Jump to content
nurnur

Tekvir Suresi Ve Faydaları

Recommended Posts

çok güzel paylaşım Allahım bu bilgiyi bizimle paylaşan dua kardeşimin bütün sıkıntılarını gider amin

Guest sevgiak
Evet ..İstanbul'da şuan yağmur yağıyor. Ellerimizi semâya, gönüllerimizi Mevlaya yönelterek, kendimiz, bütün Ümmet-i Muhammed için, tüm sevdiklerimiz için, bildiğimiz bilmediğimiz tüm sıkıntıda olanlar için (bütün yaratılmış mahlukat) tüm kardeşlerimiz için duaya. Rabbim hayırlara eriştirsin hepimizi inşaallah. Allah (cc) sizden de razı olsun kardeşim.

bu gece bnde Allah rızası için bu duayı okuyacağım Allah razı olsun emeğine ellerine sağlık....

--- Sonraki mesaj ---

Tekvir Suresi ve Faydaları

*Yeri tespit edilemeyen büyü yada sihir bu sure okunduğunda cenabı hakk mutlaka yerini
bi şekilde bildirir.

*en başta rabbimizin yardımıyla büyünün etkisi bu sure okundukça kalkar.

*Yağmur yağarken okunduğunda niyet edilen şey ve murat edilen Allah'tan istenirse bi iznillah kabul olur.

*Bu sureyi okumaya devam eden dünya ve ahirette selamette olur.

Arkadaşlar bu duayı ilk bulduğumda hemen yazmak istemedim. Önce kendim denedim. Büyük şifalar gördüm. Ben size fayda gördüğüm özellikleri maddelerle yazdım. Duanın sayısı falan yok. Aynen anlattığım gibi. istediğiniz kadar okuyabilirsiniz. Sizden tek isteğim, güzel yüreklerinizin dularını benden esirgemeyin... Rabbim hepimizin gönlünde olanı hayırlısıyla verecektir inşallah. Şimdiden tüm dularınız inşallah kabul olur diyorum. Selam ve dua ile....

Tekvir Suresi

Bismillahirrahmanirrahim

İzeş şemsu kuvviret. Ve izennucumun kederet.Ve izel cibalu suyyiret. Ve izel'işaru 'uttılet. Ve izelvuhuşu huşiret. Ve izelbiharu succiret. Ve izennufusu zuvvicet. Ve izel mev'udetu suilet. Bi eyyi zenbin kutilet. Ve izes suhufu nuşiret. Ve izes sema'u kuşitat.. Ve izel cahıymu su'ıret. Ve izel cennetu uzlifet. Alimet nefsun ma ahdaret. Fela uksimu bilhunnesi. Elcevaril kunnesi. Vel-leyli iza 'as'ase. Ves-subhı iza teneffese. İnnehu le kalu resulin keriymin. Ziy kuvvetin 'ınde ziyl'arşi mekiynin. Muta'ın semme emiynin. Ve ma sahıbukum bi mecnunin. Ve lekad reahu bil'ufukıl mubiyni. Ve ma huve'alel ğaybi bi daniynin. Ve ma huve bikavli şeytanin reciymin. Feeyne tezhebune. İn huve illa zikrun lil'alemiyne. Limen şae minkum en yestekıyme. Ve ma teşaune illa en yeşaallahu rabbul'alemiyne.

guzel bır paylasım yanlzı bu dua yagmur yagarken yagmur suyuna okunursa ıcılırse vede banyo yapılırsa

buyuyu kısmen bozar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Guest ebudaybac

bunu bize öğrettiğin çok iyi oldu güzel kardeşim, demek Tekvir suresi ile evde bulunan, bize zararı dokunan bir muskayı yada büyüyü bu sureyi okumayı alışkanlık ettikçe Allah tarafından bize yei bildirilecek olarak anladım dediğini. İnş dediğin gibi olur kardeşim. :confused:

*Bu sureyi okumaya devam eden dünya ve ahirette selamette olur.

Yağmur yağarken okunduğunda niyet edilen şey ve murat edilen Allah'tan istenirse bi iznillah kabul olur.

Allah razı olsun

Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1.Güneş, köreltildiği zaman,

2.Yıldızlar, bulanıklaşıp-döküldüğü zaman,

3.Dağlar, yürütüldüğü zaman,

4.Gebe develer, kendi başına terk edildiği zaman,

5.Vahşi-hayvanlar, toplandığı zaman,

6.Denizler, tutuşturulduğu zaman,

7.Nefisler, birleştiği zaman,

8.Ve 'diri diri toprağa gömülen kızcağıza' sorulduğu zaman:

9."Hangi suçtan dolayı öldürüldü?"

10.Sahifeler (amel defterleri) açıldığı zaman,

11.Gök, sıyrılıp-yüzüldüğü zaman

12.Cehennem ateşi çılgınca kızıştırıldığı zaman,

13.Cennet de yakınlaştırıldığı zaman,

14. (Artık her) Nefis, neyi hazırladığını bilip-öğrenmiştir.

15. Artık hayır; yemin ederim (gündüz) sinip (gece) dönen (gezegen)lere,

16.Bir akış içinde yerini alanlara;

17. Kararmaya ilk başladığı zaman, geceye andolsun,

18.Ve nefes almaya başladığı zaman, sabaha;

19.Şüphesiz o (Kur'an), üstün onur sahibi bir elçinin gerçekten (Allah'tan getirdiği) sözüdür;

20.(Bu elçi,) Bir güç sahibidir, arşın sahibi Katında şereflidir.

21.Ona itaat edilir, sonra güvenilirdir.

22.Sizin sahibiniz bir deli değildir.

23.Andolsun o (peygamber), onu apaçık bir ufukta görmüştür.

24.O, gayb (haberlerin)e karşı (söylediklerinden dolayı) suçlanamaz (ya da cimrilikte bulunup kıskançlık yapmaz.)

25.O (Kur'an) da kovulmuş şeytanın sözü değildir.

26. Şu halde, siz nereye kaçıp-gidiyorsunuz?

27.O (Kur'an), alemler için yalnızca bir zikirdir;

28.Sizden dosdoğru bir yön (istikamet) tutturmak dileyenler için.

29. Alemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.

meali cok etkıleyıcı

Guest kutsi

ben ihlas süresini çok okudum fakat büyünün nerde olduğunu bir türlü bulamadım.birde tekvir süresini okuyayım.çok teşekkür ederim arkadaşlar allah razı olsun.

Sevgili dostlarım uzun süre sonra karşınızdayım. uzun zamandır yazamadım ve hepiniz için az önce 3 kez tekvir suresini okudum rabbim gönlünüzdeki dileklerinizi hayırlara çevirip versin inşallah. Çünkü artık tekvir suresini her okuduğumda bana burda dua eden kardeşlerimi ismini anmadan gecemez oldum. Sizden tek dileğim sevdiğime kavuşmam için bana dua etmeniz. Benim sebebim çok başka maddi değil, ailevi değil. İkimizde birbirimizi deliler gibi seviyoruz ama kavuşamıyoruz. Ayrılmayı bile denedik olmadı tekrar sevgimize rabbimize sığındık. Ne kopabiliyoruz nede birleşebiliyoruz. Tek dermanımız rabbimde... sizden tek isteğim Benim sevdiğime kavuşmam için benide dualarınızda anmanız. Ne olur duanızı esirgemeyin. Selam ve dua ile...