Jump to content
_Linda_

Tesbih Namazı (Mevlid Gecesi Kılın Dileklerin Gerçekleşmesinde Çok Etkili)

Recommended Posts

Tesbih namazı 4 rekattır.bu namazda 300 defa şu tesbih okunur:

''sübhânellâhi velhamdü lillâhi velâ ilâhe illellâhü vellâhü ekber velâ havle velâ kuvvete illâ billâhil-aliyyil-azîm''

bu tesbih namaz içinde şöyle okunur:

15 kere subhanekeden sonra fatihadan önce

10 zamm-ı sureden sonra

10 rukuda

10 rukudan kalkınca ayakta (kavmede)

10 birinci secdede

10 iki secde arasındaki oturmada(celsede)

10 ikinci secdede

bu birinci rekatta okunan tesbihlerin sayısı 75'tir.ikinci,üçüncü ve dördüncü rekatta aynı sıralama ile kılınır.

Tesbih namazı tevbenin,isitğfarın en büyüğü ve vücutla yapılanıdır.Hz. İkrime'den ve o da Hz.Abbas'tanrivayet etmişlerdir ki, Hz Resulu Ekrem (s.a.v) muhterem amcaları Hz Abbas'a hitaben tesbih namazı ile alakalı şöyle buyurmuştur:

''Ey amca,sana on haslet vermekle ikram etmiş olayım ki

onu işlediğin vakit günahının evveli ve ahiri,yenisi ve eskisi,hataaen ve kasten yapılanı,küçüğü ve büyüğü,gizlisi ve aşikar olanı mağfiret edilmiş olsun...muktedir olursan bu tesbih namazını hergün kıl.hergün kılamazsan ayda bir,onuda yapamassan senede bir onuda yapamassan ömürde bir kere kıl.

kaynak:gül yayınları Abdülkadir Dedeoğlu

arkadaşlar bu tesbih namazını kılarken niyetinizi yaparken önce allah rızası sonra da dileğinizi söyleyerek niyet edebilirsiniz.dileğinizin olması çok yüksek bir ihtimaldir.çünkü tesbih namazı kılarak yapılan dua da kesinlikle kabul olacak dualardandır.sadece mevlid gecesi de deil istediğin gün ve saatte de kılabilirsiniz..

• Like 2

cok karısık bunun yerıne 2 rekat allah rızası ıcın namaz kılınabılırmı

aslında karışık gibi gözüküo ama öyle deil.bende ilk kılmak istediğimde senin gibi düşünmüştüm.kılınca çok huzurlu hissediyorsun kendini rahatlıyosun.ama senin dediğin gibide 2 rekat hacet namazı kılabilirsin neden olmasın.

cok karısık bunun yerıne 2 rekat allah rızası ıcın namaz kılınabılırmı

cok karısık bısey deyıldır nıyett ettıkden sora hersey kolay.zor geldı dıyelım bugun yatsı namazında ulke genelınde butun camılerde kıldırılacak ımamlar tarafından onlara uyarakda kılabılırsınız selametle..

bunu bilmiyodum ben.ne kadar güzel.inşallh hepimizin duaları kabul olur bu gece...

inşallah bende bugun eyup sultana gıtmeyı dusunuyorum kısmetse

Guest Melinda

ama şimdi ben bunu ezbere bilmiyorum. okuyarak yapmam lazım ama secdedeyken bunu nasıl yapcam. hem zor hem insanın konsantresi bozulur hemde namaz bozulur gibi geliyo. :confused:

''Sübhânallâhi vel-hamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil-aliyyil-azıym"

cnm bazı yerlerde harfler karışmış. bu şekilde daha anlaşılır.

konuyu açan arkadaşımıza çok teşekkür ederim. inşallah bu gece hepimizin duları kabul olur.

dilegime katiliyorum, paylasiminiz icin tskler dilerim hepimizin dilekleri kabul olur..