Jump to content
cladua

Dilek,Murat ve Hacet Duası

Recommended Posts

1 Fatiha,3 İhlas okunur.Ardından besmele okunduktan sonra (1100) defa "YA MUİZZ" okunur.Ardından:

2 rekat namaz (Allah rıazası için)

2 rekat namaz (Peygamber efndimiz(s.a.v.) için)

2 rekat tövbe istiğfar namazı( 1 fatiha 3 ihlas okunur her rekatta)

2 rekat şükür namazı

2 rekat Şeyh Abdülkadir Geylani riçin namaz

2 rekat hacet namazı kılınır.

33 estağfirullah,33 Allahümme salli ala seyyidina

33 sübhanallahi velhamdülillah okunur.33 ün bitiminde "SÜBHANALLAHİ VELHAMDÜLLİLLAHİ VELA İLAHE İLLALLAH" okunur.

Ardından Allahın 99 ismi söylenir ve Kenzül arş duası okunur.Ardından dileğini söylersin.

3 Çarçamba veya 3 Cuma yapılır.

arkadaşlar kaynak belirtemiyorum çünkü bu çok eskilerden öğrendiğim bir hacet duasısır.yapıldığı anda inanılmaz bir şekilde etkisini görüyorsunuz.3 çarşambanın sonundada sanki mucize diyebileceğiniz şekilde dilekleriniz kabul olunuyor.Tabi halis bir kalp ile dua etmek en güzelidir.Bir çok arkadaşım bu terkibi yaptı ve hepside inanılmaz derecede mutlu oldular.

Sizlerinde Mutlu Olmanız Dileğiyle...

teşekkürler paylaştığın için. ne varsa eskilerde var değil mi;) büyüklerin sözünü dinleyelim biraz.

ama birşey aklıma takıldı.

ALLAH rızası için namaz kılıyoruz,sonra peygamberimiz için namaz kılarken ne diye niyet edicez?

yine Allah rızası için olmuyor mu?yani bunun dışında namaz kılarken nasıl niyet edilir? niyet ettim Allah rızası için 2rekat namaz kılmaya,peygamber efendimize bağışlamak üzere şeklinde mi demek uygun olur?

evet dileğim adlı arkadaşım aynı şekilde senin dedğin gibi niyet etmek gerekiyor.

gerçekten eskilerden öğrendiğim ve hep not tuttuğum birçok dua var ve iananarak okuyunca dahada etkili oluyor bu dualar.ilgine teşekkürler

Allah razı olsun paylaşım için ama Kenzül Arş Duası'nın uzun olanı mı,kısa olanı mı okunacak?Çünkü bazı kitaplarda daha değişik ve kısa çeşidi var ..

Allah razı olsun arkadaşım allah inşallahhepimizin dualarını kabul eder ve gönlümüzdekini verir:) 3 çarşamba veya 3 cuma demişsin gündüz mü?ya da salı ve perşembe gecelerini mi kastettin?Bilgi verirsen çok mutlu olurum.Ben aranıza yeni katıldım ve bu ilk mesaj:) Çok mutluyum burada olduğum için.Tekrar merhaba.

--------------------

HEPİNİZDEN ÖYLE GÜÇ ALIYORUM Kİ TEŞEKKÜRLER VE TEŞEKKÜRLER

:no:

Guest erva19

Abdülkadir geylani için nasıl namaz kılnır?????????

dua edelim derken şirke düşmeyelim!

Allah razı olsun paylaşım için ama Kenzül Arş Duası'nın uzun olanı mı,kısa olanı mı okunacak?Çünkü bazı kitaplarda daha değişik ve kısa çeşidi var ..

İlahi Meçhul kardeşNamazları kılıp o kadar dua ve tespihleri yaptıktan sonra kenzül arşın uzun olanınıda okuyuversen ekstradan kaç dakikanı alacakki.Kusura bakma Claudia'nın sana cevabını göremeyince yazayım dedim.Şahsen bende okuyacak olsam uzunu seçerdim aynı durumda.Sonuçta dua okuyoruz daha evla olurdu kanısındayım.

• Like 1