Jump to content
Sign in to follow this  
Guest nerdesinsevgilimgel

Her Şerde bir Hayır Vardır!!!

Recommended Posts

acaba gecenin bu saatine denk geldiğindenmidir bilmiyorum ama okuduktan sonra biraz etkilendim. güzel paylaşım.

Guest

çok doğru... mesela bende günler önce çok öfkelendim yeter yeter artık bu aşkı bitiricem içimde dedim.. bana getirdiği hiçbirşey olmadı götürdüklerinden başka dedim...

ama oysa nankörlük ettim o sözümle...

neden biliyormusunuz....???

çünkü ben o adamı sevmeden önce başımı secdeye dayamaktan uzaktım, ellerimi semaya rabbime açıp dua etmekten uzaktım, ölüm korkusundan, ahiret aşkından, cennet yollarından, dine giden yollardan uzaktım kısacası dinle bağlantılı herşeyden nerdeyse uzak kalmıştım...

sanki bu dünyanın sonu yokmuşta ona göre yaşıyormuşşum gibiydi..

ama bu aşk bana çok şey kazandırdı nankörlük ettim aslında o sözümde.. bu aşkın bana çektirdiği acılar beni rabbime yöneltti. bu aşkın benden döktüğü göz yaşları beni allah aşkına peygamber aşkına cennet aşkına iyi bir kul olma aşkına yöneltti..

önceleri anlam veremediğim acıma alam kattı...

şimdi anlıyorum çektiğim acıların nedenini..

bu benim için bir sınavdı.. ben bu acıyı çekmeseydim eğer hala savruluyor hayatın anlamını çözmekten aciz dolanıyor olucaktım...

ama bu aşk bu aşk acısı beni sevdiğime kavuşmak için çabalarken rabbime kavuşturdu...

kimbilir belkide rabbime kavuşmamın hediyeside sevdiğim olucaktır kimbilir....

ama anladımki neden dememeli insan...

isyan etmemeli....

ne kadar içi kan ağlasada anlamaya çalışmalı..

ve ben anladım...

bu aşk acısı benim isyan etmemem gereken bir acıydı...

şükürler olsun rabbime....

Ben de buna çok inanıyorum. İnsan zaten düşündüğü zaman da farkediyor:)

Teşekkürler.

Azrail o zalim kralın kim olduğunu bilmiyormuy muş? Çünkü Cübbeli Ahmet Hoca'nın dediğine göre Azrail (A.S) çok büyük. Yani Dünya önünde tabak gibi kalıyor. Hâl böyleyken Azrail (A.S)'mın canını aldığı kişi hakkında bilgi sahibi olmaması abesle iştigal eder.

2009 yılında başıma çok musibetler gelmişti oysa o dönemde sağlam ve çok uzun süre beraberliğim vardı çok mutluydum gelen musibetler bana azap gibi görünse dahi sonra ki zamanda bana musibetletin içinde olduğum dönem aksine bana yararı oldu gerçi istediğim gibi olmadı ama bana farklı şeylerin oluşmasında ufkun ve hayatım bambaşka yöne kayması maddi olarak ciddi şekilde değişmeler getirdi.. bazen insan olarak bir noktaya odaklaniyoruz ve hayatın diğer tarafını göremiyoruz.. benim için yaşadığım şeyler şer gibi görünse dahi hayirliymis buna da şükür..

• Like 1