Jump to content
Olcix

Turşuların Köpürmemesi İçin Püf Noktalar

Recommended Posts

bugüne kadar turşum hiç köprmedi :) ve oldukçada iyi yaparım oğlum turşu hastası bu sene yapmıcaktımama ssırf onun için yapıcam.:)

birde içine bir kaç tane defne yaprağı ve dere otu turşuyu hazır turşudan farksız yapıyor :)

teşekkürler olcix şimdi burda dedim ya hiç köpürmedidiye kesin bu sene köpürür :rofl:

kendi kendini sabote etmek diye buna denir sen turşuları yap bize bir gıdım tatdırma bak nasıl köpürüyor seyret:cool::rofl:

• Like 1

hakılısın arkadaşım kaynamış ve soğutulmuş su kullanıyorum bende yanlız üzerine yağ koymazdım annem hatırlattı gercektende cok faydalı üzerinde köpük ve beyaz tabaka oluşmuyor ilk günki gibi suyu berrak kalıyor turşunun:)

15 gün önce kurdum cnm sayende açtım bile :):):)zeytinyağını deniycem cnm mantıklı...

15 gün önce kurdum cnm sayende açtım bile :):):)zeytinyağını deniycem cnm mantıklı...

oooh afiyet şeker olsun bizim içinde yeseydin:D

oooh afiyet şeker olsun bizim içinde yeseydin:D

yedim yedim yemezmiyim tam olmamış daha ama :):):):

herkes egeli değil olcix:D başka yerlerde zeytinyağı pahalı herkes alıp kullanmaz:)aynı vazifeyi ayçiçek yağıda görür..çünkü mantık şu yağ suyun üst yüzeyine çıkar ve orada hava ile suyun temasını keser...bu sayede köpürme olmaz..aynı işlem salçalar için de yapılır

zeytinyağının yoğunluğu daha fazla ya ondan öncelikle tercih ediliyor.elbette çiçek yağı da işe yarar;)

işte bu sene yaptığım turşu bunun aynısı,Allah afiyetle yemeyi nasip etsin:):)

Acinbiber.jpg

eğer köpürürse çok fena azarlarım bide arsızlık yapmaz..sakin sakin kendini muhafaza etmek zorunda kalır.