Jump to content
zehra_38

'Ben Solcuyum' Diyenlere Suriye Soruları

Recommended Posts

[h=2]Yüzme bilmeyen insanların sudan korkması nasıldır bilir misiniz? Böyle birini elinden tutup suya doğru çektiğiniz anda kaskatı kesilir, ‘boğulma korkusuyla' doğal bir refleks olarak hemen üzerinize atlar.[/h]Geçen hafta, sınırdaki Azmarin kasabasında yaşanan savaştan kaçan Suriyeli mültecilerin Asi Nehri'nden geçerken çekilmiş görüntülerini izlerken, o korkuyu canlı canlı izlemiş olduk.

İzlediğim görüntülerde şöyle bir şey gördüm.

Küçük bir salla karşıdan karşıya geçerken yüzme bilmediği her halinden belli olan bir kadın, bir taraftan nehrin yeşil sularına korku dolu gözlerle bakarken, öbür taraftan bir eliyle çocuklarını, diğer eliyle de salın kenarını sımsıkı bir şekilde tutuyordu.

Su da boğulma korkusu, yukarıdan gelecek bombaların korkusunu bastırmış gibiydi.

suriye1jpg_h774.jpg

Bu elbette, Suriye'de yaşanan trajedinin küçük bir örneğiydi.

Daha önce;

-Halep'te bebeğini emzirirken üzerine bomba düşen kadının doğal bir refleksle kendisini siper edip hayatı pahasına bebeğini kurtarmasına,

-Hula'da 10,12 yaşlarındaki çocukların ellerinin arkadan bağlandıktan sonra kurşuna dizilmelerine,

-Aç biilaç ormanlık alana kaçan bir grubun arasında bulunan orta yaşlı bir kadının yanındaki küçük çocukları göstererek “kendi çocuklarımı kaybettim, ama şimdi bunları nasıl koruyacağım bilmiyorum” diyerek amatör kameraya ağlamasına,

-Bir babanın 5 kurşunla öldürülen 5 yaşındaki kız çocuğuna sarılıp ayrılamamasına, şahit olduk.

Heredot'un dediği gibi, “barış zamanlarında çocuklar babalarını toprağa verirken savaş zamanlarında babalar çocuklarını toprağa veriyorlar.”

Tabi görmediğimiz, bilmediğimiz, duymadığımız, hatırlamadığımız o kadar çok trajedi var ki Suriye'de…

Ama bu trajedilerin hiçbiri Türkiye'deki Suriye tartışmalarının öznesi olamadı şimdiye kadar.

suriyejpg_h194.jpg

PEKİ YA SOLCULAR NEDEN DUYARSIZ?

Önceki gün, Ahmet Hakan'ın televizyon programının başından ortasına kadar (Suriye'nin konuşulduğu kısımda) Sırrı Süreyya Önder ve CHP'li Binnaz Toprak'ın Sosyalizmin yüce değerleri adına! Suriye'deki katliamlara dair birkaç kelam etmelerini bekleyip durdum.

Ama bekleyip de bulduğum şöyle şeyler oldu.

Sırrı Süreyya, bir tür ‘hedefine kilitlenmiş güdümlü füze' gibiydi.

Karşısındaki iktidar milletvekilini ‘bitirmek' dışında başka hedefi yoktu sanki.

Davutoğlu'na ‘küçük Enver' diye hakaretler ediyor, hükümetin Suriye politikasını yerden yere vuruyordu.

Bir ara Ahmet Hakan, aklımı okumuş gibi, “iyi ama hükümet Suriye'de yaşanan katliamlara tepki vermesin mi?” diye sordu.

Benim için bir tür “kendine gel Sırrı” çağrısıydı bu aslında.

Ama O, soruyu geçiştirip yine bildiğini okudu.

Dikkat ettim, CHP'li Binnaz Toprak'ın tavrı da farklı değildi.

En başta yasak savma kabilinden “Esad yönetiminin tavrı doğru değil” gibi bir cümle kurup, katliamlar konusunu geçiştirdi.

O halde bu iki milletvekili ve kendisine “ben solcuyum” diyen herkese şu 6 soruyu sorma vakti gelmiştir.

-“Ezilenlerin” yanında yer aldıklarını söyleyen siz solcular, Suriye'deki katliamlar konusunda neden şöyle adam gibi bir tepki koymazsınız ortaya.?

-“Önce insan” der durursunuz da, neden aklınız hükümetin Suriye politikasından başka şeylerle hiç meşgul olmaz.?

-“Yaşasın halkların kardeşliği” der durursunuz da, neden katliama uğrayan bir halkın yanında durduğunuzu açıkça belli etmezsiniz?

-Kötü muamele görenlerin, işkenceye uğrayanların, Kürtlerin, Süryanilerin yanındasınızdır da, Suriye'nin bahtsız insanlarının yaşadıklarını neden hiç gündeminize almazsınız.

“Sol vicdandır” dersiniz ama Suriye halkı söz konusu olduğunda o vicdanı yanınıza almayı neden unutursunuz?

-Be hey! siz ne biçim solcusunuz?

