Jump to content
Olcix

Turşuların Köpürmemesi İçin Püf Noktalar

Recommended Posts

Turşuların-Köpürmemesi-İçin-Püf-Noktalar

Turşuların-Köpürmemesi-İçin-Püf-Noktalar Turşu kurduktan sonra suyunun köpürmemesi için Kavanozda kaldırdığınız turşuların üzerine bir zaman sonra bir köpük tabakası oluşur. Bunu kaşıkla alın ve turşunun üzerine
bir parmak kalınlığında zeytinyağ dökün.
..

tursu3.jpg

• Like 2

emeğine sağlık cnm .kurarken kaynatılmış soğutulmuş suyla kurmakta işe yarıyo.olduktan sonrada turşuya tahta kaşık kullanmakta faydalı:):):)

herkes egeli değil olcix:D başka yerlerde zeytinyağı pahalı herkes alıp kullanmaz:)aynı vazifeyi ayçiçek yağıda görür..çünkü mantık şu yağ suyun üst yüzeyine çıkar ve orada hava ile suyun temasını keser...bu sayede köpürme olmaz..aynı işlem salçalar için de yapılır

emeğine sağlık cnm .kurarken kaynatılmış soğutulmuş suyla kurmakta işe yarıyo.olduktan sonrada turşuya tahta kaşık kullanmakta faydalı:):):)

hakılısın arkadaşım kaynamış ve soğutulmuş su kullanıyorum bende yanlız üzerine yağ koymazdım annem hatırlattı gercektende cok faydalı üzerinde köpük ve beyaz tabaka oluşmuyor ilk günki gibi suyu berrak kalıyor turşunun:)

herkes egeli değil olcix:D başka yerlerde zeytinyağı pahalı herkes alıp kullanmaz:)aynı vazifeyi ayçiçek yağıda görür..çünkü mantık şu yağ suyun üst yüzeyine çıkar ve orada hava ile suyun temasını keser...bu sayede köpürme olmaz..aynı işlem salçalar için de yapılır

haklısın EZEL ay çicek yağıda kullanılabilir :)

haklısın EZEL ay çicek yağıda kullanılabilir :)

motor yağı bile kullanılabilir :rofl::P amaç köpük önlemek ise ama turşu meftah olur motor yağını yiyince:rofl:

motor yağı bile kullanılabilir :rofl::P amaç köpük önlemek ise ama turşu meftah olur motor yağını yiyince:rofl:

yaf ezel şimdi şurada acılı türşu kuru fasulye hayali kuruyordum motor yağı nerden cıktı Allah iyiliğini versin:cool::rofl:

bugüne kadar turşum hiç köprmedi :) ve oldukçada iyi yaparım oğlum turşu hastası bu sene yapmıcaktımama ssırf onun için yapıcam.:)

birde içine bir kaç tane defne yaprağı ve dere otu turşuyu hazır turşudan farksız yapıyor :)

teşekkürler olcix şimdi burda dedim ya hiç köpürmedidiye kesin bu sene köpürür :rofl:

• Like 1