Jump to content
Sign in to follow this  
Guest MALCOLMX

Nostradamus ve Mehdi

Recommended Posts

Guest MALCOLMX

Mehdi 'Altın çağ'la geliyor

 

Fransız kâhin "Mehdi 2016 ile 2020 arasında Asya'da çıkacak" diyor.

 

Ve hemen ardından da 'Altın Çağ' denen 1000 yıllık barış dönemi başlayacak.

 

Prof. Gündüz 'Mehdi Müslümanlar arasından çıkacak kurtarıcı figür' diyor.

 

 

 

Mehdi gelecek, altın çağ başlayacak

 

Nostradamus, Ortadoğu kökenli bir Mehdi'nin Asya'da belireceğini ve onun gelişiyle, Dünya'nın 2016-2020 yılları arasında Altın Çağ'a gireceğini söylüyor.

 

Ünlü Alman edebiyatçı Goethe'nin, "Sürekli yaşamın sırrının izlerini süren, zamanın ardındakileri görebilen, o zamana kadar akıl edilememiş bağlantıları çözümleyen kişi..." satırlarıyla tasvir ettiği Nostradamus için uzmanlar, sadece savaş, kan, gözyaşı ve felaketleri gördüğü gerekçesiyle 'karamsar kahin' yakıştırması yapıyor.

 

İyiliğin Savaşı

Ancak bu bölümde ünlü kahinin 'barış'ın hüküm süreceği günleri ve öncesinde Mehdi'nin dünyaya gelişini' anlattığı kehanetlerini yayınlıyoruz. Kahin, Mehdi'den kitabın onuncu cildinin 75'inci dörtlüğünde bahsediyor: Uzun süredir beklenen kişi hiç dönmeyecek Avrupa'ya; Asya'da ortaya çıkacak Hermes'in birliğinden gelen biri, Doğu'nun bütün krallarının üstünde ünlenecek. Şifre çözücüsü R. W. Velch bunu şöyle yorumluyor: "Kahin 'beklenen kişi' ile Mehdi'yi kastediyor. Ve Mehdi Asya'da ortaya çıkıyor." Ancak üçüncü satır Velch ve diğer şifre çözücüler arasında tartışma başlatıyor: 'Hermes'in birliğinden gelen biri.' Hermes, Mısır mitolojisinde 'Tanrılar'ın mesajcısı'dır. Yani Nostradamus, Asya'da ortaya çıkacak bu liderin aslında Ortadoğu'dan, Mısır'dan geleceğini görmüş olabilir. Bu nedenle Velch ve diğer şifreciler de bu satırı "Ortadoğu kökenli Mehdi, Asya'da belirecek" diye özetliyor. Peki Mehdi ne zaman gelecek? Şifre çözücüler, bu tarihi "Altın Çağ" olarak yorumluyor. Peter Lorie, savaşların ardından insanoğlunun güzellik ve barışla tanışacağı bu çağın başlangıç tarihini dahi veriyor: 2016-2020 "Kötülüğün iyilikle savaşı" ile ilgili, Nostradamus'un kral II. Henry'ye yazdığı mektubu inceleyen Lorie, mektubun son satırlarına dikkat çekiyor: Bugün, bugün ve biraz zaman sonrası yok olacak. Bu uzun süren dönemden sonra Satürn'ün saltanatı, Altın Çağ yeniden başlayacak. Kullarının acısını hisseden yaratıcı, Tanrı, Şeytan'a dipsiz kuyunun derinliklerine gidip orada bağlı kalmasını emredecek. Daha sonra Tanrı ile insanoğlu arasında evrensel bir barış başlayacak. Ve Şeytan bin yıl boyunca orada bağlı kalacak. Ve daha sonra bağlarından kurtululacak.

 

Şeytan'ın Gelişi

Lorie'nin iddiasına göre, Kahin 'evrensel barış' kelimesi ile Mehdi'nin geleceği Altın Çağ'a dikkat çekiyor. Dizimizin ilk gününde belirttiğimiz gibi, Nostradamus'un 1000 yıl süreceğini öne sürdüğü Altın Çağ'dan sonra Şeytan dünyaya geri dönecek Şeytan'ın Altın Çağ sonrası döneceğini yorumlayanlardan biri de Velch. Mehdi kehanetinin gerçekleşme oranının yüzde 90 olduğunu belirten Velch, bunun nedenini de şöyle açıklıyor: "Kahinin yaşanacak zor günlerin sonunda, insanların gökyüzüne açılacakları yepyeni bir çağdan bahsederek, kehanetlerini noktaladığına dikkat etmek gerekir. Tüm Ezoterik Gelenekler'de bahsedilen 'Altın Çağ' inancı, Nostradamus'un ifadelerinde de yer almıştır."

__

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest umuayy

çok güzel bi çalışma olmuş ellerine sağilık bu aralar çok güze konuları inceliyosun

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest YankeeRose

bu arada bizim bu konudaki tezimiz biraz daha farklı ama bir miktar paralellik kaydediyor. 2012'yi referans alıyoruz.. birinci geliş. thoth hermes oribas (osiris) ve mabbon (amon) bize göre bize yardım edecek olanlar. 2012den sonrasına altın çağ diyoruz. 2100 tarihini ise savaşın yeniden başlaması olarak alıyoruz. ve EA - Enki shaitanın geri dönşü... iktidarın ele alınması vs.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest MALCOLMX

tabi her görüşün kendine göre farklı yorumları var....sağol .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Eftalya

güzel bir paylaşım olmuş,mersi malcomx..

ve EA - Enki shaitanın geri dönşü... iktidarın ele alınması vs.

yankee,burada bahsettiğin şeytan deccal mı?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest MALCOLMX

yorumlar için sağolun arkadaşlar...ben de decal diye tahmin ediyorum ama yine de rose daha iyi bilir.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest YankeeRose
güzel bir paylaşım olmuş,mersi malcomx..

 

yankee,burada bahsettiğin şeytan deccal mı?

 

eftelya deccal diye bir ismimiz yok bizim.. Marduk (mabbon veya Amon) var.. ilk gelen deyince onu algılıyoruz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest birikinti

1999 da İran'ın Türkiye ye gireceği ve 3. Dünya savaşı çıkacağı söyleniyordu yıllarca.. 99 a gelirken Arap Dünyasının Mavi Türbanlı Liderini ve Kutsal Arap Birliğini kurmasını ve savaşmasını bekliyorduk ve tam aksine mehdi değilde Deccal olarak tanımlanıyordu Arap Birliğinin başındaki Mavi Türbanlı lider.. O yıllarda yayınlanmış Fenomen Dergisinde bi kaç yazı vardı net olarak hatırlıyorum..Arşivi olanlar yada ulaşma imkanı olanlar bakabilirler...

Nostradamus kehanetleri sapma gösterdi...Olası senaryolardan biriydi belki ama beklenen senaryo gerçekleşmedi...

 

İnsanlık kendi kaderini yazıyor.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...