Jump to content

Recommended Posts

cok guzelmıs cıdden cok begendım..imza olarak calsam bısey demezsın herhalde;)

Tabiiki demem.. İstediğin gibi kullan :)

eline sağlık:thumbsup: en manyak kitabı bence SADİST

Stephen Edwin King (d. 21 Eylül1947, Portland, Maine). ABD'li hikâye ve roman yazarı.

imagesqtbnANd9GcQ2ZVFtE6WQdk5vyiUCsJtTZB-1.jpg

Genellikle gerilim ve korku türünde eserler vermiştir. Kitaplarının çoğu Türkçe'ye de çevrilmiştir. İlk romanı Göz (Carrie) 1974 yılında yayınlanmıştır. Özellikle 1982 yılında başlayıp, 2005 yılında sona erdirmiş olduğu Kara Kule (The Dark Tower) serisi ile ünlüdür. Pek çok kitabı seneryolaştırılıp beyaz perdeye aktarılmıştır.

İlk profesyonel kısa öykü satışını "The Glass Floor" adlı öyküsüyle Starling Mystery Stories'e yapmıştır(1967). Kendisini tekrar ettiği gerekçesiyle 2002 yılında yazarlığı bıraktığını açıklamıştır. Ancak bu kitaptan sonra birçok yeni eser verdi. King’in en son romanı 2009 Kasımında yayımlanan Under the Dome (Kubbenin Altında) olup, New York Times En Çok Satanlar listesinde uzun süre 1 numarada kaldı. 2010’un Ocak ayında, King yazılmış halde olan ve basılmayı bekleyen iki kitabı daha bulunduğunu açıkladı.

Türkiye'de yayınlanmış romanları

Alıntı

Stephen King'in yazdıklarıyla ilgili bir problemim var, hikaye hep çok ilginç başlar , ama nedense sonu beklediğim gibi zekice bağlanmaz.. keşke başka biri alıp romanlarını daha dahiyane bitirebilse.. :)

Guest blessed trinity

Birkaç kitabını okudum Stephen King'in ben de.. Misery (Sadist) oldukça etkilemişti beni.. psikopat hatun aklıma geldıkce sınırlerım bozuluyor :blink:

Stephen King'in yazdıklarıyla ilgili bir problemim var, hikaye hep çok ilginç başlar , ama nedense sonu beklediğim gibi zekice bağlanmaz.. keşke başka biri alıp romanlarını daha dahiyane bitirebilse.. :)

Başkalarına parayla yazdırıyor gibi iddialar okumuştum..Yok artık dedim..

Herzaman okumam, tazım değil..

Yine de kendine özgü bir yazar, okurken etkiliyor.....

Yarım bıraktığım oldu..

• Like 1