Jump to content
Guest zumruduanka

63 Gün 21 Fatiha Mucizesi

Recommended Posts

Guest merlot

arkadaşlar benim merak ettiğim bu ve bunun gibi dua ve tesbihleri toplum içindeyken yanlız olmadığımız zamanlarda içimizde sessizce okumamızda duanın etkisi yada sevabı bakımından eksikliği söz konusunu olurmu ben hep içimden okurum ama bu kafama takılıp duruyor bu konuda bilgisi olan varmı:ermm:

arkadaşlar benim merak ettiğim bu ve bunun gibi dua ve tesbihleri toplum içindeyken yanlız olmadığımız zamanlarda içimizde sessizce okumamızda duanın etkisi yada sevabı bakımından eksikliği söz konusunu olurmu ben hep içimden okurum ama bu kafama takılıp duruyor bu konuda bilgisi olan varmı:ermm:

Kur'an-ı Kerim'de Allahü Teala kullarını her durumda zikir yapmalarından ötürü över. Yani yatarken, otururken, yürürken v.s. Dili canlatmadan yapılan eylem okuma değil düşünmedir. O okuma yerine geçmez ama sevap bakımından eksik yok. Yani belirli bir dersi çekiyorsanız diliniz gizli de olsa devrede olsun. Yok belirli bir ders değilde Allah'ı zikr ediyorsanız kalbiniz de yeter. Ne sevabında, ne menzilinde bir eksiklik yok.

Selametle.

Guest zumruduanka

arkadaslar geldım ben maddı anlamda okudum. manevı anlamda okuyan bır arkadasımız cıktıgı kısı ıcın evlenme sebebıyle okumaya calıstı bıtıremedı.bırde ne kadar guzel yazmıssınız namaz kılmayı ardından dua etmeyı allahım sen benım gunahlarımı affet ben namaz kılmıyorum gecenlerde yıne bır ruyamın ardından sabahı beklemeden hemen kuran okudum ve namaz kılmaya calıstım kendımden okadar utandımkı namazı bıtıremedım bıldıgım duaları okudum selam vermekle yetındım yanı anlayacagınız uzere namaz kılmayı unutmusum. sımdı namaz kılmayı ogreten bır kıtap aldım kendıme en kısa zamanda baslayacagım ınsaalah.

Yapılan ameller karşılığında elde edilenleri anlatmak -hele umuma açık bir yerde- doğru olmaz. Her namazın ardından 100 kere Fatiha okumanın neticelerini saymakla bitiremem. Manevi anlamda çok büyük bir güç kazanacağınız, Allah'a kullukta daha samimi olacağınız kesin.

Sadece not olarak şunu ekleyeyim. Ben ilk zamanlar okurken çocukluğunda vermiş olduğu rahatlıkla bir cahillik yapıp ayaklarımı uzatırdım. Bir gece tam okuma esnasında göbeğimden yukarı doğru çekildim. Canım çok acıdı. Kemiklerimden acaip acaip sesler geldi. Okumayı bıraktım. 5-10 saniye öyle kaldıktan sonra bırakıldım ve hemen toparlandım. O günden sonra okurken ayaklarımı uzatmayı terk ettim. Sizin aklınızda bulunsun da sürekli ders yapacaksanız oturuşunuzdaki edebi bozmayın. Okuduğunuzun Kur'an olduğunu unutmayın yani.

Allah'a emanet olun. Selametle.

tesekkurler arkadasim... edep konusunda haklisin... ama gun icinde icimizden zikrederken her zaman kibleye donme ya da tam anlami ile duzgun oturma sansimiz olmuyor :( ama dedigin gibi en azindan usturuplu oturmakta fayda buyuk...

Guest kalpgözü

arkadaşlar bu duayı ben de uygulayacağım, 6 senedir beraber olduğum kişiyle tam nişanlanacakken beni terketti.Galiba ailesi mani oldu.Şu anda ayrıyız fakat ben unutamıyorum.Oda aramıyor,sormuyor.İnsan sevdiği kişiyi nasıl silip atabiliyor,yada ben neden unutamıyorum.Bakalım ALLAHTAN yine ümit kesilmez..

Guest MiSs You

devam edenler yok mu _??? pek bi sesiniz kesildi arkadaslar ben devam ediyorum 8 gun oldu ama hiç unutmuyorum olcak heralde cok inanıyorum olucagına :) ne yaparsanız yapın yaptıgınıza inanın canı gönülden bugunlerde tek tesellim Allah olmıycak dua ya amin dedirtmezmiş diye duydum gercekliliğini bilmiyorum ama niyetlenipte okuyamadıgım cok dua oldu :) bence olcakk allah ın izniyle :)

Guest poisonous

Bunun kaynağı nedir? Yani konuyu çan kişi içinden geldiği gibi mi yapmış 21 fatiha 63 gün.neden 63 gün? ben bunu merak ediorum...

yardımcı olursanız sevinirm : )

Bende devam ediyorum bakalim sonuc ne olacak ;), ama baska dualarda okuyorum yaninda ...Allahimin gücüne gitmesin ama terse dönüyor sanki :(

Allahim herkezin dualarini kabul etsin

• Like 1

63=21+21+21

arkadaşlar bilinçaltımız bu fikre inanması ve sizi olumlu düşündürmesi için en az 21 gün gerekir.bu bilimsel bi gerçek.diğer 21 lerde bu olumlu msjların pekiştirilmesi ve olacağına bilinçaltımızın iice innaması için gerekiyo.böylece dualarımız kabul oluyo.Allahın izniyle...zaten rabbim istemiyorsa yada hayırlı değilse sen 21 gün yapamıyosun.