Jump to content
_Linda_

Tesbih Namazı (Mevlid Gecesi Kılın Dileklerin Gerçekleşmesinde Çok Etkili)

Recommended Posts

25 dk sürüyor 2 rekatı canım..ben 50 dk dan evvel kılamam

çok araştırdım, kimi hadiste, tesbih zikri subhanallahi velhamdulillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber diye denip; sonuncusu

subhanallahi velhamdulillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim

şeklinde önerilmiş; fakat ben tümünü uzun versiyonla kıldığımda sonuç daha keskin oluyordu

o yüzden uzun tesbihi okuyun, bi kısmını subhanallahi velhamdulillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber şeklinde okuyup sonuncuya vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim eklemektense hepsini

subhanallahi velhamdulillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim

olarak okumak bence daha iyi...

25 dk sürüyor 2 rekatı canım..ben 50 dk dan evvel kılamam

çok araştırdım, kimi hadiste, tesbih zikri subhanallahi velhamdulillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber diye denip; sonuncusu

şeklinde önerilmiş; fakat ben tümünü uzun versiyonla kıldığımda sonuç daha keskin oluyordu

o yüzden uzun tesbihi okuyun, bi kısmını subhanallahi velhamdulillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber şeklinde okuyup sonuncuya vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim eklemektense hepsini

olarak okumak bence daha iyi...

bir kaynakta okumustum sonunu ekliyorsun orasi dogru ben sadece cok karistiriyorum yazmam gerekecek nerede nasil ve ekleyecegim satiri okuyacagim yeri, tesekkür ederim bebecigim :)

ÖNCE ruku ve secde duaları söylenir sonra tesbihi zikredilir

misalan rukuda subhane rabbiyel ala dedin ya 3 kez, sora 10 kez subhanallahi velhamdulillahi vela ilaha illallahu vallahu ekber (ben vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim de diyorum -hadislerde her iki haliyle de var.. )

secdede de önce secde zikri söylenir sora 10 kez tesbih zikri, bir de 2 secde arası oturuyoruz ya, orda da 10 kez söylicez karıştırmayın

ben 2 şer rekattan 4 rekat kılıyorum, 4ü birden kılmaya kalkarsan aklın karışıyor

bir de 4 kılıcaksanız; her fatihadan sora 1 kısa sure okumanız lazım

ayrıca; ilk oturuşta, ettahhiyatudan sonra salli ve barik de okunur ve allahu ekber denip ayagı kalkılır

4 rekat konuşmadan kılınırsa çok büyük felaketlerden kurtarır, çok etkilidir-şahidim --- işte yapmıyoruz..

çok teşekkür ederim açıkladığın için .ALLAH RAZI OLSUN

1.REKAT

Allahü Ekber

Sübhaneke

15 defa Sübhanallahivelhamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallahu vallahu ekber"

Eûzü Besmele

Fatiha

bir sûre

10 defa Sübhanallahi velhamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallahuvallahu ekber"

Rüku da 3 kere sübhanerabbiyell azim +10 defa Sübhanallahivelhamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallahu vallahu ekber"

Rüku dan kıyama kalktığında 10 defa Sübhanallahi velhamdülillâhi ve lâ ilâhe illallahu vallahu ekber"

Secde 3 kere subhanerabbiyel ala +10 defa Sübhanallahi velhamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallahuvallahu ekber"

Allahu ekber dersecdede oturur 10 defa Sübhanallahivelhamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallahu vallahu ekber"

Allahu ekber

Tekrar secde 3 kere subhane rabbiyel ala +10 defa Sübhanallahi velhamdü lillâhi ve lâ ilâheillallahu vallahu ekber"

2.REKAT

Allahü Ekber

Sübhaneke

15 defa Sübhanallahivelhamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallahu vallahu ekber"

Eûzü Besmele

Fatiha

bir sûre

10 defa Sübhanallahi velhamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallahuvallahu ekber"

Rüku da 3 kere sübhanerabbiyell azim +10 defa Sübhanallahivelhamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallahu vallahu ekber"

