Jump to content
nurnur

Tekvir Suresi Ve Faydaları

Recommended Posts

Hayır abdestsiz okudum ayetelkursiyi falan abdestsiz okuyabildigimiz icin onu da oyle okuyabilirim sandım kotu bisey olur mu bundan boyle abdestsiz hicbir duayi okumam :-(

Herşeyin bir usulü vardır kardeşim. Her Süreyi, ayeti veya duayı temiz bir halde okumak çok sevaplı ve çok faziletlidir elbette. Sırf Allah rızası için ve Rabbi anmak için yaptığımız okumalarda abdestsiz oluduğumuz zamanlarda oluyor. (gusülsüz değil ama)

Ammavelakin belirli bir çalışma için yapılan okumaların kesinlikle abdestli ve adabına uygun olması gerekli.

Selametle

Arkadaslar ben dun bi sitede ustumuzde herhangi bisey olup olmadigini anlamak icin "bismillahi vel ahirih" zikri yapmali diye birsey okudum yaptim ve sol kolum bacagim tamamen karincalandi daha once de boyle olmustu bunun uzerine yeniden tekvir suresi okumaya karar verdim ama niyet ettim uzerimde bisey olup olmadigini anlamak icin bu sure sayesinde ruyada gosteriliyormus galiba defalarca uyuyup uyanmama ragmen en son uyudugumda gece vakti bir tren yolu gordum halami gordum ve tanimadgm vir suy insani ama buyu kagit muska falan gormedim bunu nasil yormaliyim cok karmasik ve kalabalikti cunku bir de rukye dinlerken de huzurla dnlyrm rahatsiz olmuyorum ama sol kolum ve bacagim karincalaniyor bol bol ayetelkursi ve nas felak da ojuyorum ustelik

Geçmiş olsun arkadasim en az bi hafta her hece okuyun netlesir ruyaniz

Bu belirtiler buyuye isaret degil mi daha kotu seylere degil bir de uyumadan gozumu kapatinca cok cirkin kadin suratlari geldi gozumun onune uykuya dalana kadar

Arkadaslar ben tekvir suresi okumaya devam ettim bir okuyusumda bisy olmasa ikincisinde gece korkarak uyaniyorum gece de degil sabah namazi vakti o yuzden artik yapmaktan cekiniyorum bu sekilde olan var mi baska bi yontem ya da dua tavsiye eder misiniz acikcasi kafam cok karisti

Merhaba arkadaşlar;

ben uzun süredir forumu çok seviyeli paylaşımlar gördüğüm için takip ediyorum.

Bu sureyi çok severek okudum ve rüyalarımı sizlerle paylaşmak isterim.2 gecem kaldı.Ben kendimce yorumladım fakat sizinlerinde görüşlerini almak istedim.Sonuçta ben objektif yorum yapamıyorum:)

İlk gün rüyamda 15 tane kursun kalem, iple sarılı bir deste şeklinde elime verildi.Bunları ne yapacağım ben diyordum bir ses 3 kez Mehtap isimi söyledi.

İkinci gün eski eşimin bir kolunda kızımız bir kolunda ben uzanıyoruz.Ama ben çok pisim kokuyorum,her yerimde kıllar var ve suratsız bir şekildeyim.Eşim benden iğrenir gibi bakıyor.

Üçüncü gün bacaklarımın çok ağrıdığını ve kendimi taşıyamaz halde olduğumu,çok yorgun olduğumu gördüm.(Kalktığımda sapasağlamdım çok şükür:)

4.gün birşey görmedim ya da ben hatırlamıyorum.

5.gün karnıma bıçak saplanmış gibi bir acı ile uyandım.

Yorumlarınızı merak ediyorum.

Bu belirtiler buyuye isaret degil mi daha kotu seylere degil bir de uyumadan gozumu kapatinca cok cirkin kadin suratlari geldi gozumun onune uykuya dalana kadar

Arkadaslar ben tekvir suresi okumaya devam ettim bir okuyusumda bisy olmasa ikincisinde gece korkarak uyaniyorum gece de degil sabah namazi vakti o yuzden artik yapmaktan cekiniyorum bu sekilde olan var mi baska bi yontem ya da dua tavsiye eder misiniz acikcasi kafam cok karisti

Anlattıklarınızdan üzerinizde bir etki olduğu anlaşılıyor.

Bu duayı bir kaç gün önce yatsı namazından sonra 7 kere okuyup dilek dilemeden okuyup yattım.sabah ezanına yakın rüyamda  yatak odamda  yatağımın yanında anakonda denilen dev gibi siyah bir yılan gördüm . Yatagın  diğer ucunda dikilen yılanla göz göze geldik bi korku hissetmedim ancak yataktan hızla kalktım.uyandigimda sabah ezanı okunuyordu kalktım abdest alıp namazımı kıldım . şaşkınlık içindeyim hiç bu kadar gerçekçi rüya görmemiştim.

Posted (edited)
On 6/19/2015 at 10:16 PM, gezenti said:

siz napmıştınız tam olarak. 

On 3/10/2009 at 4:03 PM, nurnur said:

bende olan şuydu. Rüyamda yatağımın etrafında kötü şeyler görmüştüm. duama devam ettim fırsat buldukça. rabbimin yardımıyla kurtuldum. Rüyayı okuduktan yaklaşık 10 gün sonra gördüm yanlış hatırlamıyorsam. Ama benim için asıl önemli olan hayatımın düzene girmesiydi.

sadece bir kere mi okudunuz kusura bakmayın konuya yabancıyım

Edited by Milagrosa
yanlış yere geldi yazım lütfen burdan kaldırın ilk quote u

sedaakca, 23.02.2015 - 18:27 yazdı:

sedaakca, 23.02.2015 - 10:03 yazdı:

Arkadaslar ben dun bi sitede ustumuzde herhangi bisey olup olmadigini anlamak icin "bismillahi vel ahirih" zikri yapmali diye birsey okudum yaptim ve sol kolum bacagim tamamen karincalandi daha once de boyle olmustu bunun uzerine yeniden tekvir suresi okumaya karar verdim ama niyet ettim uzerimde bisey olup olmadigini anlamak icin bu sure sayesinde ruyada gosteriliyormus galiba defalarca uyuyup uyanmama ragmen en son uyudugumda gece vakti bir tren yolu gordum halami gordum ve tanimadgm vir suy insani ama buyu kagit muska falan gormedim bunu nasil yormaliyim cok karmasik ve kalabalikti cunku bir de rukye dinlerken de huzurla dnlyrm rahatsiz olmuyorum ama sol kolum ve bacagim karincalaniyor bol bol ayetelkursi ve nas felak da ojuyorum ustelik

sol taraftaki uyuşma, karıncalanma vs belirtiler anneye zülüm veya anne ah ve bedduası dır kardeşim. Tövbe edip annenden hak  helalliği alınacak.