büyük tabi..O sahnenin linkide bu..

Çok duygulusun .Bu güzel bir şey biliyormusun.Temiz kaldığının göstergesi ,ağlayabiliyorsan temizsin.

Bu da sadece sana gelsin güzel çiçek:)

Ağlamak

Unutmak kadar kolaydır inan

Sevin ağlayabiliyorsan

Sevin ağlıyorsan

Gül ağlayabiliyorum diye

Gül ağlıyorum ağlıyorum diye

Sana birşey yapamam

Ağlayamıyorsan

sair-1.gif ÖZDEMİR ASAF

Guest lapatya
Çok duygulusun .Bu güzel bir şey biliyormusun.Temiz kaldığının göstergesi ,ağlayabiliyorsan temizsin.

Bu da sadece sana gelsin güzel çiçek:)

Ağlamak

Unutmak kadar kolaydır inan

Sevin ağlayabiliyorsan

Sevin ağlıyorsan

Gül ağlayabiliyorum diye

Gül ağlıyorum ağlıyorum diye

Sana birşey yapamam

Ağlayamıyorsan

sair-1.gif ÖZDEMİR ASAF

Ağlamak çok güzel birşey, en az gülmek kadar..

Çok teşekkür ederim bu güzel yorumların için ama asıl sen çiçeklerin en güzelisin...

Guest kinestetik
Ağlamak çok güzel birşey, en az gülmek kadar..

Çok teşekkür ederim bu güzel yorumların için ama asıl sen çiçeklerin en güzelisin...

:)Sağol....