Jump to content
_Linda_

Tesbih Namazı (Mevlid Gecesi Kılın Dileklerin Gerçekleşmesinde Çok Etkili)

Recommended Posts

aminn ben teşekkür ederim.inşallah kabul olur dualarımız ama ben ümidimi yitirmek üzereyim.gücüm tükendi.:(

--------------------

''Sübhânallâhi vel-hamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil-aliyyil-azıym"

cnm bazı yerlerde harfler karışmış. bu şekilde daha anlaşılır.

valla o harfler benimde dikkatimi çekti ama kitapta nasıl yazıosa aynen öyle yazdım.

manası

Yüce Allah'ı tesbih ederim. Hamdü senâ Allahü Teâlâ'ya mahsustur.

Allah'tan başka ilâh (ibadet edilecek)

yoktur. Allahu Teâlâ, en yüce, en büyüktür. Güç ve kuvvet ancak ve

ancak Allah'ındır

Guest aslimnur

evet tesbih namazını bir insan hersene en az 1 kere kılması gerekiyormuş çok sevapmış arkadaşlar

Guest s.reyyan

rukuda 10 kez denilmiş subhane rabiyelaziym dendikten sonramı..orayı anlamadım ben arkadaşlar ve bide secde kısmındaki tespihte aynı şekilde...

Guest tomris46

O KDR SABIRSIZLANIORUMKI TESBIH NAMAZI İÇİN.RABBIME SUKURLER OLSUNKI ELIMIZ AYAGIMIZ TUTUYOR,BILINCIMIZ YERINDE LUTFEN ARKADASLAR BUGUN TOVBE EDELIM,DUA EDELIM,NAMAZIMIZI KILALIM..

RABBIM O KDR BUYUK KI SADECE SIKINTILI ZAMANLARIMIZDA ONA SIGINMAYALIM,SUKRETMESINI DE BILELIM..

ALLAHIM HEPIMIZIN DUALARINI KABUL ETSIN INS BU MUBAREK GECENIN HATIRINA,HASTALARIMIZ İYİLEŞSIN,İŞSİZLERIMIZ İŞ,EŞSIZLERIMIZ EŞ BULSUN EN KISA ZAMANDA İNŞ AMİNNNNN....

bana da dua edın...:)

Guest Melinda

ben bu namazı biraz önce hayatımda ilk kez kıldım. içimden bises şimdi yap dedi geceyi bekleyemedim. ama duayı bilmediğim için okuyarak yapmak zorunda kaldım. doğru yapmaya çalıştım. ama bilmiyorum :confused: inşallah Allah kabul eder. ama zaman alan bi namaz. yarım saati geçmiştir heralde yapmam. Allah kabul etsin ne diyim....

her gece hepımız suphesız dualarımızı rabbımıze ıletıyoruz evlerımızde ısyerlerıızde.bugun ıse bu gecenın yuzu suyu hurmetıne allahın mısafırı olarak evınde camıde her ılın kendı yatsı namazı saatınde rabbımıze dua edlım tesbıh namazı ıle ..

Rabbımız dualarımzı kabul eylesın.Amın..

bılmeyen arkadaşlar yukarıdada yazmıstım bugun yatsı namazında butun camılerde hocalar eslıgınde kılınacaktır ımama uyup rahatlıkla kılabılırsınız arkadaşlar

selametle...

arkadaslar mesajı yazan arkadasimiza destek olsun diye ben de farkli sekilde anlatan bir yazi ekliyorum... Allah kabul etsin...

Kalben tesbih namazı kılmaya niyet edilir. "Allâhü Ekber" diyerek namaza başlanır.

tekbir-1.jpg

Sübhâneke'den sonra 15 kere, Zamm-ı sureden sonra 10 kere

kiyam1.jpg

Rüku tesbihinden sonra 10 kere

ruku-1.jpg

Rükûdan doğrulunca 10 kere,

01nm4-1.jpg

Secde tesbihinden sonra 10 kere,

secde-1.jpg

Secdeden doğrulunca 10 kere,

oturus-1.jpg

2.secde de tesbihden sonra 10 kere, okunur

secde-1.jpg

Böylece birinci rek'at kılınmış olur.

İkinci rek'ate kalkılınca Fâtiha-i şerîfe'den önce yine 15 kere, diğer yerlerde de, tarif edildiği gibi 10'ar kere okunarak 4 rek'at tamamlanır.

İkinci rek'atte oturulduğunda,

"Et-tehiyyâtü..."'den sonra,

"Allâhümme salli..“ ve "

Allâhümme bârik...“,

üçüncü rek'at için ayağa kalkıldığında da "Sübhâneke..." okunacaktır.

İlk 2 rekatta olduğu gibi kılınıp 4.rekatta selam verilecektir.

Allah kabul etsin...

özge_72 arkadaşım çok teşekkür ederim benimde eksiğm varmış sayende görmüş oldum allah senden de razı olsun.

--------------------

rukuda 10 kez denilmiş subhane rabiyelaziym dendikten sonramı..orayı anlamadım ben arkadaşlar ve bide secde kısmındaki tespihte aynı şekilde...

evet canım subhane rabbiyel ala ve sübhane rabbiyel azim okunduktan sonra okunuyo.rukudan kalkarkende semiallahülimenhamideh dendikten sonra yine.normal namazda ne okuyosun onun gibi okucaksın sonrada o duayı okucakksın.