Mehmet Acet - Haber 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

şimdiye kadar suriye halkı mutlu mesut yaşıyordu kimse şikayetçi değildi....ne zamanki biri çıkıp ben orta doğunun eş başkanıyım deyip ABD'nin ve İSRAİL'in maşası olunca insanlar kışkırtılınca bugünkü vahim sonuçlar ortaya çıktı orada amaç suıriye halkının özgürlüğü değil ...ABD'nin ve İSRAİL'in ortadoğuyu ele geçirme planı işliyor....allah size akıl fikir versin.....oturun ve madalyonun öteki yüzünü inceleyin ve araştırın....ıraka özgürlük getirecez deyip kadın çocuk demeden tecavüz edip insanları katlettiler ...bugün ırak halkı saddamı...libya halkı kaddafiyi mumla arıyorlar.....bizim din iman tacirleride katliamlara ülkelerin bölünüp parçalanmasına en büyük desteği veriyorlar ...peki kendi ülkemiz ne halde ....her gün 5, 10 tane şehit veriyoruz topraklarımız, enn büyük milli gelirlerimiz servetlerimiz yabancılara peşkeş çekilircesine yabancılara satılmış...insanlar asgari ücret denen sefalete mahkum edilmiş....en büyük zenginliğimiz olan bor madenlerinin dünyanın en büyük zengini olan bir yahudiye yani israilliye satıldığını biliyormusunuz....türkiyede yaşayan biz türklerinde türklükten çıkarılmaya çalışıldığını kürtlere kürdistanı kurmaları için topraklarımızı kaybediyoruz....her gün türk halkının özlük haklarını tırpanlayıp yaşamsal hakları çiğneniyor....yasal hiç bir hak hukuk kalmadı.....oturunda biraz kendi halinize ağlayın....bu günlerinizi mumla arayacaksınız

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dünyada katledilen yüzbinlerce müslümanlar için duyarlı olan bir devlet büyüğümüz sadece rahmetli Erbakan Hocamızdı Turgut Özal bile bir koyup üç alacağız diyordu artık kabul edin bu ülkenin siyasetine sağına soluna hakim güç siyonistler ve onların uzantılarıdır.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sadece birileri nemalanıyor her iki taraftan da bu her zaman böyle olmuştur.Ortada zarar gören İdeoloji sahibi olan insanlar ,o insanların yakınları ve Türkiye.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Özgürlük" adı Abd nin biryerlere saldırmak için kullandığı parolası olmuştur. Bir yere saldıracaksa önce adı özgürlük olan birşey icad eder. Vietnamda bile ABD nin özgülüğü için halklar katledilmiştir. Halbuki ne alakası var. Sanki birileri gidecek Amerikayı işgal edip herkesi köle yapacak.

Özgürlüğün yani saldırganlığın heykeli bile vardır bunların ülkesinde.

Biryerlerde adı bilmem neyin özgürlüğü olan bozguncu bir hareket var ise emin olun ki arkasında ABD vardır. Silahlı gruplara da hep bilmem ne özgürlük savaşçıları diye isim takılır. Aynı Özgür Suriye ordusu gibi. Hatırlayın ki Libyadaki azgınların da adı özgür Libya bilmemnesi idi.

Kısaca Özgür Suriye Ordusu denilen çapulcu terörist hareket de bir ABD projesidir.

Yakın gelcekte PKK da Özgür Kürdistan Ordusu diye Avrupa televizyonlarında boy göstermeye başlayınca akıllanmak için çok geç kalmış olacağız.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bu olay hep var

1.Dünya Savaşından önce sömürge......

1.dünya Savaşından sonra himaye ...

şimdi ise özgürleştirme ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

bu günkü önemli bir haber...Amerikanın Ankara büyükelçisi Francis Ricciardone ülkesi ABD'nin TÜRKİYE ile gizli çalışmalar yürüttüğünü söyledi ve ...ne kadarının açıklanması gerektiğini AKP hükümeti bilir demiş....

bende diyorumki AKP hükümeti ile birlikte eştiğiniz kuyuya düşün....

Share this post


Link to post
Share on other sites

eeeeeee suriyelileri suriyelilerin elinden kim kurtarmak derdine düştüyse o sandaldakilerin vebalini de düşünsün...ne yani bob eşbaşkan siyasi şov kahramanlığı yapacak diye solculara veya sırrı süreyya neyi,niye,kime savunacak.sırrı süreyya nın misyonu var malum...solcuların bir misyonu var malum...bob eşbaşkanın da misyonu malum...bob eşbaşkanı olurken solculara suriyelileri kurtarmak için de sırrı süreyya ya mı danıştı veya güvendi.

 

 

581350_10151212185143330_550503146_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ben solcuyum diyenlerin Suriye ile savaşa hayır istekleri gerçekleşebilseydi o kadınlar o sandallara binmeyecekti zaten..

O kadınların vebali, bahar sırası geldiği için Suriyeye fitne sokanların ve o fitnecileri ülkemizde barındırıp besleyenlerin ve bu yukarıdaki yazının yazarı gibi, onlara çanak tutanların boynundadır

Share this post


Link to post
Share on other sites

manzara ürkütücü.. yalnız vicdan sahibi olmakla , duygu sömürücüsü olmak aynı şey değil..

bir ek yapayım resme:Türkiye'de küçücük çocuklar okula gidiş dönüş yolunda daha tehlikeli parkurlarda yarışıyor .. onları da birilerinin cevaplaması gerek..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...