Rüku dan kıyama kalktığında 10 defa Sübhanallahi velhamdülillâhi ve lâ ilâhe illallahu vallahu ekber"

Secde 3 kere subhanerabbiyel ala +10 defa Sübhanallahi velhamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallahuvallahu ekber"

Allahu ekber dersecdede oturur 10 defa Sübhanallahivelhamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallahu vallahu ekber"

Allahu ekber

Tekrar secde 3 kere subhane rabbiyel ala +10 defa Sübhanallahi velhamdü lillâhi ve lâ ilâheillallahu vallahu ekber"

Oturulur etteyatü- salli bari- Rabbena duaları yapılır.

Arkadaşlar eksiğim varsadüzeltirsiniz. Niyeti nasıl ediyorsunuz .niyet ettim allah rızası için tesbih namazı kılmaya diyemi.birde hata yaparsak ne yapıcaz sehiv secdesi yapılmaz yazıyo

Canım 2. rekatta subhaneke okumuyoruz

4 rekatlık nafile kılarsan; bazı 4 rekatlı namazlarda subhaneke 1. ve 3. rekat başında okunuyor

2 şer rekatlı namazlarda 2. rekatta tekrar subhaneke yok ,

tesbih namazında 2. rekat başında besmele okumadan direk

subhanallahi velhamdulillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber zikrini 15 kez okursun sonra

besmele-fatiha, kısa sure, tekrar 10 kez tesbih zikri şeklinde devam eder

sen kısa versiyonu yazmıssın ben dilek için okuycaksan uzun olan zikri şiddetle öneriyorum; bu kadar emeğe girmişken onu yap derim

her iki hali de hadislerde mevcuttur

aklına gelince bana da dua et lütfen sevgiler

• Like 1

tesbih namazin kilinmasi kac dakika sürüyor ?

ben beraat gecesi kılmıştm 25 dakika sürüyor tesbihin tamamı okunmuyor diye biliyorum ben o şekilde kılmıştım

bende tamamını okumuyorum en son bittiğinde vela havle vela kuvvute illa billahil aliyyil aziym diyorum.yaklaşık 30 dk sürüyor.

Canım 2. rekatta subhaneke okumuyoruz

4 rekatlık nafile kılarsan; bazı 4 rekatlı namazlarda subhaneke 1. ve 3. rekat başında okunuyor

2 şer rekatlı namazlarda 2. rekatta tekrar subhaneke yok ,

tesbih namazında 2. rekat başında besmele okumadan direk

subhanallahi velhamdulillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber zikrini 15 kez okursun sonra

besmele-fatiha, kısa sure, tekrar 10 kez tesbih zikri şeklinde devam eder

sen kısa versiyonu yazmıssın ben dilek için okuycaksan uzun olan zikri şiddetle öneriyorum; bu kadar emeğe girmişken onu yap derim

her iki hali de hadislerde mevcuttur

aklına gelince bana da dua et lütfen sevgiler

yanlışlarımı düzelttiğin için çok teşekkürler .elbette senin içinde dua ederim.arkadaşım niyeti nasıl ediyonuz.arıca dilek için nasıl ediyosunuz

allah razı olsun yaramazcım

niyet ettim allah rızası için tesbih namazı kılmaya allahu ekber..

inciselcim araştırdım, her iki haliyle de oluyor-farklı hadislerde her iki versiyon geçiyor

ben uzunuyla kıldıgımda- dilek için yani; sonucu çok hızlı alıyorum o yüzden o şekilde olanı tavsiye ederim

iki haliyle de yaptım uzunu daha etkili

canım ben olmaz demedim zaten ama tesbih namazının kılınışına baktıgımda tesbih hep bu şekildeydi o şekilde kıldım ben...kılalım da uzun yada kısa haliyle yeter ki kılalım hiç olmazsa ömrümüzde bir defa...

Dileği için bu namazı kılan dileğine ulaşan var mı