Jump to content
BlueCape

Ya Hayy İsm-i Şerifi ve Sağlıklı Kalmak

Recommended Posts

Ya Hayy C.C. ism-i şerifini 300.000 defa okuyan olene kadar hastalik gormez, hasta ise iyilesir. Dua demetleri adli bir kitabin Esma-ul Husna bolumunde okumustum, fakat hangi yayinevi hatirlamiyorum. Saglicakla kalin.

Guest boyamakitabi

bütün gün hiç bir iş yapmayıp okusam bitmez

300 bin????

Guest

bır gunde okunması ımkansız dıye dusunuyorum ama sanmıyorum 1 gun de okuncak dıye bısey yoktur bı kac gune bolunebılır guzel paylasım allah razı olsun

fazla okunursa okuyan kişi çok sağlıklı olur fakat uykusu hafifler,uyku düzeni bozulur,derin uykuya dalamaz...

Guest bees

uykusu neden bozuluyor acaba sevgili sensei??

Guest EHLİ_HAVAS

çok uyumak zaten zararlıdır

az uyumak daha iyidir

o yöndende faydası varmış

Guest eminetan
fazla okunursa okuyan kişi çok sağlıklı olur fakat uykusu hafifler,uyku düzeni bozulur,derin uykuya dalamaz...

ya hayy; canlı, diri anlamına geliyor, ayetel kürsi okumalarım geceye denk geldiğinde ben de biraz uykuya dalmakta zorlanıyorum :)

ayrıca gençliği koruyucu özelliği var, bayanlara öneririm:D

uykusu neden bozuluyor acaba sevgili sensei??

hay esmasına bazı alimlerin ismi azamdır dedikleri söylenir, peygamber efendimizde (sav.) bu konuda hay esması ismi azamın halkasıdır demiştir. sevgili bees gerek esmalar olsun gerekse ayetler,sureler olsun tabiri caizse eczanedeki ilaca benzer nasıl yerinde ve kararında alınan ilaç şifa ise bu okunanlarda böyledir, uzun okumalarda bazı okunanları vücudumuz kaldıramayabilir...

Guest EHLİ_HAVAS
hay esmasına bazı alimlerin ismi azamdır dedikleri söylenir, peygamber efendimizde (sav.) bu konuda hay esması ismi azamın halkasıdır demiştir. sevgili bees gerek esmalar olsun gerekse ayetler,sureler olsun tabiri caizse eczanedeki ilaca benzer nasıl yerinde ve kararında alınan ilaç şifa ise bu okunanlarda böyledir, uzun okumalarda bazı okunanları vücudumuz kaldıramayabilir...

benim bildiğim ya hayyu ya kayyum a ismi azam demişler alimler

tabii senin dediğin gibi diyenlerde olmuş olabilir

bu okuma 1 seferde tamamlanamayacağı için belirli günlere bölebilirsiniz

1 hafta 14 gün gibi